Ateliér Radosti a kurzy Kreativity

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Kreativita je vlastná nám všetkým, aj keď si to mnohí ľudia nemyslia. Všetci sa s ňou rodíme , len v dospelosti ju často strácame, pritom kreativita je v dnešnej dobe najviac hodnotená. Preto ju treba neustále rozvíjať .   

Známy Picassov citát znie:

Každé dieťa je umelec. Problém je , aby zostalo umelcom aj keď vyrastie

Kreatívne myslenie a tvorivosť nie sú dôležité len v oblasti umenia. Kreativita je túžba niečo zmeniť, urobiť niečo iným spôsobom, hľadať nové riešenia a príležitosti niečo zlepšiť.

A to sa v dnešnej dobe cení najviac. Viac sa Kreativitou u detí zaoberá tento článok

ArtTvorba a OZ Radosť3

 

Jedným z cieľov OZ Radosť3 je organizácia kurzov pre deti.  Prvé kurzy sú zamerané práve na rozvoj Kreativity. OZ Radosť podporuje deti z neúplných rodín, ktoré majú tieto kurzy zdarma, aby sa aj im dostalo umenia a Radosti z tvorenia.

Na kurzoch Kreativity s deťmi maľujeme, pracujeme s hlinou, papierom a v pláne máme aj iné aktivity.

OZ Radosť3 pomáham s ich organizáciou a priebehom. V skupine je 10 – 12 detí, ktoré treba „ustrážiť“ a ktorým sa treba venovať aj osobne. Deti sú veľmi kreatívne, aktívne sa zaujímajú o rôzne techniky, vymýšľajú, tvoria a tešia sa na kurzy.

V kurze vládne vždy dobrá a tvorivá nálada. Lektorka je skvelá učiteľka, deti sa vedia doslova vžiť do práce. Obidve milujeme tie chvíle, keď deti ticho a zaujato pracujú.

Sem tam im treba s niečím pomôcť, pridržať papier, prilepiť uško alebo vykrojiť zobáčik z hliny.

 

Deťom sa snažíme poskytnúť pri tvorbe dostatok slobody a samostatnosti, nemajú nič nalinkované, podporujeme ich fantáziu, učia sa rôzne techniky, témy si môžu vybrať aj samy.

Tak postupne vznikli naše prvé kreatívne výrobky – sliepočky, motýle, roboti a zvieratká podľa výberu.

Čakáme kedy sa zlepší počasie a budeme môcť ísť von zbierať prírodný materiál, čistiť les, ale aj opekať a hrať sa hry v prírode. Nápadov máme naozaj dosť.

Deti sú naša budúcnosť, myslime na to a venujme sa im, čo najviac. Pomáhajme tam, kde chýba rodič, láska alebo objatie. 

Annka


OZ Radosť3 bude vďačné za pomoc v podobe 2% z dane, prípadne príspevok v podobe finančného daru. ktorý môžete venovať na číslo účtu : SK31 8330 0000 0024 0161 7588 

ĎAKUJEME  smile
 
 
Tags: , , , , , ,