Príbeh s balónmi

Čo je šťastie? Príbeh s balónmi.

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Určite si už každý z nás položil otázku: Čo je šťastie? " Existuje veľa definícií šťastia, pre každého z nás znamená niečo iné, no všetci po ňom rovnako túžime. 

Pri slove šťastie si každý z nás predstaví niečo iné, ťažko sa nám opisuje slovami a vnímame ho rozdielne. Pre niekoho je to stav spokojnosti, zdravie detí, rodina,... Pre iného nové auto, vlastný byt, perfektná práca apod.

Všetci po ňom túžime, mnohí sa za ním naháňame, hľadáme ho vo svojom okolí, v nových vzťahoch, veciach a stále nie sme spokojní, stále nám niečo chýba. 

Príbeh s balónmi.

Raz sa na jednom seminári, zameraného na sebarozvoj, zúčastnila skupina 50 ľudí. Počas zaujímavej prednášky sa zrazu lektor zastavil a začal všetkým rozdávať balón. Každého účastníka požiadal, aby naň napísal svoje meno. Potom zobral všetky balóny a odniesol ich do inej miestnosti. 

Po čase vyzval všetkých, aby vošli do miestnosti s balónmi a požiadal ich, aby každý našiel balón so svojim menom do 5 minút. Ľudia zúfalo hľadali balón so svojim menom, tlačili sa, narážali jeden do druhého, skrátka zavládol tam úplný chaos.

5 minút prešlo, ale nikto z nich svoj balón nenašiel. 

Potom ich prednášajúci požiadal, aby si náhodne vybrali balón a dali ho tej osobe, ktorej meno bolo na ňom napísané.  V priebehu pár minút mal každý balón so svojim menom v ruke a všetci sa radostne usmievali. 

Poučenie:

Takto presne je to aj v našich životoch. Každý z nás zúfalo hľadá šťastie všade naokolo, ale nevie ho nájsť, nevie kde presne sa nachádza. 

Naše šťastie spočíva v šťastí iných ľudí. Dajte im ich šťastie, dostaneme svoje vlastné šťastie. ŠŤASTIE, ale aj radosť a láska sú len vtedy skutočné, ak sú zdieľané s druhými ľuďmi. 

To je zmyslom ľudského života!

AnKa