Blog

Tanec pre Smiech a Plač Afrických detí . MASAKA Kids Africana

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Každé dieťa na tomto svete, či už z východu alebo zo západu, má právo na dobré jedlo, bezpečnú pitnú vodu, prístrešie, oblečenie, zdravotnú starostlivosť a vzdelanie. 

Bohužiaľ, deťom v rozvojových krajinách chýba väčšina z vyššie uvedených vecí, ak nie všetky. Niektoré sú celé dni bez jedla , zatiaľ čo iné žijú v slumoch, kde sú vystavené ťažkým životným podmienkam a mnohým zdravotným rizikám. 

Žiaden človek, nieto ešte dieťa,  by nemalo žiť v takýchto krutých podmienkach.

  • V Ugande je viac sirôt ako kdekoľvek inde na svete - asi 2,4 milióna detí sú sirotami v dôsledku epidémie AIDS, extrémnej chudoby a desaťročie dlhého občianskeho konfliktu
  • extrémne roky sucha spôsobili slabú úrodu a nedostatok vody, čo sa podpísalo na podvýžive a úmrtnosti detí 

Nadácia MASAKA Kids Aficana

Nadácia pracuje priamo v Ugande, aby  pomohla čo najväčšiemu počtu týchto mladých ľudí. Poskytuje deťom bezpečné prístrešie, jedlo, oblečenie, vzdelanie a lekársku starostlivosť. 

Deti , o ktoré sa spoločnosť Masaka Kids Africana stará, prešli niektorými z najhorších zážitkov, ktorým môže dieťa čeliť - tieto deti sa však prostredníctvom tanca, spievania a zdieľania lásky k Ugande spájajú navzájom medzi sebou aj so svetom. Vidia svoj vlastný potenciál a majú nádej a veria v lepšiu budúcnosť. 

Tanečná skupina Masaka Kids Africana

Na Facebooku som našla video a hneď ma táto skupina tancujúcich detí zaujala. Sú v nej africké deti od 2 rokov. Mnohé stratili jedného alebo oboch rodičov v dôsledku vojny, hladu alebo choroby. 

Zastupujú všetky deti Afrického kontinentu a demonštrujú potenciál afrických detí,  ktoré  raz vytvoria lepšiu a krajšiu budúcnosť vo svojej krajine.

Deti očaria úsmevom a pôvabnými africkými melódiami, ktoré sprevádzajú ich živé tanečné pohyby. Takmer každé predstavenie je ukončené búrlivými ováciami. 

Napriek tragédii, ktorú deti prežili, sú hudobne nadané,  úžasne zábavné a  žiaria nádejou.

Záver

Nikto nie je OSTROV. Našou ÚLOHOU je chrániť Deti, Prírodu a vôbec celú Zem. Každý Problém, nech je kdekoľvek na Svete sa nás dotýka.

Zdroj

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať