Božský neporiadok v našom živote

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Zmierme sa s tým, že náš život nebude nikdy dokonalý. To znamená, že príbeh nášho života bude vždy neúplný,  vždy hľadajúci nejaký záver a vždy viazaný na čas a zmeny. 

Vo filme nášho života to nebude vždy podľa plánu. 

Vždy tu budú ľudia, ktorí nám nebudú rozumieť, nebudú nás počúvať ani rešpektovať, budú skresľovať naše slová aj činy a budú si vytvárať svoj vlastný názor.

Treba tiež vedieť, že náš úspech sa hocikedy môže zmeniť na neúspech, naša pohoda na chaos, bohatstvo na chudobu, zdravie na chorobu. A môže to prísť náhle , z večera na ráno...

Tí, ktorých milujeme, nás môžu opustiť. Problémy, ktoré sme  odstránili, môžu viesť k novým problémom. Bez ohľadu na to, koľko máme, môžeme mať viac alebo menej. 

V príbehu „ nášho života“ to nebude nikdy dokonale fungovať. Ale , či to funguje alebo nie, vždy sa to deje práve „ v tejto chvíli“, teraz.

A v tejto chvíli neexistuje žiaden cieľ, žiadne porovnávanie ani uvažovanie, čo by sme mali, či nemali urobiť. V tomto okamihu je život bez akéhokoľvek plánu, bez ambícií a všetko je dokonalé a krásne.

Toto je dôvod na VĎAČNOSŤ, vďačnosť za to, čo je dané a čo nám nebolo odobrané.

Ak si uvedomíme, že život nebude nikdy dokonalý a že zrejme nikdy nebude fungovať presne ako chceme, uľaví sa nám a prinesie nám to neuveriteľnú „ ľahkosť bytia “.

Možno je náš život nedokonalý a chaotický, ale tento neporiadok nesie  zároveň pečať dokonalej Božskosti.

Preto je dôležité nič neočakávať, stačí uchopiť všetky naše skúsenosti a situácie, aj tie negatívne, oceniť ich múdrosť, ktorú nám priniesli a ísť ďalej....

Anka