Mystérium života

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Tajomstvo života spočíva v odhalení ilúzie, v ktorej žijeme. Ilúzia je ako závoj alebo hmla, ktorá sa drží okolo nás a bráni nám vidieť svet taký, ako v skutočnosti vyzerá.

Skutočný život objavíme až vtedy, keď sa hmla zodvihne a my sa ocitneme uprostred svetla.

Tvorcom Ilúzie je naša myseľ. Žijeme v myšlienkovom svete a veríme tomu, čo vidíme, počujeme, vnímame zmyslami. Všetko okolo nás je produktom našej mysle a my s týmito ilúziami narábame akoby to bola naša realita. 

Hovoríme tomu "matrix" ale starí Inkovia to nazývali "mája". Je to niečo ako clona, závoj, ktorý zakrýva naše vnímanie skutočnej reality, ktorá sa môže prejaviť len vtedy, ak utíšime všetky naše zmysly a mozog.

Je zaujímavé, že ak myšlienky tvoria našu realitu , potom to, čo vidíme okolo seba a v čom žijeme, je model nášho sveta a je našim vlastným výtvorom. Alebo je to model, ktorý nám ponúka systém, v ktorom žijeme a my sme ho prijali za svoj.

Ste s ním spokojní ?

Ak sme s tým spokojní je to v poriadku, horšie je, ak nadávame na to čo máme a nemáme, kde žijeme, kto nám rozkazuje, či slúži.

Vtedy si treba uvedomiť kde žijeme, aké sú naše hodnoty, v čom spočíva radosť a obyčajné šťastie. A ako to zmeniť. 

Strata ilúzií možno bolí, ale prináša skutočný život a ten je oveľa krajší.

Ak chceme odhaliť a spoznať Ilúziu života potrebujeme tráviť viac času sami so sebou, osamote v prírode alebo na inom tichom mieste.

„Najväčším nepriateľom poznania nie je nevedomosť, je ním ilúzia poznania.“ —  Stephen Hawking

Ak chceme žiť skutočný život , musíme žiť v prítomnosti, zastaviť sa a prepustiť staré myšlienky a presvedčenia a nechať život nech sa sám prejaví.

Lebo, čo ak je tých realít viac? Čo ak skutočný život je úplne o inom ?

Annka

 
 
Tags: