Prirodzený rytmus života

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Svet je plný čarovných vecí, ktoré trpezlivo čakajú na prebudenie našej dôvery v život a jeho prirodzený rytmus. V prírode nie je nič v absolútnom pokoji. Všetko je v Pohybe.

Náš život a situácie, ktorými prechádzame je tiež v pohybe. Čím viac dokážeme prijať situáciu, v ktorej sa práve TERAZ nachádzame, tým viac sa ponoríme do hlbokých vôd odhodlania a dôvery.

Netrpezlivosť pramení z nepokoja, preto sú všetky činy a skutky vychádzajúce z nepokoja mimo HARMÓNIE s celkom. Je veľký rozdiel, či naše myšlienky, slová a jednanie vyplývajú z nepokoja alebo odhodlania.

Trpezlivosť je bezodná tíšina, ktorá rozumie, že všetko okolo nás pracuje v dokonalej harmónii so všetkým.

Táto stálosť chápe, že načasovanie a geometria všetkých síl v našich životoch nám vždy a v správnom čase prinesú presne to, čo potrebujeme. Je to silný pocit dôvery, že všetko vo vesmíre funguje v správnom čase a pre naše dobro. Je to hlboká dôvera v život a jeho rytmus.

Každé semienko, ktoré zasadíme potrebuje čas, aby sa zakorenilo, spevnilo, vzklíčilo a narástlo v dokonalej rovnováhe prirodzeného rytmu. Ak ho moc zalievame, zhnije, ak mu dáme málo vlahy vyschne. Ak sa oň staráme s láskou a trpezlivosťou dočkáme sa zázraku a obdarí nás svojím plodom alebo kvetom.

Život ide ďalej a nezapodieva sa našimi vykonštruovanými myšlienkami. Plynie ako rieka. Správa sa ako voda: keď do nej hodíte kameň a ona sa sčerí. Keď je noc, odráža tmu a keď svieti Slnko, odráža jeho svetlo.

Preto je iba na nás, ako sa zachováme, či sme dostatočne trpezlivý a necháme, aby nás život učil a viedol, alebo ho budeme chcieť za každú cenu naprávať a prispôsobovať sebe a svojim predstavám ako má vyzerať.

Takáto dôvera vie, že načasovanie a geometria všetkých síl v našich životoch nám vždy prinesie presne to, čo potrebujeme. Týmto spôsobom pocítime krásu všetkých vecí, dokonca aj tých najnáročnejších.

Annka

Zdroj: Gene Keys