Problémy neexistujú. Máme to v hlave.

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Vo svojom živote sa často stretávame s rôznymi udalosťami a situáciami, ktoré neustále zamestnávajú našu myseľ. Stretávame sa s problémami, hľadáme riešenie, zisťujeme možnosti alebo len bezradne sedíme a bedákame sami nad sebou.

Máme to v hlave 

Za väčšinou našich problémov je strach. Strach z choroby, z toho, že budem bez práce, že nezaplatím všetky účty, že moje dieťa nedoštuduje, že sa nám niečo stane alebo dokonca sú to myšlienky nad tým, čo sa už stalo a hnev, že sme to nedokázali riešiť inak a lepšie. 

Príjemné myšlienky vytvárajú príjemné pocity, nepríjemné a bolestné myšlienky vytvárajú pocity bolesti, napätia a trápenia

Snažíme sa na problémy nemyslieť, ale čím viac zaháňame tieto myšlienky, tým sú naliehavejšie, znepríjemňujú nám život a bránia v pocitoch radosti a pohody. 

Niekedy sa na určitý okamih od nich oslobodíme, zamestnáme sa niečím iným, ale nedokážeme ich natrvalo vypustiť z hlavy. Sú ako dotieravý hmyz, ktorý neustále domŕza a nedá sa ničím zastaviť ani odohnať. 

Týmto spôsobom si vytvárame neustály kolotoč trápenia a ak nám niekto povie : „ Netráp sa! Mysli pozitívne“ nechápeme, čo od nás chce alebo nás rovno naštve, veď nechápe čo prežívame. 

Takéto obavy sú však len produktom mysle, ktorú nedokážeme ovládať. Naša myseľ je schopná tvoriť šťastie, radosť, hojnosť, prosperitu, ale aj úzkosť, smútok agóniu, extázu apod. Dokáže vyprodukovať čokoľvek.

Pokiaľ vytvára veci, ktoré nechceme, je to preto, že s ňou nevieme zaobchádzať. 

 

 

 

Nič nie je Náhoda

Pochopila som, že nič sa nedeje len tak. Všetko má svoj dôvod a problémy sú vlastne prospešné pre náš život. Aj tie najhoršie a najťažšie životné skúšky majú svoj význam, môžu z nás urobiť silnejšiu a lepšiu osobnosť. Pomocou ťažkých situácií dokážeme oceniť to dobré, čo v živote máme a čo nám často uniká. 

Stále mi však unikalo ako sa zbaviť problémov, utkvelých predstáv, negatívnych myšlienok a katastrofických scenárov.  Skrátka, ako riešiť problémy vo svojej hlave. 

 

 

Problémy neexistujú

Potom som niekde narazila na toto skvelé video

Bolo to príliš jednoduché , aby som to dokázala prijať a pochopiť hneď na prvý krát. Rada všetko skúmam z každej strany a chcem spoznať prečo, ako a či vôbec to funguje.

Teraz už môžem povedať, že ak vnútorne pochopíme alebo uchopíme túto radu, začneme dobre spávať, spoznáme silu prítomného okamihu, podstatne si zjednodušíme život a opäť objavíme pocit nefalšovanej radosti.

Šťastie nie je absencia problémov. Je to schopnosť zaobchádzať s nimi s odvahou 

Už dávnejšie sa totiž preukázalo, že 85% toho, čoho sa obávame, sa nikdy nestane. Kedykoľvek dôjde k nejakým obavám či trápeniu , musíme znovu naprogramovať myseľ, aby sme videli pozitívnu stránku problému.

S malou praxou a úsilím dokážeme zvládnuť umenie preprogramovania mysle. 

Máte problém vo svojom živote?

Všetko, čo musíte urobiť, je postupovať podľa týchto 3 jednoduchých krokov a už sa nebudete obávať väčšiny vašich problémov. Ak budete dodržiavať tento princíp, váš život sa zjednoduší a bude naplnený radosťou a pokojom. 

Kedykoľvek narazíte na problém vo svojom živote, spomeňte si na tento diagram, pozrite si ho a vykonajte potrebné kroky.

 

Ako na to?

1. Ak nemáme žiaden problém, nič konkrétne, čo treba riešiť, tak buďme vďační, lebo si nemusíme robiť žiadne starosti.

2. Ak máme problém a vieme ho vyriešiť ho, tak treba len  : zdvihnúť telefón, napísať e-mail, zistiť informácie a možnosti, zohnať si experta, poradiť sa, zapísať si potrebné kroky a postupovať podľa nich.

Neodkladajme riešenie, vyžaduje to len náš čas, nejakú aktivitu alebo telefón niekomu, koho možno ani nemusíme, ale pomôže to riešeniu. Odkladaním si problém držíme stále v našej mysli. Skrátka stačí len zdvihnúť zadok a máme opäť po starostiach.

Doteraz to išlo celkom hladko. To najťažšie príde nakoniec.

3. Máme problém a nevieme ho nateraz vyriešiť. Skrátka na jeho vyriešenie nám chýbajú peniaze, odbornosť, čas apod. Alebo je to zapeklená situácia, s ktorou sa zapodievame už dlhšie, vyskúšali sme niekoľko možností, skúšali zatlačiť na mnohé dvere, ale bez výsledku. Nič nefungovalo.

Čo s tým ? 

Nechajme to plávať. Možno nie je správny čas, možno potrebujeme odstup a možno je to len odpoveď od života , že mu máme dôverovať a že to vyrieši za nás.

Aj takto to funguje. Buďme pozorovateľom - odstúpme od problému a pozorujme čo stane. Možno naozaj NIČ. Týmto spôsobom si vyčistíme myseľ, získame čas a hlavne získame opäť pokoj a slobodu.

 

Buďme vďační za obyčajné veci

Trápenie sa nad budúcnosťou či nebodaj zaoberanie sa minulosťou nezastaví nepríjemné veci, ktoré sú tiež súčasťou nášho života. Bráni nám to, ale v užívaní si pekných a obyčajných vecí, ktoré všetci určite máme vo svojom živote, buďme za ne vďační. 

Anka