Slnko v pavučine všedných dní

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Slnko nás sprevádza celý život. Každé ráno začína svoju púť a dáva nám nový deň plný čarovných okamihov. Každý deň ich musíme len uchopiť a precítiť jeden po druhom.

Akoby sme sa hrali s jednotlivými lúčmi a každý jeden na okamih podržali a skúmali všetkými zmyslami ich farbu, vôňu, zvuk a možno aj chuť. Večer, slnko zájde, ale lúče tých krásnych okamihov ostávajú s nami. 

Foto: Manín 891 m.n.m

Šťastie 

ŠŤASTIE je to, že neriešiš, či svieti slnko alebo prší , tebe to vyjde rovnako, lebo ideš kam chceš. ŠŤASTIE je to, že prechádzaš okolo obchodov a nepotrebuješ do žiadneho vojsť, lebo už všetko máš. ŠŤASTIE je že náš domov, kam sa môžeš vracať, lebo stále je pre koho a pre čo žiť.
 
Foto: cestou na Baranec
 

 

Západ Slnka

Keď slnko ide spať, možno sa zdá, že niečo končí. Možno sme naštvaní, že sme niečo nestihli a možno sme príliš unavení, aby sme niečo dotiahli do konca. Západom slnka, ale nič nekončí, ráno sa vráti zas, aby nám otvorilo nový deň a s ním aj nové možnosti.

"Povedz mi ten príbeh... O tom, ako slnko tak milovalo Mesiac... Že zomieralo každú noc... Len aby mu umožnilo dýchať ..." Hanako Ishii

Foto: Baranec 2185 m.n.m , Západne Tatry

Naše vlastné Slnko

 
Keď si nesieme vo vnútri svoje Slnko, život nás uvedie do pohybu a už nás nič nemôže zastaviť.  Toto sú chvíle života, keď konečne opustíme nepriazeň osudu a naučíme sa chodiť s väčšou bezpečnosťou a nádejou.
 
Na tieňoch už viac nezáleží, ani na včerajších chybách alebo na ľuďoch, ktorí by nám chceli siahnuť na naše vnútorné slnko. Pretože už vieme, ako ich rozpoznať, pretože vieme, ako určiť priority a venovať sa tomu, čo je v živote skutočne dôležité: byť šťastným.
 
Niekedy sa pozeráme na oblohu a vidíme to obrovské a osamelé slnko. Nezáleží na jeho veku, ani na dňoch, keď je zatiahnuté mrakmi. Nikdy neprestane svietiť. 
 
To isté sa deje s ľuďmi. Všetci sme sa narodili s vlastným Slnkom , všetci máme schopnosť žiariť. Niekedy , ako slnko, strácame svoju silu kvôli pominuteľným oblakom alebo kvôli vplyvu tých, ktorí sa snažia blokovať naše svetlo. Nedovoľme to. Nedovoľme nikomu a ničomu obrať nás o schopnosť byť Šťastný.
 
Foto: Baranec  2185 m.n.m, Západné Tatry
 
 

Mojej Dcére   

 
Niektorí ľudia v našej blízkosti stoja pevne na svojich nohách, nech sa s nimi, s nami a okolo nich deje čokoľvek. Vždy sú pripravení chrániť svojich najmilších, pomôcť druhým a stoja pri vás v dobrom i zlom. 
 
Niektorí ľudia sú ako Slnko, vedia, že dávať je viac ako brať a že RADOSŤ máme naozaj vo svojich rukách. Sú ako slnečné lúče, hrejú a nepália.
 
Niektorí ľudia sú ako More, raz pokojné, inokedy búrlivé, ako vlny, ktoré odplavia všetky starosti. 
 
"Moja dcéra je čisté svetlo. Ona je slnko, ktorého sa môžem dotknúť, objať a držať bez toho, aby som sa popálila. “
 
Foto: Oman, dcéra držiaca v rukách slnko 
 
 

Nesmúťme

Keď sa ti svet zdá temný a nezmyselný, sústreď sa na maličkosti okolo seba. Choď von a pozoruj Slnko presvitajúce pomedzi listy, trblietajúcu sa pavučinu,  kvapky dažďa na listoch, rosu na tráve, tiene medzi stromami . 
 
Na veľké zázraky bude čas neskôr - teraz si dopraj milé a známe veci a uži si krásny deň.
 
Foto: Manín 891 m.n.m , cestou späť
 

Čo je viac ako Život ?

K tomu, aby bol život ľahší a jednoduchší je potrebný pohyb, vyjsť zo svojej ulity, zhodiť klapky z očí, zhlboka sa nadýchnuť a pozrieť sa do diaľky.
 
Keď je deň chmúrny a duša smutná obzri sa aj dozadu, ale len na to pekné, čo tam bolo. Krásne okamžiky, aj tie minulé, prospievajú našej psychike. Rovnako relax, optimizmus a oddych.
 
Takéto uvoľnenie obnoví životnú silu, veselá nálada rozoženie smútok a prinesie novú inspiráciu.....Veď život je tak krásne jednoduchý, len mu do toho nekafrať a nechať ho, nech sa sám prejaví...
 
Foto: výhľad z Veľkého Manína 
 
 
Slnko máme v sebe, tak pekný deň.

Annka