SYMBOLIKA sýkorky a jej ODKAZ

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Pri dnešnom popoludňajšom „rozjímaní“ ma navštívila sýkorka. Objavila sa nečakane na balkóne, nebojácne a zvedavo sa ku mne priblížila, zaspievala a potom odletela. 

Je to v našich končinách bežný a známy spevavec, ale keďže verím, že všetko má svoj význam, bola som zvedavá, čo tento krehký a drobný vtáčik symbolizuje. 

SYMBOLIKA SÝKORKY

Je až neuveriteľné, čo všetko tento drobný a krehký vtáčik predstavuje a aký hlboký odkaz nám prináša.

Pozorujme svet okolo seba s otvorenými očami, pretože tá najväčšia múdrosť a radosť sa skrýva v obyčajných veciach. 

Úspech a bohatstvo. Sýkorka symbolizuje úspech, bohatú úrodu a hojnosť. Predstavuje prebudenie nového dňa, nádej a presvedčenie, že na tomto svete je dostatok dobrých a krásnych vecí pre všetkých.

Radosť a šťastie . Sýkorky sú šťastné a radostné vtáčiky, milujú spev, hravosť a spoločnosť. Ich spev nám pripomína, že život je krásny a jeho krása spočíva v jednoduchosti a skromnosti. Započúvajme sa do ich spevu a naša nálada sa zlepší, zabudneme na starosti a otvoríme sa radosti.

Maličkosťami sa dosahuje dokonalosť

Dôležitosť malých vecí. Nikdy nepodceňujme silu malých činov, jednoduchých vecí a obyčajných darov. Aj tie najmenšie veci, ktoré robíme dôkladne, dokážu vytvoriť veľké zmeny, zaberajú dôležité miesto v našom živote a ovplyvňujú nás aj naše okolie. Každá drobnosť, ktorú darujeme zo srdca je pre obdarovaného zdrojom radosti a vďačnosti. 

 

 

Prispôsobivosť. Tento drobný vtáčik dokáže znížiť svoju telesnú teplotu v závislosti od počasia, čo nám pripomína našu vlastnú schopnosť prežitia. Každý z nás má nekonečný potenciál prispôsobiť sa životným podmienkam a prežiť aj náročné obdobia. Preto sa nepoddávajme okolnostiam, buďme vytrvalí, odolní a dôverujme si.

Pravdovravnosť. Sýkorka je spevavý vták. Je tiež známa ako vtáčik pravdy, pretože pravda je najlepší spôsob, ako sa môžeme prejaviť a zmeniť svet. Buďme pravdovravný, ale nedržme sa cudzej pravdy, naučme sa hovoriť vlastnú pravdu a vyjadrime ju osobitým spôsobom.

Nebojácnosť. Nebojí sa prísť do našej blízkosti, je odvážna a kľudne si sadne aj do našej dlane. Pripomína nám, že bez ohľadu na situáciu , v ktorej sa nachádzame, nestrácajme nádej, buďme odvážni a postavme sa za to, čomu veríme.

 

Súdržnosť. Tieto vtáky žijú vo veľkých kŕdľoch, sú veľmi zhovorčivé a spoločenské. Predstavujú význam spolupatričnosti, jednoty a pevných väzieb.  Vážme si naše vzťahy, silu priateľstva, žime v jednote, držme spolu a vzájomne si pomáhajme.  

Starostlivosť. Je veľmi starostlivá a neuveriteľne bojovná, ak chráni svoje hniezdo, či mláďatá. Pripomína nám starostlivosť a ochranu rodiny, lásku a lojalitu voči nej. 

Jedinečnosť. Sýkorky ľahko spoznáme podľa ich spevu. Je to výzva aj pre nás. Nebojme sa ukázať kým sme, prejavme svoju vlastnú jedinečnosť. Buďme kreatívny a originálny.

Záver:

Preto, ak vás náhle navštívi malá sýkorka, nesie vám odkaz, aby ste :

Príroda je naozaj dokonalým a večným zdrojom poznania, krásy a radosti.

AnKa