test-postoj-k-životu

TEST o našom postoji k ŽIVOTU. Sedí ako uliaty.

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

A máme tu ďalší psychotest. Ten posledný zaznamenal u vás veľký úspech, tak si vyskúšajme iný osvedčený testík. Pomôže vám pochopiť, aký máte postoj k životu.  

Mám rada testy a aj tento som našla pred rokmi, myslím na tejto na stránkeOdráža celkom presne naše vzťahy, postoje a pocity k sebe, rodine, k partnerovi , ale aj náš postoj k smrti.

Ide o psychologický test , má 8 otázok, na ktoré odpovedajte bez dlhého špekulovania a zostaňte pri myšlienke, ktorá vám napadne ako prvá a zapíšte si ju na papier. Môžete zavrieť oči a skúste si predstaviť načrtnutú situáciu. Vnímajte ju svojimi zmyslami a poznačte si, aké pocity máte pri tej predstave, ako by ste sa zachovali a čo by ste v danej chvíli urobili.

Možno vám príde pri niekoľkých otázkach tá istá alebo podobná odpoveď, je to v poriadku, len si ich zapisujte, tak ako prídu. Robte ho poctivo a na otázky odpovedajte postupne, nie tak, že si najprv všetko prečítate a až potom začnete odpovedať – skreslilo by to výpovednú hodnotu testu. 

Ak sa vám na niektorú otázku nepodarí odpovedať hneď, neprechádzajte na ďalšiu, počkajte si a odpoveď určite príde. Výsledok testu si prečítajte až na konci. Celý test vám zaberie len niekoľko minút.

 

Testujeme náš postoj k životu

 

1. Pozeráš na more. Čo cítiš?  Sústreď sa výlučne na prvý dojem. Ak to potrebuješ lepšie precítiť, zavri na chvíľku oči…

2. Kráčaš lesom a pozeráš na zem. Zapíš, čo cítiš.

3. Ako sa cítiš, keď pozeráš na letiace čajky. Použi prvé, čo ti napadne.

4. Ako sa cítiš pri pohľade na stádo koní? Zapíš odpoveď bez veľkého premýšľania.

5. Si na púšti, stojíš pri múre, v ktorom je malá dierka. Cez ňu vidíš oázu na druhej strane. Čo urobíš?

6. Ešte stále si na púšti, úplne vyčerpaný. Odrazu uvidíš krčah s vodou. Čo urobíš? Zapíš hocijako banálne konanie.

7. Stratil si sa v lese, je večer a vidíš dom s rozsvietenými oknami. Čo urobíš?

8. Si v hmle. Čo urobíš? Zapíš svoje konanie.

Ďalej čítaj, až keď máš všetky odpovede poznačené. ?

 

 

Vysvetlenie testu  

1. Tvoj postoj k životu, citom a pocitom

2. Ako sa cítiš vo svojej vlastnej rodine

3. Tvoj postoj k ženám.

4. Tvoj postoj k mužom.

5. Tvoja základná životná stratégia a životný cieľ. Spôsob, akým riešiš svoje problémy.

6. Aký prieberčivý si v sexuálnom živote. Výber partnera.

7. Tvoja pripravenosť na manželstvo

8. Tvoj postoj k smrti

Spokojní ?

 

Záver

Dnes som si test urobila znovu a som spokojná s tým, ako konečne vnímam život, seba a vzťahy. Evidentne som trochu pokročila a moja cesta sebapoznania má pre mňa pozitívne výsledky. ?

Osobne ma najviac prekvapil môj terajší postoj k smrti, vyšlo mi, že mám k smrti dôveru a v pokoji čakám kým sa hmla/život ukončí. Je to zaujímavé lebo strach zo smrti je jeden z najväčších strachov, ktorý máme a skrýva sa za ním množstvo iných strachov. Vlastne všetky strachy môžeme zredukovať na tento jediný. Neskôr pridám článok sem a vysvetlím ako tento strach funguje. 

Verím, že ste sa nielen pobavili, ale trochu poodhalili aj svoje vnútorné postoje a pocity. Celý svet nedokážeme zmeniť, ale seba určite áno. 

AnKa