TEST vzťahovej psychológie. Odhalí KTO ste a KAM kráčate.

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Jednou z najdôležitejších vecí v živote je sebapoznanie. Je to schopnosť porozumieť svojím myšlienkam, pocitom a emóciám. Ako hovorí Sokrates: sebapoznávanie je najťažšie zo všetkých poznaní. Strháva nám z tváre všetky masky a odkrýva, čo v nás je.

Cesta sebapoznania je naozaj náročná, ale dá sa odľahčiť aj rôznymi testami, ktoré nám pomáhajú vidieť kto sme a kam kráčame.

Tento test vám pomôže pochopiť, aký máte vzťah k sebe, k partnerovi, problémom, aké myšlienky a pocity vás formujú a vytvárajú váš obraz o svete. Našla som ho pred rokmi niekde na internete a ako som postupne prechádzala cestou sebapoznania, neraz som sa k nemu vracala. Vždy som bola prekvapená , ako presne funguje a dokáže zachytiť moje postoje a pocity počas jednotlivých etáp mojej cesty.

Ide o test vzťahovej psychológie , má 10 otázok, na ktoré odpovedajte bez dlhého uvažovania a zostaňte pri myšlienke, ktorá vám napadne ako prvá. Skúste si predstaviť načrtnutú situáciu a to, ako by ste sa zachovali, čo by ste v danej chvíli urobili.

Vezmite si kúsok papiera a pero, budete si zapisovať odpovede na otázky. Nevadí, keď vám príde pri niekoľkých otázkach tá istá odpoveď, len si ch zapíšte, tak ako prídu. Na otázky odpovedajte postupne, nie tak, že si najprv všetko prečítate a až potom začnete odpovedať – skreslilo by to výpovednú hodnotu testu.

Ak sa vám na niektorú otázku nepodarí odpovedať hneď, neprechádzajte na ďalšiu, počkajte a odpoveď určite príde. Výsledok testu si prečítajte až na konci. Celý test vám nezaberie viac ako 5 minút.

 Začíname s testom 

 

 1. Nie si sám. Kráčaš lesom a niekto ide s tebou. Kto to je?
 2. Kráčaš lesom. Vidíš zviera. Aké zviera to je?
 3. Aká interakcia prebehne medzi tebou a tým zvieraťom?
 4. Ideš hlbšie do lesa. Vyjdeš na čistinku a pred sebou máš dom svojich snov. Popíš jeho veľkosť.
 5. Je dom tvojich snov oplotený?
 6. Vojdeš do domu. Prejdeš do jedálne alebo jedálenského kúta a vidíš jedálenský stôl. Popíš, čo vidíš na ňom a okolo neho.
 7. Vyjdeš z domu zadnými dvierkami. V tráve leží hrnček. Z akého materiálu je?
 8. Čo s hrnčekom urobíš?
 9. Prejdeš na hranicu pozemku a nájdeš sa stáť na brehu vody. O aký typ vody ide?
 10. Ako cez tú vodu prejdeš?

 

Vysvetlenie testu

 

 1. Osoba, ktorá ide s tebou, je najdôležitejšia v tvojom živote.
 2. Veľkosť zvieraťa predstavuje veľkosť, ktorú prisudzuješ svojim problémom.
 3. To, ako sa správaš k zvieraťu, vypovedá o tom, ako narábaš so svojimi problémami (pasívne/agresívne).
 4. Veľkosť domu tvojich snov vypovedá o tvojom odhodlaní vyriešiť svoje problémy.
 5. Keď pri dome nie je plot, hovorí to, že si otvorená osobnosť. Ľudia sú hocikedy vítaní. Ak máš okolo domu plot, si uzavretá osobnosť a nemáš rád/rada, ak ťa niekto nečakane prekvapí svojou návštevou.
 6. Ak tvoja odpoveď neobsahovala jedlo, ľudí alebo kvety, si vo všeobecnosti nešťastná osoba.
 7. Trvanlivosť materiálu, z ktorého hrnček je, predstavuje vnímanú trvanlivosť tvojho vzťahu s osobou z otázky 1. Napríklad polystyrén, umelú hmotu a papier veľmi ľahko odhadzujeme, polystyrén, papier a sklo nevydržia veľa, kov a umelá hmota sú trvácne.
 8. To, čo urobíš s hrnčekom, hovorí o tvojom vzťahu k osobe z otázky 1.
 9. Veľkosť vody predstavuje veľkosť tvojej sexuálnej túžby.
 10. To, nakoľko vlhký sa dostaneš na druhú stranu, hovorí o relatívnom význame sexu v tvojom živote.

Ste s výsledkom testu prekvapení, zaskočení ? Zamyslite sa nad ním, možno práve tento test vám otvorí dvere do sveta sebapoznania.

AnKa