Začni deň s úsmevom. Lekcie do života od Tao Porchion - Lynch

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Každý nový deň sa začína ránom. Aké bude naše ráno, taký bude aj celý deň. Skrátka pekný a zaujímavý deň si môžeme nastaviť hneď ráno. Skúsme to ako Tao.

Všimnite si, akými myšlienkami sa zaoberáte hneď po prebudení. Aké sú a aký máte z nich pocit ? Možno budete prekvapení, čo všetko si uvedomíte.

Možno zistíte, že svoj deň začínate negatívnymi myšlienkami s pocitom obáv a stresu. A ako potom vyzerá takýto deň ? Aký bude, závisí totiž len od nás, od toho aký postoj k sebe a k novému dňu zaujmeme.

Zastavme sa hneď ráno, všímajme si ako sa cítime, aké sú naše myšlienky a skúsme ich zmeniť, ak sa nám nepáčia. Začnime Pozitívne a s Úsmevom.

 

Prebuďme sa každé ráno s vedomím, že je to najlepší deň nášho života

Tento rok vo februári zomrela najstaršia jogínka sveta Tao Porchon-Lynch, mala 101 rokov. Takmer dokonca svojho života vyučovala jogu a chodila pravidelne na tanečné hodiny.

Pracovala ako tanečnica, modelka, herečka a teraz ako učiteľka jogy. V 87 rokoch sa venovala spoločenským tancom a odvtedy získala viac ako 700 ocenení! V 96 rokoch si dokonca zatancovala na America's Got Talent.

 

 

Ako začínala Tao svoj deň?

"Každé ráno ako sa zobudím otočím hlavu smerom k slnku a opakujem si v sebe vetu; Tento deň je najkrajší v mojom živote. A každý deň sa mi to aj potvrdí".

Toto bolo jedným z Tajomstiev jej nádherného a dlhého života, jej fyzickej flexibility a skvelého zdravia : mimoriadne pozitívny pohľad na život.

Ak budeme vstávať každé ráno s touto myšlienkou, prestaneme sa mračiť, s úsmevom budeme vyzerať mladšie a svet , náš vnútorný aj ten vonkajší bude oveľa krajší.

A ešte jedno, Tao hovorila, že treba vstávať s úsvitom a musím len súhlasiť. Posledné roky, aj cez voľné dni, vstávam zavčasu,  medzi 5 - 6 hodinou, niekedy aj skôr, a je to skvelý pocit. Mám čas venovať sa sama sebe a svojim ranným rituálom, cvičím aj tancujem. Ak vstanem zavčasu, deň je nádherne dlhý, veľa stihnem a večer mám dobrý pocit, že mám za sebou pekný deň.

Sú dni, kedy to nedodržím, únava, zmeny počasia apod. Vtedy sa nehreším, ale užijem si aj takéto neskoré ráno. Rituály počkajú a neskoré vstavanie má tiež svoje klady. 

 

Nebojme sa staroby

Základom jej cvičení bolo Dýchanie. Práve správne dýchanie môže mať podľa Tao prekvapivo silné účinky. A má pravdu, pomalšie a hlbšie dýchanie nám môže pomôcť znížiť úzkosť, zlepšiť sústredenie, bojovať proti bolesti a dokonca pomôcť pri prevencii chorôb.

„Keď ste v kontakte so svojím dychom, neexistuje nič také, ako vek." hovorí Tao. 

Pozorujme svoje pocity, ako sa cítime, nebojme sa vrások ani veku, dôležitý je pocit mladosti, túžba učiť sa nové veci, pohľad na seba a na život , aktivita a Dýchanie.

Nezabudnime, že Vek je len číslo. Nikdy , naozaj nikdy nie je neskoro. Nebojme sa začať nové veci, učme sa, skúšajme a testujme svoje možnosti, sú úžasné.

 

Čokoľvek máte v srdci – usmievajte sa!

Prijala všetko, čo jej život priniesol, bola láskavá, vo všetkom videla krásu a tešila sa vždy z toho , čo je. Sršala pozitívnou energiou a rozdávala ju všetkým okolo seba.

Život nám vie pripraviť rôzne skúšky, trápenia a problémy. Skúša nás a testuje a je na nás ako v týchto testoch obstojíme. Najväčšie prekážky nám vytvára naša myseľ.

Napr. Tao 98 rokoch a po troch výmenách bedrového kĺbu, dokázala stále urobiť plný lotosový sed, o ktorom väčšina z nás a oveľa mladších, môže len snívať.

Povedzme si a prečo NIE ? Nie je nič, čo by sme nemohli urobiť, ako hovorila aj Tao.

 

Zajtrašok možno nepríde. Tu a teraz.

Tao radila veci neodkladať, ale urobiť ich hneď. Jednoducho , keď sa rozhodneme cvičiť, tak cvičme, dodržiavajme termín a držme sa svojich predsavzatí. Žime v prítomnosti, ak nevieme ako, naučme sa to.

Miesto pozerania bezduchých programov čítajme, vzdelávajme sa aj napr. online, choďme na jogu a do prírody. Ak sme už na dôchodku tak si doprajme veci, na ktoré sme nemali čas predtým.

Hlavne robme to, čo nás baví, čo nám prináša radosť, takéto činnosti nebudeme odkladať, ale budeme sa na ne tešiť.

Buďme k sebe aj k druhým láskaví, usmievajme sa na seba aj na svet, lebo zajtrajšok nemusí prísť.

Začnime DNES.

Annka

 
 
Tags: , , ,