Akupresúrou na Bolesť. Bod Hegu alebo Spojené údolie.

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Je to jeden z najznámejších akupresúrnych bodov a hovorí sa o ňom, že lieči 100 chorôb. Je mimoriadne účinný pri zmierňovaní mnohých bolestí, detoxikácií a môžeme ho použiť aj na podporu svojej mysle.

Bod Hegu alebo Li4 nájdeme zhruba v strede kožnej vrásy medzi palcom a ukazovákom na chrbtovej časti ruky. Leží na dráhe tlstého čreva. Je mimoriadne účinný pri zmierňovaní mnohých bolestí, môžeme ho použiť na podporu svojej mysle, tela aj ducha, aby sme umožnili zmenu a pustili veci, ktoré už náš systém nepotrebuje. 

Bod môžeme stimulovať pomocou akupresúry, masírovaním, stláčaním alebo pomocou biofotónových akupunktúrnych náplastí  Lifewave.  Ide o jedinečnú kombináciu tradičných poznatkov o energetických dráhach z klasickej čínskej medicíny a najmodernejšej technológie liečby a terapie svetlom na princípe tzv. biofotónov.

 

Účinok tohto bodu si môžeme rozdeliť na pôsobenie telesné a psychické:

Telesná oblasť

Je to proti-bolestivý bod, ktorý oslobodzuje a spriechodňuje dráhy, pomáha pri bolestiach očí, bolestiach zubov, ďasien, dutín.

Okrem toho je veľmi účinný pri detoxikácii, pomáha pri zápche, hnačke, zvracaní, otrave jedlom a dokonca aj „po opici“ ! Je to tiež úžasný bod na stimuláciu čriev, ktorý pomáha zmierňovať a regulovať črevné pohyby, takže môže byť súčasťou vašej každodennej rutiny, kedykoľvek ste na „tróne“! 

Posilňuje obranyschopnosť a zvyšuje imunitu, pôsobí preventívne proti nachladnutiu. Pomáha pri  ochrnutí, nepravidelnej menštruácii, oneskorenom pôrode, nedostatočnej laktácii, bolestiach v prsiach, bolestiach pri srdci, ďalej pri depresii, mánii, epilepsii, kŕčoch, opuchoch.

Pomáha pri bolesti a vyháňa vietor

Je účinný aj pri bolestiach a stuhnutosti všetkých častí ruky a ramena, pri otupenosti a mŕtvení prstov. Vyháňa vietor, tonizuje čchi a posilňuje imunitu. 

Vraví sa, že vietor je príčinou „100 chorôb“. Ak sa u v našom tele usadí vietor, tak spôsobí nepokoj, ktorým sa začínajú všetky choroby. Keďže je preň typický pohyb, v tele nám spôsobí premiestňovanie bolesti a problémov: raz nás bolí noha, inokedy rameno, potom hlava a vlastne nevieme, čo sa deje.

Vietor je veľmi nebezpečný, dostane sa nám ľahko pod kožu, v zime prináša do tela chlad, v lete zas extrémne teplo. Cez šiju, kadiaľ vietor vstupuje do tela, prináša tak často bolesť hlavy, nádchu, upchatý noc. Ak vnikne do očí, môže priniesť slzenie očí, zhoršenie zraku, v ušiach spôsobuje zápaly. Preto si treba vo veterných dňoch zahaľovať hlavu aj uši šálomšatkou, čiapkou či kapucňou.

S bolesťou, vetrom, detoxikáciou pomôžu akupunktúrne náplaste Aeon, Carnozine, Glutathion alebo X39 od LifeWave , znížia bolesť a pomôžu so zápalom. 

Pomáha pri obezite. 

3-minútová masáž v oblasti tesne pod palcom (ktorá sa tiež nazýva „ Venušin kopec “) stimuluje štítnu žľazu a urýchľuje metabolizmus. 

Nárast hladiny cukru v krvi spôsobuje pocit silného hladu a túžby po sladkých potravinách bohatých na cukor. Aby sa tomu zabránilo, po 3 minútach začnite pomaly pohybovať rovnakými masážnymi pohybmi smerom k zápästiu. To stimuluje pankreas, pomáha regulovať produkciu inzulínu a udržiava stabilnú hladinu cukru v krvi.

Na tento bod na ľavej ruke môžeme použiť veľmi účinnú náplasť SP6 od LifeWave náplasť SP6.  Ak ju použijeme na bod Hegu (Li4) je veľmi účinná. Znižuje chuť do jedla a pomáha so závislosťou na sladké. 

Jeho základnou úlohou je podporiť asertívne správanie – naučiť sa odmietnuť a povedať Nie. Jasne definovať, za akých okolností sme ochotní spolupracovať, čo je pre nás únosné a čo už nie je.

Tento bod nám môže ponúknuť pokojný most medzi tým, čo bolo a čo je teraz. 

Keď sme plní úzkosti, strachu a zmätku, masážou tohto bodu môžeme vyčistiť náš systém a oživiť Qi čerstvou čistou energiou a priviesť myšlienky späť do srdca.

Záver

Akupresúra je cielená tlaková masáž pomocou prstov, vychádza zo skúseností starých čínskych lekárov, ktorí ju s úspechom používali na utišovanie pri rozličných chorobách a liečebných zákrokoch. Je overená praxou trvajúcou vyše 5 000 rokov.

Nemusíme ju podrobne študovať, stačí si osvojiť pár dôležitých bodov, ktoré nám zmiernia bolesti, pomôžu ľahko a bez liekov úspešne čeliť častým ochoreniam, zlepšia našu fyzickú výkonnosť, psychiku a prinesú dobrú náladu a sebavedomie.

Ak použijeme náplaste LifeWave všetko si oveľa zjednodušíme.

 

Annka