Čerstvý zubný olej Ringana

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Čerstvý zubný olej je jedným z kultových produktov značky Ringana. Zubný olej na čistenie zubov od Ringany je akési pokračovanie veľmi zdravej a stáročia známej metódy - Oil Pulling.

Oil Pulling alebo vťahovanie oleja je metóda, ktorú má dlhú tradíciu. Vyplachovanie ústnej dutiny so sezamovým olejom sa praktizuje v ajurvéde už celé tisícročia.

Taktiež v Rusku a na Ukrajine sa pred čistením zubov vyplachoval a kloktal slnečnicový olej. Vťahovanie oleja má naviazať škodlivé zárodky a predchádzať krvácaniu ďasien a paradentóze.

Zubný olej Ringana

RINGANA zubný olej (FRESH tooth oil), pretože takisto vznikol z tradície vťahovania oleja, ale na rozdiel od „normálnych“ rastlinných olejov dokonca nahrádzal aj zubnú pastu .

So zubným olejom spoločnosť RINGANA vytvorila celkom prírodný produkt v starostlivosti o zuby.

Tento obsahuje prírodné čistiace čiastočky z kyseliny kremičitej a odstraňuje zubný povlak obzvlášť šetrne. Zvolené účinné látky ako javanský žltý kurkumovník, olej silice badyánovej a eukalyptový olej poskytujú zdravú mikroflóru a pôsobia ako antioxidanty .

Oil Pulling

Fľaštičkou potraste, otvorte ju a jednou čajovou lyžičkou oleja si vypláchnite ústnu dutinu. Zubný olej a dá najlepšie rozdeliť v ústnej dutine jazykom. Olej by sa mal omieľať v ústnej dutine, aby skutočne prenikol do všetkých medzi-zubných priestorov, spodnej strany jazyka a (miernym kloktaním) aj do hltanu.


Menej je viac. Začnite s malou dávkou zubného oleja, aby ste si zvykli na chuť oleja, a preto, že cez slinné žľazy množstvo omieľaného oleja po niekoľkých minútach zväčší svoj objem.

Profesionáli vyplachujú svoje ústa až 20 minút. Začiatočníci to začínajú postupne predlžovať. Na zvyknutie si úplne postačí pár minút; neskôr by sa však tento čas mal predĺžiť až na minimálne päť minút. Pretože tento čas olej potrebuje, aby prenikol aj do ťažko prístupných priestorov ďasien a tam rozvinul svoj antibakteriálny účinok.


Čistenie zubov prebieha až po vypľutí nadbytočného oleja – najlepšie do papierovej utierky, aby sa mohol vyhodiť do koša na papier. Potom sa zuby a jazyk jemne vyčistia navlhčenou zubnou kefkou. Následne sa ústa dobre vypláchnu vodou.

Testovanie zubného oleja 

Fresh Tooth OIL od spoločnosti RINGANA bol testovaný v dvoch vedeckých aplikačných štúdiách.

Výsledok: Výrazne znižuje plak a zabraňuje gingivitíde (zápal ďasien).

Prvý zubný olej na čistenie zubov a ťahanie oleja (oil pulling). Jeho účinok sa skúmal a potvrdil v dvoch štúdiách. V zubnej štúdii sa ukázalo, že olej na zuby Tooth OIL:

prvej štúdii používali subjekty okrem klasickej zubnej pasty aj zubný olej, a v druhej štúdii namiesto konvenčnej zubnej pasty iba zubný olej Ringana. Zuby si čistili dvakrát denne počas štyroch týždňov. Na začiatku a na konci štúdie sa uskutočnilo zubné vyšetrenie. Bolo skontrolované, či sa vyskytlo menej alebo viac plaku a či boli ďasná zdravšie alebo nie.

Aký bol výsledok ?

Posúdenie ústnej hygieny sa uskutočnilo zbieraním rôznych ukazovateľov, medzi ktoré patrí napríklad výskyt plaku (mikrobiálny plak) a gingivitída (zápal ďasien). Index plakov poskytuje snímku posledných čistiacich operácií.

Prvá štúdia, ktorá okrem zubnej pasty používala aj olej na zuby FRESH, preukázala 12,1% zníženie plakového indexu a 34,3% zníženie gingivitídy.

V druhej štúdii, v ktorej bola zubná pasta vynechaná a na ústnu hygienu bol použitý iba zubný olej Tooth Oil Ringana, boli výsledky oveľa lepšie ako v prvej štúdii. To ukázalo 60,9% zníženie plakového indexu a až 55,7% zníženie gingivitídy.

Zdroj

O spoločnosti RINGANA

RINGANA už 22 rokov produkuje čerstvú kozmetiku a doplnky s prírodnými látkami. Udržateľne, vegánsky, bez obsahu škodlivých látok, bez pokusov na zvieratách – to všetko sa dnes považuje za trend, a to je aj pevne ukotvené vo filozofii spoločnosti RINGANA.

Najvyššia hodnota sa kladie na použitie účinných látok s vysokým potenciálom a antioxidačnými účinkami z prírody a upustenia od konzervačných látok a všetkých syntetických prísad. Z toho pohľadu spoločnosť RINGANA dáva do prírodnej kozmetiky ešte niečo naviac.

Všetky RINGANA produkty sú koncipované výskumným tímom, komplexné receptúry sa vyrábajú ručne v továrni čerstvosti v Hartbergu a odtiaľ sa odosielajú priamo zákazníkom.