Cesta k zdraviu a mladosti. Cvičenia akademika Norbekova

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Jednoduché, pravidelné fyzické cvičenia a meditačné techniky, chuť zmeniť svoje myslenie a prekonať vlastnú pohodlnosť, to je Norbekova metóda v kocke.

Norbekova metóda je v medicíne známa už dlhšiu dobu. Našla si veľa priaznivcov, napriek tomu, že existuje mnoho podobných druhov auto-tréningu.

Kto je Norbekov

Mirzakarim Sanakulovič Norbekov (17. 11. 1957), pôvodom z Uzbekistanu, je doktorom psychológie, pedagogiky a filozofie v medicíne, profesor, člen a člen – korešpondent viacerých ruských a zahraničných akadémií. Odborník na sufijskú praktickú medicínu, ktorá je jednou z najstarších na svete.

Metóda akademika Norbekova

Účinnosť metódy M. Norbekova je založená na integrovanom prístupe k uzdraveniu. Má všetky potrebné certifikáty, licencie a povolenia. Už v roku 1998 bol systém uznaný Medzinárodnou asociáciou nezávislých odborníkov ako najefektívnejší alternatívny systém.

Zahrňuje 18 autorských techník a základných objavov v oblasti psycho-fyziológie. Ponúka desať spôsobov, choroby : 

Človek sa naučí krok za krokom na sebe pracovať, obnovuje svoje zdravie, sebarealizuje sa, "rastie" duchovne. Obnovenie zdravia je nevyhnutný "vedľajší účinok", vznikajúci pri učení.

Vrahom nie je nemoc, ale sám chronicky chorý, ktorý v sebe odmieta čokoľvek  zmeniť. ( M.S Norbekov

Kĺbová gymnastika akademika Norbekova

Norbekova kĺbová gymnastika uzdravuje, odstraňuje stres, mnohé poruchy a deštrukčné procesy v kostnom tkanive, čím prispieva k rovnováhe nášho organizmu.

Úspech tejto metódy spočíva 99% v radostnom naladení počas cvičenia a iba 1% v technike jednotlivých cvikov. Norbekov doslova zakazuje cvičiť v smutnej, nudnej alebo depresívnej nálade.

Mechanické cvičenie sa v tejto metóde neodporúča. Príjemná nálada, radosť a precítenie jednotlivých pohybov, pokoj, odhodlanie a dokonca aj humor s akým pristúpime k týmto cvikom, prinesú úspech: pružné telo, mladistvú a ladnú chôdzu baletky a skvelý pocit po celý deň.

Norbekov, považuje chrbticu za bránu, cez ktorú vstupujeme do systému na uzdravenie celého tela. Chrbtica je pre naše telo oporný pilier, v ktorom sú sústredené všetky nervy vedúce k vnútorným orgánom. Ak sú narušené, narušené sú aj funkcie jednotlivých orgánov. Chrbtica je preto aj pilierom Zdravia.

Nemalo by nás ani prekvapiť určitý počet úvodných cvičení v systéme, ako je napr. masáž  ušníc. Pri masáži uší pôsobíme na biologicky aktívne body, ktoré majú priaznivý vplyv na celé telo a vytvárajú aj radostnú náladu.

Obnovenie pohyblivosti chrbtice je podľa Norbekova možné v akomkoľvek veku a nielen u detí. Treba prekonať lenivosť, venovať pozornosť pohybu a užívať si cvičenie s úsmevom a v dobrej nálade.

Prednosťou Norbekovej metódy je to, že cvičenia sú bezpečné pre všetkých. Cvičenie nás príjemne zahreje a pozitívne naladí.

Norbekova kĺbová gymnastika je veľmi ľahká a príjemná, dá sa použiť ako ranné cvičenie - je príjemné začať každý deň zdravo a pozitívne !  Spočiatku trvá asi pol hodiny, neskôr ju zacvičíte za 15 minút. Každý pohyb sa opakuje 8 – 10 krát. Z cvikov rovnakého typu, napr. na krčnú chrbticu si môžete vybrať len jeden alebo dva, ale bo môžete pravidelne cvičiť všetky cviky ako sú na videu.

Pri cvičení dýchame nosom, čím trénujeme sliznicu nosa a cievy. Zlepšuje sa tým aj reflexný prítok krvi do mozgu. Tomu, kto dýcha nosom, to aj lepšie myslí.

Okruhy – rozdelenie cvikov

Prvé cvičenia sú na kĺby rúk, potom kĺby nohy. Ďalšou etapou je precvičenie hornej hrudnej chrbtice, ktorý reguluje činnosť dýchacích orgánov, obehového systému, gastro-intesinálneho traktu a obličiek.

Potom sú cvičenia pre dolnú hrudnú a bedrovú časť chrbtice, ktorá kontroluje funkciu urogenitálneho systému a panvových orgánov.

Pozor na kontraindikácie!

Tehotné ženy, ľudia, ktorí utrpeli infarkty a mŕtvice, operácie, trpia duševnými chorobami, majú vážne patologické stavy kĺbov a chrbtice, ako aj počas exacerbácie chronických ochorení.

Len deti behajú, pohybujú sa, teenageri sú aktívni, S vekom prichádza jej veličenstvo lenivosť - sluha smrti, hladí po vlasoch, ešte odpočívaj, sadni si, ľahni si - a tým začína skostnatenie. To je bezbolestné prispôsobenie nášho tela na ležanie v hrobe. ( M.S Norbekov

Účinky na chrbticu

Sedavý spôsob života prináša veľa zdravotných problémov. Jedným z nich je aj splošťovanie a deformácia platničiek. Mnoho ľudí vekom stráca aj nejaké tie centimetre a staroba ich doslova ohne do oblúku. Kto si dokáže zachovať pružnosť chrbtice, zachová si zdravie aj mladosť. A o ta sa snaží Norbekova metóda.

Norbekove cviky masírujú platničky, chrupavky a tiež priľahlé väzy a kĺbové puzdra. Tréningom sa prekrvujú, sú pružnejšie a menej podliehajú procesom starnutia. Soli, usadené v kĺboch sa rozpúšťajú, a pokiaľ sa ďalej usadzujú, tak nie v oblasti trecích plôch, ale mimo nich, čím nebránia pohybu.

Preťahovaním chrbtice dosiahneme zlepšenie funkcie vnútorných orgánov. Okrem toho každý jednotlivý cvik plní svoju liečebnú úlohu.

Postupne sa platničky a chrupavky, navzdory všetkému, uzdravujú. Týmto spôsobom si môžeme časom vypestovať mladú chrbticu, bez ohľadu na to, koľko máme rokov.

Takže poďme na to, pomocou videa to ľahko zvládnete.

Video kĺbovej gymnastiky podľa Norbekova. Na začiatku videa akademik Norbekov vysvetľuje svoju metódu, samotné cvičenie začína v 7 min 50 sek.

Alebo si môžete zakúpiť knihu "Lekce Dr.Norbekova. Cesta k mládi a zdraví" a cvičiť podľa nej. V knihe sú okrem cvikov na kĺby a chrbticu aj rôzne meditačné techniky na omladenie tváre, dychové cvičenia apod. Je zrčená tým, ktorý sa rozhodli na sebe pracovať a chcú poznať, čo dokáže sila ich ducha.

Cieľom knihy je vrátiť človeku samého seba, pretože máme silu uzdraviť sa a stať sa vládcom nad svojim zdravím.

Annka

 
 
Tags: , , , ,