Fototerapeutické náplaste LifeWave.  Akupunktúra bez ihiel

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Akupunktúra je jedna z najstarších liečebných metód na svete. Svoj pôvod má v tradičnej čínskej medicíne , jednej z najstarších liečebných metód na svete. Túto metódu využívajú aj náplaste LifeWave.

TČM a Akupunktúra

Liečba akupunktúrou (akupresúrou, či moxovaním) je založená na teórii existencie meridiánov. Podľa tejto teórie, Qi (vitálna energia) prúdi v tele systémom dráh nazývaných meridiány, ktoré navzájom spájajú všetky vnútorné orgány a povrchové štruktúry tela. Stimuláciou  bodov na povrchu tela, ktoré sú prepojené s danou dráhou, ovplyvňujeme tok Qi a krvi a tým vieme vplývať na chorobný činiteľ.

Body, ktorými stimulujeme určitú dráhu tela sa nazývajú akupunktúrne body (akubody). 

V západnej medicíne dnes akupunktúra a akupresúra priťahujú zvýšenú pozornosť v oblasti terapie bolesti, ale aj prevencie.

Môže pomôcť pri tlmení alebo odstraňovaní fyzických bolestí či psychických ťažkostí, možno ju použiť preventívne proti chorobám, podporiť hojivé procesy - a to prakticky bez vedľajších účinkov. Akupresúra, na rozdiel od akupunktúry, nepožíva ihly, preto je vhodná najmä na liečbu ľudí, ktorí majú z nich strach.

Rovnako ako akupunktúra, aj akupresúra je určená na podporu a aktiváciu vlastných samoliečebných mechanizmov tela.

 

LifeWave a akupunktúra  - majú niečo spoločné?

LifeWave fototerapeutické náplaste sa lepia na odporúčané akupunktúrne body, preto často hovoríme o tejto forme terapii prostredníctvom foto-terapeutických náplastí , že je to  AKUPUNKTÚRA BEZ IHIEL.

Vďaka mnohým klinickým štúdiám a 20-ročnému vývoju bolo preukázané, že náplaste LifeWave poskytujú množstvo zdravotných výhod: energiu, vitalitu, zníženie zápalov, úľavu od bolesti, aktivitu, rýchlejšie hojenie rán, rýchlejšiu regeneráciu po športe a ďalšie výhody.

Náplaste LifeWave sú technológiou, ktorá využíva SVETLO na vyvolanie biochemických a fyziologických zmien v tele bez akéhokoľvek chemického alebo farmaceutického zásahu.

Náplaste pôsobia na bio-elektrický a meridiánový systém v tele tým, že vysielajú signály na zvýšenie a aktiváciu určitých liečivých peptidov a antioxidantov, ktoré podporujú prirodzenú schopnosť tela liečiť sa.

Príklad: Náplaste fungujú ako laser alebo zariadenie na terapiu červeným svetlom, s výnimkou toho, že využívajú telu vlastné frekvencie infračerveného svetla a poskytujú KONŠTANTNÚ stimuláciu až po dobu 24 hodín.

S náplasťami LifeWave na akupunktúrnych bodoch možno dosiahnuť terapeutické výsledky rýchlejšie a čo je dôležité, ľahko si ich dokážete aplikovať sami doma.  

 

Akupresúrne body, ktoré by ste mali poznať

Existuje veľké množstvo akupunktúrnych bodov, LifeWave často využíva určité dôležité akupunktúrne body, ktoré sú podrobnejšie rozpísané práve tu.

 

 

CV6 (dráha počatia)

 

Ďalšie názvy: More čchi

Lokalizácia: V strednej čiare, 2 prsty pod pupkom

Indikácia: bolesti brucha, hnačka, zápcha, enuréza, pruh, nepravidelná menštruácia, amenorea

Použitie: veľký bod pre aktivizáciu čchi a krvi a posilnenie esencie. Má aj funkciu tonizácie a udržiavania zdravia

Základný bod pre liečbu bolesti a distenzie brucha, hnačky, impotencie, neplodnosti, prolapsu močového mechúra alebo maternice, anémie a nespavosti.

 

CV16 (dráha počatia)

CV16 (dráha počatia)

Je to zdrojový bod pre päť jinových orgánov (sú to srdce, pečeň, obličky, pľúca a slezina)  prináša im hlboké zásoby tela.

Ďalšie názvy: Stredné nádvorie

Lokalizácia: presne v strede  hrudníka, v mieste, kde sa chrupavkový mečovitý výbežok upína na prsnú kosť.

Indikácia: lokálny bod pre hrudník, plnosť v hrudníku, dysfunkcie žalúdka, funkčné srdcové problémy, astma

Použite: ťažkosti s prehĺtaním potravy v dôsledku zúženia pažeráka, zvracanie, anorexia, zlé trávenie, bolesť na hrudníku a nepohodlie v bočnej pobrežnej oblasti.

 

CV22 (dráha počatia) 

Rozptyľuje pľúca a transformuje hlien; dezinhibuje hltan a obnovuje hlas.

Ďalšie názvy: Nebeský výstupok

Lokalizácia: v hrdelnej jamke (fossa suprasternalis)

Indikácie : kašeľ; dyspnoe; náhla strata hlasu; boľavé, opuchnuté hrdlo; škytavka,

Použitie: dobre zastavuje Kašeľ, búšenie srdca (hlboká akupresúra), dýchavičnosť, paniku. Lieči poruchy pri prehĺtaní poruchy hlasu, skoré štádiá strumy, vracanie, opuchy v zadnej časti krku a bolesť ramena, opuch hltanu, zúženie pažeráka...

 

GV2 (riadiaca dráha)

 

Ďalšie názvy: Shu bedrovej oblasti

Lokalizácia: Na dolnej časti krížovej kosti v oblasti hiatus sacrum

Indikácia: mánia, epilepsia, hemoroidy, stuhnutosť a bolesť bedrovej oblasti. Bolesť, necitlivosť a slabosť dolných končatín, nepravidelná menštruácia

Použitie: používa sa pri stuhnutosti bedier, obrny dolných končatín, ťažkosti s menštruáciou, hemoroidov, epilepsie.

Tradičné funkcie: Posilňuje bedrovú oblasť, odvádza vlhkosť vetra, prospieva kostrči.

 

GV14 (riadiaca dráha)

 

Bod kríženia JIAOHUI je bodom preťatia troch jangových dráh na riadiacej dráhe dumai, tu-maj 

Ďalšie názvy: Veľký staviteľ, Veľké kladivo 

Lokalizácia: v priehlbine pod tŕňovým výbežkom 7. krčného stavca

Použitie: prečisťuje horúčosť, vytláča vietor a chlad, prečisťuje myseľ a stimuluje mozog. Je to veľký bod pre liečbu horúcich syndrómov ako sú kŕče, epilepsia, hypertenzia, ekzém, psoriáza, akné a syndróm nepokojnej mysle. 

Pamätaj: V rovnakej výške ako GV14 je stavec C7

Číňania niekedy nazývajú stavce "kladivká chrbtice" a siedmy stavec sa im javí ako najväčší z nich. Odtiaľ teda názov Veľké kladivo. 

Tradičné funkcie: Zmierňuje vonkajšie syndrómy, zjasňuje mozog a upokojuje ducha, prečisťuje horkosť, uvoľňuje povrch, rozháňa vietor, reguluje výživnú a ochrannú čchi, tonizuje jang.

 

GV16 (riadiaca dráha) 

 

 

Bod kríženia plavidiel Du a Yang Wei, Okno oblohy bod, Sea of ​​Marrow 

Ďalšie názvy: Palác vetra 

Lokalizácia: 1 prst nad zadnou vlasovou hranicou, priamo pod tylovým výbežkom, v jamke medzi úponmi trapézov, keď pacient sedí. 

Indikácie:

1) prečisťuje horkosť a vyháňa vietor

2) prebúdza mozog a otvára otvory (vhodný po stavoch po mŕtvici, pri strate rovnováhy, afázii). 

Použitie: rozháňa vietor z hlavy, na bolesti hlavy, stuhnutý krk, epilepsiu, oživovací bod po mŕtvici, na ochrnutie, bolesti šije, hrdla. 

Tradičné funkcie: Používa sa na odstránenie vnútorného i vonkajšieho vetra, pri kŕčoch, epilepsii, pri bolestiach hlavy, trasu pri prechladnutí s nemožnosťou vypotiť sa, pri upchatom nose, krvácaní z nosa, opuchoch hrdla.

 

GV24 (riadiaca dráha) 

 

Prechodový bod na cieve CV s močovým mechúrom a meridiánmi žalúdka. 

Ďalšie názvy: nádvorie ducha, dvor mysle 

Lokalizácia: na hlave, priamo nad nosom, 0,5 cunu za prednou hranicou rastu vlasov, vo vlasatej časti hlavy. 

Indikácia: nespavosť, búšenie srdca, epilepsia, bolesť hlavy, bolesť hlavy, závrat, rozmazané videnie, bolesť zubov, opuch hltana, nespavosť 

Použitie: Upokojuje srdce aj ducha, používa sa pri všetkých psychických chorobách a nespavosti. 

Tradičné funkcie:  Rozptyľuje vietor, otvára nos, upokojuje Shen.

 

H 7 (meridián srdca) alebo HT 7

Yuan-zdrojový bod meridiánu srdca 

Ďalšie názvy: Brána ducha 

Ako už názov napovedá, tento akupunktúrny bod je fantastický na upokojenie mysle a riešenie symptómov ako sú úzkosť, obavy, záchvaty paniky a búšenie srdca prehĺbením vnútorného spojenia s duchom človeka. 

Lokalizácia: na zápästnej ryhe, v jamke na konci zápästnej hráškovitej kosti, t.j pri hlavičke kosti lakťovej. 

Indikácia: nespavosť, amnézia, bolesť srdca, búšenie srdca v dôsledku strachu, podráždenosť, bolesť na hrudníku, mánia, depresia, epilepsia... 

Použitie: upokojuje srdce a ducha; odstraňuje oheň a chladí konštrukciu; odstraňuje teplo srdca; reguluje proti prúd Qi. Pomáha tiež regulovať akýkoľvek stav súvisiaci so srdcom a cirkuláciou krvi v tele. Príklady zahŕňajú vysoký krvný tlak, nízky krvný tlak, anémiu a kŕčové žily.

Prepravný bod. Vyživuje krv a jin, otvára otvory (mŕtvica, paréza). Pri karpálnych tuneloch, necitlivosti malíčka, depresiách, srdcovej arytmii, vysokom krvnom tlaku. 

Tradičné funkcie:  riadi a vyživuje srdce a upokojuje myseľ, tonizuje a reguluje srdcovú krv a Qi. 

Poznámka: HT 7 je bodom pre emocionálne problémy, najmä nadmernú úzkosť a obavy.

 

KI3 (meridián obličiek) 

 

 

 

Yuan-zdrojový bod poludníka obličiek Shu-stream bod poludníka obličiek

Ďalšie názvy: Veľká strž, More svetla, Malé lu

Lokalizácia: na mediálnej strane nohy, za stredným kotníkom, v jamke nad pätnou kosťou v mieste hmatateľného pulzu, v polovici vzdialenosti medzi vrcholom vnútorného členku a Achilovou šľachou

Indikácie: kašeľ, astma, cukrovka, impotencia, časté nutkanie na močenie, hluchota, hučanie v ušiach, nepravidelná menštruácia, bedrové bolesti

Použitie: vyživuje jin obličiek a pečene, bod KI3 sa používa pri gynekologických a reprodukčných problémoch, ako je neplodnosť a impotencia, ochladzuje horúčosť, posilňuje dolnú časť chrbta a kolená, reguluje maternicu, reguluje esenciu

Tradičné funkcie: tonizuje obličky (jin a jang), posilňuje kríže, zmierňuje bolesti päty/členkov. Tento bod je dôležité používať pri akomkoľvek modeli nedostatku obličiek.

Vysvetlenie názvu bodu: KI03 je bodom pôvodu (jüan / yuan) dráhy obličiek a pohmat pulzu v tomto bode nám môže naznačiť stav čchi obličiek. Použitie znaku tai (tai) odráža veľký význam tohto bodu, predovšetkým pri doplňovaní, resp. tonifikáciu jin, a to nielen jin obličiek, ale aj jin celého tela.

 

Li3 (meridián hrubého čreva)

 

 

Bod unášania SHU, lieči bolesti kĺbov, sedatívny bod, symptómový bod pre akné

Ďalšie názvy: Tretí priestor

Lokalizácia: pri mierne zovretej päste, za druhým meta-karpofalangeálnym kĺbom (t.j. kĺb spájajúci prst ‐ ukazovák ‐ s jeho záprstnou kosťou), v jamke na jeho palcovej strane.

Indikácie: bolesť hlavy a závraty, bolesť hrdla, bolesť zubov, hluchota, tinitus, sipot, bolesť na hrudníku, znížený smäd, nepravidelná menštruácia, nespavosť, zábudlivosť, spermia, impotencia, časté močenie, bolesti krížov, studené dolné končatiny, opuchy a bolesti vnútorného členku.

Choroby uro-genitálneho systému: nefritída, cystitída, nočná emisia, pomočovanie

Choroby úst a uší: chronická laryngitída, stomatitída, tinitus - hučanie v ušiach

Choroby nôh: ochrnutie dolných končatín, bolesť päty, natiahnutie bedrových svalov

Použitie: bolesti zubov, hrdla a miestne kĺby ruky. Pri hnačke spôsobenej vlhkosťou. Uhasí oheň pečene a vyčistí pečeňový jang.

Pri stavoch podráždenia dráhy a ich orgánov a miest, ktorými prechádza. Môžu sa vyskytnúť zvuky v črevách, kŕče, hnačky, bolesti v hlave, nose, ústach, ale tiež chrbte a ramenách, pocit nechutenstva, plnosti.

V psychickej oblasti pri podráždenosti, nervóznom smiechu a nepokoji s niektorými vyššie uvedenými príznakmi. 

Angína, dýchavičnosť, astma, mukózna a ulcerózna kolitída, hnačka, kŕčové bolesti žalúdka, bolesti zubov dolnej čeľuste, bolesť očí, hučanie v ušiach.

 

Li4 (meridián hrubého čreva)

 

Bod Hegu, Bod pôvodu

Bod prameňa špecificky účinný analgetický bod, majstrovský bod pre bolesti zubov a metabolický účinný bod.

Všeobecný centralizačný bod spojenia dráh Jang a Jin (hlavný bod spojenia energie Jang), funkčný bod pôsobiaci na sekréciu tráviacich štiav a žliaz sliznice respiračného systému .

Ďalšie názvy: spojené údolie

Lokalizácia: v jamke, kde sa oddeľujú palec a ukazovák, na úrovni stredu 2. záprstnej kosti

Použitie: úľava od bolesti, odstraňuje prekážky z dráhy, uvoľňuje vonkajšiu veternú horkosť, reguluje čchi a krv. Odstraňuje škodlivosti z hornej polovice tela.

Je to proti-bolestivý bod, ktorý oslobodzuje a spriechodňuje dráhy, pomáha pri bolestiach očí, bolestiach zubov, ďasien, dutín.

Okrem toho je veľmi účinný pri detoxikácii, pomáha pri zápche, hnačke, zvracaní, otrave jedlom a dokonca aj „po opici“ ! Je to tiež úžasný bod na stimuláciu čriev, ktorý pomáha zmierňovať a regulovať črevné pohyby.

Indikácie: posilňuje obranyschopnosť a zvyšuje imunitu, pôsobí preventívne proti nachladnutiu. Je účinný aj pri bolestiach a stuhnutosti všetkých častí ruky a ramena, pri otupenosti a mŕtvení prstov.  Pomáha pri  ochrnutí, bolestiach v prsiach, bolestiach pri srdci, ďalej pri depresii, mánii, epilepsii, kŕčoch, opuchoch.

Tradičné funkcie: Vyháňa vietor, tonizuje čchi a posilňuje imunitu.

 

Li11 (meridián hrubého čreva)

 

Ďalší názov: Bazén

Trvalý tlak na tento bod, ktorý sa nachádza vo veľkej priehlbine na vonkajšom konci záhybu lakťa, pomôže uvoľniť preťaženú Qi v tejto oblasti.

Lokalizácia: keď je lakeť ohnutý, bod je v priehlbine na laterálnom konci priečnej loketnej ryhy, uprostred medzi Chize (LU 5) a laterálnym epikondylom humeru.     

Indikácie : je tonizačným bodom meridiánu hrubého čreva, stimuluje orgán, a preto je silným bodom pri zápche a prekrvení brucha. Odstraňuje teplo z tela, a preto je užitočný pri horúčke a zápaloch.

Použitie: čistí teplo, ochladzuje krv, odstraňuje vlhkosť, vyháňa vonkajší vietor, reguluje Qi a krv, aktivuje meridián, zmierňuje svrbenie.

Pomáha pri kožných ochoreniach ako je ekzém, psoriáza a pásový opar. Dokáže znížiť krvný tlak, zmierniť bolesti zubov a liečiť bolesti ramena, nadlaktia a predlaktia.

Tradičné funkcie: Vyháňa vonkajší vietor, čistí teplo, ochladzuje krv, odstraňuje vlhkosť, reguluje výživnú Qi a krv, prospieva šľachám a kĺbom.

 

LV3 (meridián pečene) alebo aj LR3

 

 

Juan-zdrojový bod pečene poludníka Shu-stream bod pečeňového poludníka hinese

Ďalšie názvy : Skvelý nárast, Bod Nebeskej hviezdy

Bod LV 3 robí ľudí šťastnými!

Tento bod je najlepším bodom na upokojenie emócií súvisiacich s hnevom a podráždenosťou. V čínskej medicíne je pečeňový kanál zodpovedný za pohyb energie všetkými smermi. Keď sa energia „zasekne“ v pečeňovom kanáli, potom EXPLODUJE a vedie k symptómom, ako je hnev, podráždenosť, PMS, IBS, šklbanie očí a pulzujúca bolesť hlavy.

Lokalizácia : na chrbte chodidla, na spojivovom tkanive veľkého prsta

Indikácie: bolesť hlavy, závraty, začervenanie, opuch a bolesť oka, chúlostivá tvár, depresia, bolesť v hypochondriu, slabosť škytavky, necitlivosť a bolesť dolných končatín, náročnosť pri chôdzi, nepravidelná menštruácia,

Ďalšie indikácie: bočná bolesť kolena, slabosť a bolesť v dolnej časti nohy, červené, bolestivé oči; bedrovej bolesti; plnosť dolnej časti brucha, bolesť v pupočnej oblasti, studené nohy, žltačka.

Tradičné funkcie: Regulácia pečene qi, tlmenie pečene Yang, regulácia menštruácie,  upokojuje shen, vyživuje pečeň jin.

Uhasí oheň pečene a vyčistí pečeňový jang; odvádza vlhké teplo v spodnom horáku; upokojuje pečeň; napravuje čchi  a zrýchľuje krv.

Poznámka: Liv 3 je a veľmi dôležitý a bežne používaný bod. Je to anténa spojená s Li 4 (známym ako 4 brány), aby účinne pohybovala qi a krv po celom tele.

Má veľký význam pri liečbe chorôb vnútorných orgánov. Stimuluje životne dôležitú energiu, reguluje funkčné aktivity vnútorných orgánov, posilňuje anti-patogénne faktory a eliminuje patogénne faktory.

 

LU01 (meridián pľúc)

 

Bod, kde sa stretávajú jinové energie. Pri ochorení pľúc býva často bolestivý.

Ďalšie názvy: Stred paláca, Palác stredu

Lokalizácia: Na vonkajšom okraji hrudného koša, na šírku troch prstov pod kľúčnou kosťou.                          

Použitie : Zmierňuje kašeľ, vykašliavanie zakalených hlienov, dýchavičnosť, sipot, astmu, plnosť hrudníka, bolesť na hrudníku, dýchanie so zdvihnutými ramenami a ťažkosti s dýchaním.

Indikácie: Reguluje pľúcnu čchi, rozptyľuje horúčosť v pľúcach, napomáha zostupnému pohybu pľúcnej čchi a zastavuje kašeľ. Bod na vypúšťanie škodlivín z pľúc; astma, bronchitída z plnosti.

 

LU07 (meridián pľúc)

 

Veľmi silný bod. Používa sa na liečbu čohokoľvek súvisiaceho s pľúcami – astmy, sipotu, bronchitídy, kašľa, alergií atď. Vnútorná dráha pľúcneho kanála prechádza cez hrdlo, pľúca, žalúdok a črevá, takže je veľmi dobrý pri tráviacich problémoch vrátane zápchy.

Pomáha pri liečbe smútkuĎalšie názvy: Luo bod

Lokalizácia: 7 cm nad zápästím, v priehlbine medzi šľachami

Indikácie: bolesť hlavy a stuhnutosť šije; kašeľ a astma; bolesť hrdla; paralýza tváre; podráždenosť očí a úst; zovreté čeľuste; slabosť zápästia.

Použitie: tento bod sa používa pri liečbe ochorení týkajúcich sa ciev, ako sú zápal ciev (vaskulitída) a artérioskleróza. Ďalšími jeho indikáciami sú napr. kašeľ, astma, bolesti v krku, búšenie srdca či vykašliavanie krvi.

Smútok a smútok sú emócie pľúc.  Ak patríte medzi ľudí, ktorí smútia, možno ste si všimli, že je pre vás ťažké zhlboka sa nadýchnuť. Ide o nedostatok sily „vdýchnuť život naplno“.

LU 7 je teda skvelým bodom pre tých, ktorí smútia. Liečba Lung 7 pomôže pľúcam dostať viac vzduchu, „ľahko dýchať“ a mať dostatok sily a energie prejsť k novým skúsenostiam a spojeniam.

 

LU09 (meridián pľúc)

 

Ďalšie názvy: veľká priepasť, veľký zdroj (taiquan, tai-čchüan)

Lokalizácia: na pulzujúcej cieve, na vnútornej strane zápästnej ryhy.

Použitie: ventiluje a zvlhčuje pľúca, tonizuje čchi pľúc, zlepšuje cirkuláciu čchi v pľúcach, rozpúšťa hlien a zastavuje kašeľ.

Indikácie: bolesti hlavy, bolesti zubov, bolesť v očiach, vykašliavanie krvi, bolesť v hrudi, bolesť a ochabnutosť zápästia

Použitie: tento bod sa používa pri liečbe ochorení týkajúcich sa ciev, ako sú zápal ciev (vaskulitída) a artérioskleróza.

Ďalšími jeho indikáciami sú napr. kašeľ, astma, bolesti v krku, búšenie srdca či vykašliavanie krvi.

 

SP06 (meridián sleziny)

Bod kríženia JIAOHUI

Každý by mal poznať tento slezinový bod. Je to jeden z NAJVÄČŠÍCH akupunktúrnych bodov !

V tomto bode môžeme liečiť všetky príznaky súvisiace s trávením, menštruáciou a menopauzou.

Ďalšie názvy: spojenie troch jin, križovatka troch jin

Bod SP06 je bodom, v ktorom sa pretínajú tri jinové dráhy na nohe (dráhy pečene, sleziny a obličiek. Pretnutie troch jin.

Lokalizácia : Na zadnom okraji holennej kosti, 4 prsty priamo nad stredom vnútorného členku.

Indikácie: Napätie a pocit plnosti v hornej časti brucha, stav oslabenia a nedostatočnosti, prázdnoty žalúdka a sleziny, zlé trávenie, škvŕkanie v črevách, hnačka. Nepravidelná menštruácia, nadmerné krvácanie, nedostavenie sa menštruácie, neplodnosť u žien, neschopnosť udržať moč, ťažkosti pri močení, kolika, nočná polúcia, kalný moč.

Je to jeden z najdôležitejších bodov vôbec, s veľmi širokým rozsahom pôsobenia. Predovšetkým tonizuje slezinu a používa sa pri všetkých syndrómoch prázdnoty sleziny.  SP6 je jedným z bodov na rozpúšťanie vlhkosti.

SP6 Sanyinjiao pomáha slezine a vylučuje vlhkosť (slezina zodpovedá za transport a transformáciu, teda za tvorbu energie a krvi). Porucha transportnej a transformačnej funkcie vedie k hromadeniu vlhkosti.

Použitie: možno ho teda použiť pri nasledujúcich problémoch: únava, svalová ťažoba, nechutenstvo, riedka stolica, plnosť a rozpínanie v bruchu, závraty pri zmene polohy, vaginálne výtoky, hlien v stolici, kalný moč.

Dohromady s bodom ST36 silne tonizuje stredný žiarič, je to veľmi silná kombinácia na tonizáciu qi a krvi na zmiernenie chronickej únavy.

Tradičné funkcie: Posilňuje slezinu a rozpúšťa vlhkosť, rozptyľuje pečeňové cchi a prospieva obličkám, upokojuje myseľ, vyživuje krv. Podporuje močenie, reguluje maternicu a menštruáciu. Dokáže rozhýbať krv a odstraňuje stázy, ochladzuje krv, mierni bolesť.

 

ST36 (meridián žalúdka)

Ďalšie názvy: Zu san li , Tri míle na nohe - zu znamená noha, san znamená tri a li je dĺžková miera.

Lokalizácia: nachádza sa pod kolenom. Spojte všetky štyri prsty tak, aby ukazovák na spodku kolenného kĺbu. Bod je na úrovni tesne pod malíčkom, na šírku jedného prsta smerom von od hrebeňa holennej kosti (holennej kosti).

Bod ST36 byl nazývaný také "Bod tří vesnic"; čínski vojaci totiž vykonávali jeho stimuláciu spoločne s bodom GB34, aby pri dlhých pochodoch prešli ešte tri ďalšie dediny.

Jeden z najdôležitejších akupunktúrnych bodov na tele vôbec. V Číne už po tisícročia platí poučka: "Ak sa chceš dožiť 100 rokov v plnej sviežosti, denne si ošetruj tento bod!"

Indikácie: bod dlhovekosti, bod rovnováhy, na dobitie energie, bolesti kolien, bolesti žalúdka, vracanie, napínanie brucha, hnačka, zápcha, závraty, mentálna hmla, duševné poruchy, schizofrénia, arteriálna skleróza, zlé trávenie najmä bielkovín a sacharidov, cukrovka... Posilňuje a tonizuje svaly a zlepšuje stav pokožky celého tela.

Použitie: ovplyvňuje a tonizuje celkovú čchi a krv. Riadi a energetizuje slezinu a žalúdok, prečisťuje zablokovanú dráhu žalúdka a má výrazne hlboký účinok na zdravie. Vypudzuje vietor a vlhkosť a užíva sa pri všetkých bolestivých syndrómoch kĺbov, kostí, šliach a svalov.

 

TW05

 

 

Dráha troch ohrievačov

Triple Energizer 5 je zodpovedný za pohyb energie medzi hornou a dolnou časťou tela. Keď je energia zaseknutá v strede, máte problémy s bolesťami ramien, trávením, bolesťami krížov, bedier, obehu atď.

Lokalizácia: 2 čchuny nad zápästnou ryhou, medzi lakťovou a vretennou kosťou. 

Indikácie:  zníženie odolnosti, sklon k prechladnutiu, striedavá horúčka, katar horných dýchacích ciest, bolesti brucha, zápcha, bolesti prstov, bolesti a kŕče svalov predlaktia, lakťa a ramena, reumatické bolesti, parézy a kontraktúry svalov rúk, bolesti hlavy v temporálnej oblasti, bolesť v krku a hrdle, asténia, poruchy spánku, bolesti zubov, očné ochorenia, ušné ochorenia, hučanie v ušiach, nedoslýchavosť (najdôležitejší aktívny bod), migréna, hypotónia, meteorosenzitivita, neurózy.

Použitie: Prečisťuje veternú horkosť; veľký bod pri liečbe syndrómov z veternej horúčosti. Odstraňuje bloky v dráhach a preto sa používa pri liečbe bolestí paže a ruky. Pôsobí aj priaznivo na uši. Odstraňuje toxíny a uvoľňuje kanály.

Nesmierne účinný pri reumatických bolestiach, najmä horných končatinách, a to drobných i veľkých kĺbov.

Dôležitý distálny bod (hlava, uši, kĺby), majstrovský a špeciálny protireumatický bod, majstrovský bod pre parézy, symptómový bod pre nedoslýchavosť, dôležitý distálny bod pre temporálnu oblasť.

 

P6 (meridián srdca)

 

Ďalší názov: „4 hviezdičkový bod“

Je výkonný bod používaný pre mnoho rôznych podmienok. Tiež sa vyznačuje tým, že je jediným bodom, ktorý sa vo výskumných štúdiách ukázal ako účinný, keď sa používa úplne sám.

Lokalizácia: nachádza na dlani zápästia niekoľko palcov smerom k telu medzi dvoma šľachami, ktoré prebiehajú približne dole stredom predlaktia.

Jednoduchý spôsob, ako nájsť bod, je položiť tri prsty na zápästie počnúc záhybom zápästia a potom sa pozrieť na bod, kde sa táto čiara pretína medzi dvoma šľachami.

Použitie:  PC6 je primárnym bodom na liečbu nevoľnosti, bez ohľadu na príčinu. Či už je to pooperačná nevoľnosť vyvolaná opiátmi, kinetóza, nevoľnosť súvisiaca s tehotenstvom.  

Ďalším využitím tohto bodu je „upokojenie Shenu“. V bežnejšom jazyku to znamená upokojenie mysle a zníženie úzkosti. PC6 tiež "otvára a rozväzuje hrudník." Vzťahuje sa to na niektoré typy fyzických symptómov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri úzkosti, ako je tlak na hrudníku a búšenie srdca.

Niekedy môže úzkosť spôsobiť aj nevoľnosť, v takom prípade môže PC6 pomôcť na oboch frontoch.

Indikácie:  Bolesť srdca, búšenie srdca, upchatý hrudník, bolesti v oblasti hypochondria, bolesti žalúdka, nevoľnosť, vracanie, čkanie, duševné poruchy, epilepsia, nespavosť, horúčkovité ochorenia, podráždenosť, malária, bolesť lakťa a ruky.

ST36 (meridián žalúdka)

Ďalšie názvy: Zu san li , Tri míle na nohe - zu znamená noha, san znamená tri a li je dĺžková miera.

Lokalizácia: nachádza sa pod kolenom. Spojte všetky štyri prsty tak, aby ukazovák na spodku kolenného kĺbu. Bod je na úrovni tesne pod malíčkom, na šírku jedného prsta smerom von od hrebeňa holennej kosti (holennej kosti).

Bod ST36 byl nazývaný také "Bod tří vesnic"; čínski vojaci totiž vykonávali jeho stimuláciu spoločne s bodom GB34, aby pri dlhých pochodoch prešli ešte tri ďalšie dediny.

Jeden z najdôležitejších akupunktúrnych bodov na tele vôbec. V Číne už po tisícročia platí poučka: "Ak sa chceš dožiť 100 rokov v plnej sviežosti, denne si ošetruj tento bod!"

Indikácie: bod dlhovekosti, bod rovnováhy, na dobitie energie, bolesti kolien, bolesti žalúdka, vracanie, napínanie brucha, hnačka, zápcha, závraty, mentálna hmla, duševné poruchy, schizofrénia, arteriálna skleróza, zlé trávenie najmä bielkovín a sacharidov, cukrovka... Posilňuje a tonizuje svaly a zlepšuje stav pokožky celého tela.

Použitie: ovplyvňuje a tonizuje celkovú čchi a krv. Riadi a energetizuje slezinu a žalúdok, prečisťuje zablokovanú dráhu žalúdka a má výrazne hlboký účinok na zdravie. Vypudzuje vietor a vlhkosť a užíva sa pri všetkých bolestivých syndrómoch kĺbov, kostí, šliach a svalov.

Záver: väčšina ľudí si zvykla riešiť zdravotné problémy prostredníctvom návštevy obvodného lekára a rôznych odborných lekárov. Základom všetkých zdravotných problémov by však mala byť prevencia, poznanie a celostný pohľad na naše telo, ktoré ponúka aj Tradičná čínska medicína.

Poznanie akupresúrnych bodov TČM a technológie LifeWave nám umožní podporiť svoje Zdravie a Vitalitu, znížiť bolesť a zápaly, urýchliť regeneráciu , podporiť hojivé procesy pohodlne a v domácich podmienkach.

Vrelo odporúčam.

Annka

 

Vysvetlenie : 

Cun je jednotka dĺžky v akupunktúre pri čínskej medicíne, podľa ktorej sa meria rôzne časti tela a vzdialenosti. Používa sa hlavne v akupunktúre. Jeden cun (proporcionálne) je šírka palca v najširšom mieste, 1,5 cunu je šírka prostredníka a ukazováka, 3 cuny je šírka štyroch prstov bez palca. 

 
 
Tags: , ,