Imunita a Zdravé črevo

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Správne fungujúce črevá sú nevyhnutnou podmienkou celkového zdravia. Zdravá črevná flóra bez zápalových procesov má nesmierny význam pre účinnosť vstrebávania látok z potravy a tým aj pre celkové ozdravenie organizmu.

Bez Imunity niet Zdravia

Poruchy imunity sa až v 90 % spájajú so stavom čriev.

Imunitný systém je po nervovom systéme druhým najzložitejším informačným a regulačným systémom v tele. Ak je naša imunita oslabená, prirodzene klesá aj naša obranyschopnosť. Telo nie je dostatočne chránené pred baktériami, vírusmi, mikroorganizmami a vzniká náchylnosť na ochorenia, alergie, infekcie, či nádorové ochorenia. 

Viac ako 70 % nášho imunitného systému sa ukrýva v našich črevách, kde prebieha aj detoxikácia. Z prijatých živín účinne fungujúca črevná flóra „roztriedi” užitočné a škodlivé látky. 

Čoraz častejšie sa dnes objavujú poruchy s trávením, keď črevná flóra nedokáže prefiltrovať toxické látky, ktoré sa dostávajú späť do krvného obehu, čím oslabujú obranyschopnosť organizmu.

Oslabená imunita sa prejavuje únavou, vyčerpanosťou, nechutenstvom, pridružujú sa časté vírusové ochorenia, herpesy, vyrážky alebo respiračné ochorenia. Sužujú nás mnohé zápaly, žalúdočné i črevné ochorenia.

V našej "dobe jedovej" je bezchybná mikroflóra u ľudí skôr rarita než samozrejmosť.  ( Mgr. Fr. Nagy, MBA

 

Správnu činnosť črevnej mikroflóry môžu narušiť :

Niektoré z týchto faktorov môžeme ovplyvniť viac, iné menej a niektoré ovplyvniť nedokážeme. Črevnú mikroflóru môžeme podporiť vhodnou nedráždivou stravou ( pomáha vývar z kostí, kokosový olej ) užívaním probiotík a vhodných doplnkov stravy ako je VITESTIN a Nanovlákninový Hummel gel.

Nanovlákninový gel

Dr. Hummel Nanovlákninový gel je výsledkom dlhoročnej výskumnej činnosti biofyzika Dr. Zoltána Hummela.

Tento gel je vylepšená verzia Mikrovlákninového gelu tohto vedca. Viac o gele a vláknine vôbec sa dozviete v tomto článku Lepšia ako hydrocolonterapia.   

Nanovlákninový gel s príchuťou ovocia má schopnosť viazať vodík, účinne chráni a oživuje črevnú flóru, posilňuje črevnú sliznicu a imunitný systém.Správne množstvo prijatej vlákniny má pozitívny vplyv na zdravie, výhody:

Kedy sa odporúča užívať nanovlákninový gel?

Zloženie: voda, nanovlákno, celulóza, výťažok z čierneho čaju

Dávkovanie:

Dospelý maximálne 3 polievkové lyžice (30g) denne, minimálne 1 polievková lyžica Hummel nanovlákniny. Odporúča sa užiť aspoň 2 - 4 flašky.

Deti do 5 rokov: 3 x 1 moka lyžička (3 g) do 14 rokov 3 x 1 kávová lyžička (5 g) denne

Odporúča sa užívať pred jedlom alebo alebo počas jedla. . Jedna fľaška Dr. Hummel Gel vystačí 3-4 týždenne pri dávkovaní 2 polievkové lyžice/deň.

Počas užívania nanovlákniny odporúčame vypiť denne 1,5-2 l tekutiny. Ak ste nový užívateľ začnite s menšou dávkou, 1 týždeň stačí 1 PL denne. 

Prečítajte si tiež zaujímavý článok Duchovné príčiny tráviacich problémov.

Záver: 

Nie som ani lekár, ani výživový poradca. Zaujímam sa však o svoje zdravie, o nové a hlavne iné možnosti. Hľadám odpovede,  chcem byť informovaná a zodpovedná hlavne voči sebe. Overené poznatky a skúsenosti posúvam ďalej tomu, kto chce niečo skúsiť, či zmeniť.  

Zdravie máme len jedno, tak si ho chráňme, počúvajme svoje telo, žime zdravo a informujme sa. Skrátka buďme zodpovední sami k sebe, len tak si môžeme uchovať zdravie a žiť kvalitný život.

S láskou Annka