Reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel a jej účinky na naše Zdravie

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Všetci milujeme príjemnú masáž nôh, ale doprajme si ju?  Nohy aj ruky sú najviac zaťaženou časťou tela. Na rozdiel od rúk im nevenujeme takú starostlivosť, akú by si zaslúžili. Pritom stačí krátka, niekoľkominútová masáž, ktorá môže priniesť prekvapivé účinky.

História

Možno mnohí neviete, ale jej začiatky spadajú až do starovekého Egyptu a Číny. Naši predkovia si už pred viac ako 5000 rokmi navzájom treli nohy, aby pozitívne ovplyvnili svoje zdravie.

Najstarší dokument o reflexológii bol objavený v Egypte, v hrobke egyptského lekára Andmahora. Pochádza z doby 2500 až 2330 pred n.l.

 

Koncom osemdesiatych rokov 20. storočia vznikla v Európe reflexológia, ktorá sa zameriavala na tlak a trenie reflexných plôšok (najčastejšie na chodidlách), aby tak nepriamo ovplyvnila fyzické zmeny v tele.

Reflexná masáž chodidiel je dodnes jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Metóda reflexnej masáže chodidla vychádza z poznatku, že všetky zakončenia ľudského tela vyúsťujú do reflexných plôch, ktoré zodpovedajú príslušným orgánom alebo oblastiam tela.

Reflexné body celého tela sa nachádzajú na chodidlách, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela.

Tlačením a trením bodov na chodidle je možné spoľahlivo nájsť problémové miesta na ľudskom tele, pretože reflexné body na chodidlách pri stisnutí reagujú bolestivo a tak prezrádzajú postihnuté svaly, kĺby nebo vnútorné orgány.

Mapa CHODIDLA

Na našich chodidlách je presná mapa celého nášho tela, ktorú môžeme využiť na spoľahlivú diagnostiku, prevenciu a taktiež na uvoľnenie a nápravu porúch nášho organizmu.

Mnohé body sú umiestnené na oboch chodidlách párovo. Body na pravom chodidle zodpovedajú častiam na pravej strane tela, body na ľavom chodidle zodpovedajú tým častiam, ktoré sú na ľavej strane tela.

Existuje však niekoľko bodov, ktoré sa nachádzajú len na jednom chodidle (body pre srdce, slezinu a žlčník).

Základné reflexné oblasti 

Oblasť hlavy a krku zahŕňa všetkých päť prstov. V tejto oblasti sú body zodpovedajúce nosným dutinám, očiam, ušiam atď.

Chrbtica sa nachádza na vnútornej strane oboch chodidiel.  Toto je najdôležitejšia reflexná zóna - môžete si to myslieť ako na cestu komunikácie medzi mozgom a nervami, kosťami a svalmi.

Hrudníková oblasť sa nachádza na „brušku“ chodidla. Táto oblasť je vo všeobecnosti tmavšej farby ako stredná časť nohy. Je spojená s pľúcami, ramenami atď.

Drieková oblasť sa nachádza kdekoľvek je vaša noha najširšia. Táto časť súvisí so žalúdkom, pečeňou, črevom atď. A je spravidla svetlejšia.

Panvová oblasť sa nachádza na päte. Obvykle je tmavšej farby, ako oblasť hrudníka . Táto oblasť chodidla zodpovedá nohám a zadku.

Pri tlaku, trení zóny alebo masáži zóny, ktorá zodpovedá postihnutému orgánu, alebo orgánu v nerovnováhe spúšťa telo samoliečebný proces. Telo sa harmonizuje a lieči samo.

 

 

Relax Centrum Plus

V našom centre využívame na masáž chodidiel masážny prístroj Healax i Foot, určený na reflexnú masáž chodidiel. Používa sa na starostlivosť o nohy, podporuje odplavenie škodlivých toxických látok nahromadených v tele a tak prispieva k regulácii metabolizmu a krvného obehu.

 

Účinky prístroja Healax i Foot

 

  • pôsobí na reflexné body, kde sa nachádzajú nervové zakončenia všetkých orgánov 
  • ukľudňuje telo v stave fyzického vypätia, akútneho zápalu či bolesti
  • odstraňuje únavu a poskytuje telu úľavu pri pocite ťažkých a opuchnutých nôh
  • zlepšuje krvný obeh
  • pôsobí na cirkuláciu životnej energie Cchi
  • zlepšuje činnosť jednotlivých orgánov
  • pozitívne ovplyvňuje imunitný systém
  • detoxikuje a zmierňuje stav celulitídy

 

PLUS pre vás a vašich blízkych

Všetci si zaslúžime zdravie a život bez bolesti. Vyskúšajte u nás reflexnú masáž chodidla, ako aj iné dostupné terapie, ktoré vám vrátia Radosť do života.

Objednajte sa alebo sa jednoducho u nás zastavte. 

Poskytujeme aj zaujímavé zľavy pri kúpe permanentky, unikátnu KOMPLETKU, cenovo výhodné balíčky, darčekové poukazy a dôchodcom a ZŤP poskytujeme zľavu 10%.

Relaxačné centrum nájdete v Považskej Bystrici na ulici Slov. partizánov 14, otvorené je v pracovné dni od 10.00 do 16.00 hod. Kontakt: Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.  Mobil: 0911 350 800 

AnKa