Slzovkový nápoj - nápoj pre Zdravie a Krásu

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Slzovkový nápoj, či nápoj čínskych mudrcov je nanajvýš vhodný na podporu sleziny. Môžete si s ním vytvoriť pravidelnú rannú chvíľku pre seba, určite vám urobí dobre na tele aj duchu. Podľa čínskej medicíny je slzovka antioxidantom, ktorý čistí organizmus od všetkých nánosov.

Slzovka obyčajná je vlastne tráva, ako všetky ostatné jednoklíčnolistové rastliny z čeľade lipnicovitých.  Slzovka je tropická obilnina, ktorá sa v súčasnosti pestuje v strednej a západnej Číne, Indii, tropickej Afrike, Brazílii a južných oblastiach USA. Táto veľmi prispôsobivá, až tri metre vysoká jednoročka patrí k najstarším pestovaným plodinám sveta a dokonca je veľmi liečivá.

Z dietetického hľadiska obsahuje slzovka 52% škrobu, 7% tuku a 18% bielkovín, dokonca aj esenciálne aminokyseliny, ktoré si ľudské telo nedokáže vyrobiť samo – leucín a lysín. Výhodou slzovky je fakt, že neobsahuje lepok a aj vďaka tomu sa v nej prítomné minerály veľmi dobre vstrebávajú. Za zmienku stojí prítomnosť draslíka, vápnika, horčíka, železa, medi, mangánu, fosforu, zinku a vysoký obsah vitamínov radu B.

Celostná medicína považuje slzovku za potravinu, ktorá dokáže zmäkčovať a zvláčňovať. Preto pomáha uvoľňovať živočíšne tuky a stuhnuté ložiská škodlivín z organizmu, znižuje "zlý" cholesterol a najmä ženy ocenia jej priaznivý vplyv na pokožku, ktorú udržuje hebkú a vláčnu. Tvrdí sa, že dokonca spomaľuje šedivenie vlasov. 

Slzovkový nápoj

Vraj niet orgánu v tele, ktorý by slzovka kladne neovplyvňovala, tvrdí to samotná tradičná čínska medicína. Najmä však prospieva zaťaženej a vyčerpanej slezine. Východný a západný postoj k slezine sa pomerne dosť líši. Zatiaľ čo západná medicína považuje slezinu za postrádateľnú, pre východnú medicínu je to hlavný orgán, ktorý v našom tele tvorí a distribuuje postnatálnu energiu.

Slezina má vplyv na kvalitu krvi a schopnosti nášho imunitného systému, jej činnosť poškodzuje stres, negatívne myslenie a sústavné sťažovanie sa. Problém je v tom, že oslabená slezina vedie k presne rovnakým mentálnym prejavom ako sú tie, ktoré spôsobujú jej oslabovanie. Narušená slezina vedie k narušenému tráveniu, ktoré sa prejavuje nadúvaním a nepríjemným pocitom plnosti. Oslabená slezina teda vedie k pocitu ťažoby na fyzickej aj psychickej úrovni. Pocity ťažoby a bezvýchodiskovosti sú prejavom toho, že energia v tele neprúdi, stagnuje a taká situácia nevyhnutne vedie do pocitov márnosti, k depresii a rakovine.

O stabilitu prvku Zeme, ku ktorému slezina patrí, sa treba starať, nezaťažovať svoju myseľ zbytočnými informáciami, žiť teraz a tu s odvahou a radosťou. Slzovka je pre slezinu naozajstná spása. Zlepší jej schopnosť filtrovať lymfu a pomôže tak pri odstránení nazbieraných toxických látok a predovšetkým hlienov, ktoré sa v tele tvoria vplyvom oslabenia sleziny. 

Slzovka môže byť veľmi efektným pomocníkom v prípade rôznych nešpecifických psychických ťažkostí sprevádzaných vzdychaním a bezradnosťou. Určite by sme ju mali nasadiť vždy, keď máme hlúpu náladu, pretože máme problémy, sme v zložitej situácii alebo je toho na nás už skrátka priveľa.

Aby ale slzovka takéto zázraky dokázala, treba ju užívať pravidelne a dlhodobo. Uvádza sa, že až niekoľko mesiacov. Môžeme ju pridávať do kaší alebo variť ako akúkoľvek inú obilninu, ale naozaj pohodlným spôsobom užívania je popíjanie slzovkového nápoja. Nápoj pripravený z uvarenej, usušenej a rozomletej slzovky má úctyhodné spektrum pozitívnych účinkov.

Recept 

Yimishui, slzovková voda


Pred varením slzovku opláchnite a na hodinu namočte do vody. Na 1 šálku slzovky potrebujete 20 šálok vody. Po hodine slzovku varte v rovnakej vode bez pokrievky po dobu 60 minút.
Odvar sa dá piť horúci aj vychladnutý. Ľadový slzovkový nápoj môžete obohatiť o trochu čerstvej citrónovej šťavy. V Kórei sa pije v koncentrovanejšej podobe (menej vody) pri tráviacich ťažkostiach charakterizovaných absenciou chuti do jedla as pocitmi na zvracanie.

Slzovkový nápoj je najlepšie popíjať ráno na lačno, ideálne v dvojhodine aktivity sleziny medzi 9. a 11. hodinou. Rozhodne je nevyhnutné poslať ho slezine teplý, pretože tak to má rada. Ak budete potrebovať, môžete si ho osladiť medom, ale nie je to nevyhnutné, pretože samotný je sladkastý. Život môže byť naozaj sladký a strážkyňou ľahkosti vášho bytia je slzovka.

Má veľa skvelých účinkov, ktoré ocenia aj mnohé dámy:

  • Odstraňuje odpadové produkty látkovej výmeny a detoxikuje organizmus
  • Pomáha pri redukcii váhy
  • Posilňuje slezinu, obličky a regeneruje pľúca
  • Pôsobí pri žalúdočnej a črevnej slabosti, čistí črevá
  • Odstraňuje hlieny a nadmernú vodnateľnosť/opuchy, je močopudná
  • Uľavuje od ťažkých myšlienok, zlých nálad a depresie
  • Uvoľňuje napätie šliach a kŕče v končatinách
  • Má priaznivý vplyv na pokožku a jej vzhľad, pomáha liečiť ekzémy a zápaly kože
  • Spomaľuje šedivenie vlasov, skrášľuje pleť
  • Účinkuje na celulitídu

Za mňa veľké Áno, mám ju rada, dá sa urobiť na x spôsobov, recepty nájdete aj v tomto článku. Uvarená s postrúhaným jabĺčkom a troškou medu, ma zachráni, aj keď mám chuť na sladké. Odporúčam vyskúšať.

Annkaembarassed 

 

Zdroj 

 
 
 
Tags: , ,