Zdravie a spánok. 9 spánkových polôh na 9 bolestí

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 
Celé naše zdravie závisí od nášho spánku, pretože spánok je čas, kedy naše telo odpočíva a regeneruje sa. Je pre nás nevyhnutný, aby sme mohli správne fungovať a naštartovať nový deň bez bolesti, v pohode a radosti. Nestačí len spať 7-9 hodín každú noc, ale je tiež dôležité, aby náš spánok bol zdravý a vysokokvalitný.
 
Rôzne polohy spania môžu ovplyvniť naše zdravie, a to negatívne aj pozitívne. Preto by sme mali poznať výhody každej spánkovej pozície, aby sme ju mohli využiť na liečbu našich zdravotných problémov, ako sú bolesti chrbta, vysoký krvný tlak, problémy s dutinami atď.
 

9 spánkových polôh na vaše zdravotné problémy 

 

Sínusové (dutinové) problémy

Vaša spánková pozícia hrá kľúčovú úlohu aj pri infekcii dutín alebo pri obyčajnom prechladnutí.
 
Pri upchatých alebo zapálených prínosných dutinách by ste mali spať s hlavou položenou na dvoch vankúšoch, aby sa zabránilo odtoku hlienu v sínusoch.
 
 
 
 

Tráviace problémy

V prípade tráviacich problémov je najvhodnejší spánok na ľavej strane. Je to naozaj dôležité, pretože žalúdok je umiestnený na ľavej strane nášho tela.
 
Spaním na ľavej strane umožníte, aby gravitácia pomohla tráveniu a uľahčila tráviacemu procesu.
 
 

Bolesť krku

Asi 40 percent žien trpí bolesťami v oblasti krku a nevhodná poloha v spánku môže tieto problémy ešte zhoršiť. Kľúčom je udržať chrbticu v neutrálnej, prirodzene zakrivenej polohe. 

Pomôže menší stočený uterák, ktorý si položíme tesne pod krk, aby sme ho podporili a zmiernili bolesť.

 

 

Bolesť chrbta

Pri bolestiach chrbta je naozaj ťažké si dobre oddýchnuť a ešte ťažšie je nájsť pohodlnú polohu na spanie. Potrebujete hlavne podporiť chrbticu a nájsť pozíciu, v ktorej je vaša chrbtica zarovnaná.
 
Najlepším riešením je spánok na chrbte s vankúšom pod kolenami a so stočeným uterákom priamo pod chrbtovým oblúkom, aby ste zmiernili bolesť chrbta. 
 

 

Bolesť ramien

Bolesti ramien vedia narušiť spánok, preto spite s kolenami mierne pokrčenými a na tej strane, ktorá vás nebolí. Môžete si dať medzi kolená tiež vankúš. Pomôže vám to zbaviť sa bolesti ramien.
 

 

Pálenie záhy 

Ak chcete zmierniť pálenie záhy spite na ľavej strane. Zabránite tomu, aby vám žalúdočná kyselina prenikala späť do pažeráka a tým vyvolávala pálenie záhy. 

 

Bolesti hlavy

Bolesti hlavy sú často dôsledkom vykrúteného krku počas spánku, preto si obklopte hlavu viacerými vankúšmi, aby ste tomu zabránili. 

 

Vysoký krvný tlak

Vedci zistili, že spánková poloha na bruchu s tvárou dolu je vhodná na reguláciu vysokého krvného tlaku.
Skúste spať v správnej pozícii, aby ste prirodzene uľahčili váš nepríjemný pocit a vyriešili problém a výsledky vás určite prekvapia!
 
 
 

PMS (predmenštruačný syndróm )

 
Ak trpíte bolestivými príznakmi súvisiacimi s predmenštruačným syndrómom, táto pozícia vám pomôže a uľaví od bolesti. Mali by ste si dať vankúš pod kolená, aby ste predišli vyklenutiu chrbtice a upokojili symptómy PMS.
 
Uľaví vám to od bolesti v krížoch a podbruška.
 
 

Záver

Pre Zdravie je nevyhnutné vytvoriť si pohodlné a ideálne prostredie na kvalitný spánok, ale poznať aj spánkovú polohu, ktorá pomáha zlepšovať zdravotné problémy a dokáže uľaviť bolesti. 
 
Zaspávajte v správnej polohe a hoci sa počas spánku prehadzujete, časom sa naučíte vrátiť späť do správnej polohy, vždy keď sa v noci zobudíte.
 
Anka