Káva naša každodenná. DXN káva pre zdravie aj pôžitok

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 4 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú neaktívne
 

Patrím medzi milovníkov dobrej kávy, bez ktorej si začiatok nového dňa neviem ani predstaviť. Vychutnať si dobrú kávičku a zároveň sa starať o svoje Zdravie je však kombinácia, ktorej už odolá málokto. Ani ja som neodolala.

V dnešnej dobe sa čoraz viac ľudí začína zaujímať o svoje zdravie, buduje si Imunitu pohybom, stravou aj výživnými doplnkami. Mnohí z nich často zabudnú užiť svoju dennú dávku vitamínov alebo sa musia kvôli finančným problémom zriecť obľúbených potravinových doplnkov.
 
Vypiť si svoju obľúbenú rannú šálku kávy zabudne asi málokto 
 
Možno toto bola inšpirácia pre DXN a zároveň veľmi dobrý nápad - primiešať do produktu každodennej spotreby dôležitý stavebný prvok prospievajúci nášmu organizmu - Ganodermu, jednu z najvýznamnejších druhy liečivých húb

Som blázon do kávy. Keď raz ochutnáte poriadnu kávu, neexistuje cesta späť. Jednoducho neexistuje   (Hugh Laurie

DXN je najväčším svetovým výrobcom kávy s GanodermouKu kvalitnej káve Arabica, pochádzajúcej z Brazílie, sa pridáva extrakt z Ganodermy (preto ju možno dostať len v instantnej forme). Takto vznikla jedinečná DXN káva, ktorá je jedinečná nielen svojou chuťou, ale aj pozitívnym účinkom na organizmus.

DXN káva sa predáva vo viac ako 100 krajinách sveta , má viac ako 4 miliónov stálych zákazníkov, ktorí denne používajú jej výrobky.

Prečo Ganoderma ? 

Ganoderma Lucidum (reishi, leskokvôrka obyčajná) sa používa už niekoľko tisícročí na liečbu ochorení pečene, obličiek, srdca a pľúc a na ich všeobecné posilnenie, na spomalenie procesov starnutia. Dnes už výskumy potvrdili mnoho jej prospešných účinkov, okrem iného boli dokázané aj účinky protinádorové, chrániace pečeň, imunomodulačné  a účinky zmierňujúce zápal a alergiu. 
 
V tradičnej čínskej medicíne sa používa často na udržanie zdravia a upravenie kvality a dĺžky života. Vďaka jej neobyčajným vlastnostiam ju volajú „hubou nesmrteľnosti"Huba sa spomína už v prvých lekárskych záznamoch (ktoré vznikli za vlády dynastie Chan, alebo Han, v období 25 – 250 r. pred Kr.). Bola vysoko cenená, ba čo viac, v istom období patrila v Číne celá úroda cisárovi.
 
Kráľovná liečivých rastlín 
 
Lesklokôrovku obyčajnú, patriacu do čeľade Ganoderma taceae, s lesklým, akoby lakovaným povrchom, poznáme pod mnohými názvami. Prvé slovo jej latinského názvu pochádza z gréckeho slova gano (lesklý) a derma (pokožka). 
 
Naproti tomu ázijské názvy vyzdvihujú skôr jej vnútorné vlastnosti. Jej čínsky názov Linghzi v sebe ukrýva dve zložky: ling znamená božský, mystický, nádherný, svätý, účinný atď., kým zhi sa používa pre rastliny a huby. Podobne aj jej japonský názov – reishi, znamená: rastlina nesmrteľnosti. Ale nazývajú ju aj mannetake, čiže huba desiatich tisícov, čím sa poukazuje na jej účinky predlžujúce život.
 
 
Vzhľadom na to, že disponuje mnohými prospešnými vlastnosťami, sa dnes už pestuje po celom svete vo veľkom, aby bol uspokojený zvýšený záujem o túto hubu. Jej liečivé účinky okrem medicíny Ďalekého východu, dnes pomaly začína skúmať a uznávať aj moderná, západná medicína.
 

Má tiež schopnosť čistiť krv; zlepšuje krvný obeh a kvalitu buniek. Pozitívne účinky sú aj v prípade kardiovaskulárnych ochorení, Ganoderma okrem účinku na krvný tlak chráni krvné cievy. Znižuje hromadenie usadenín a spomaľuje ich tvorbu.

Možno to znie zvláštne, ale Ganoderma má dvojaký účinok, môže zvýšiť, ale aj znížiť krvný tlak, podľa potreby organizmu. Ganoderma harmonizuje činnosť orgánov, zvyšuje ich prirodzenú samoliečiacu schopnosť, posilňuje imunitný systém.

DXN káva s Ganodermou pre Zdravie aj Pôžitok

DXN káva je zásaditá, neutralizuje v organizme nahromadenú kyslosť, zamedzuje páleniu záhy. Pri jej pravidelnom a výlučnom užívaní (kedy inú kávu nepijeme) si môžeme upraviť krvný tlak. Káva s Ganodermou neobsahuje žiadne umelé farbivá , ani konzervačné a chuťové látky. Má skvelú chuť, je jednoducho lahodná.

Káva nech je čierna ako diabol, horúca ako peklo a sladká ako láska ( arabské príslovie

K tomuto prísloviu by som ešte pridala ....a Zdraviu prospešná ako Ganoderma. Mňa si celkom získala, keďže klasická káva, dokonca aj Bio špaldová, mi spôsobovala spomínané pálenie záhy.

V ponuke DXN sú rôzne varianty káv, horúca čokoláda, rovnako aj doplnky stravy a kozmetika. 

Najobľúbenejšie a produkty alebo No1 z produktov DXN pre mňa a mojich známych, bez ktorých už nemôžeme byť. 

DXN Lingzhi Black Coffee

Mne osobne najviac chutí táto čierna káva. Príjemne vonia, ukľudňuje nervy a dodáva minerály. Nespôsobuje prekyslenie žalúdka, preto ju môžu piť aj ľudia, ktorých trápi pálenie záhy. Môže sa piť aj pred raňajkami, pretože je zásaditá, takže neničí žalúdok. Oproti klasickej neodvodňuje telo, čo je tiež pekný bonus.

Doporučené dávkovanie: 1 vrecúško 4,5 g kávy (0,99 centov) = 2 veľké kávy (200 -250) alebo 3-4 malé kávy

DXN Cream Coffee

DXN Creme coffee

Krémová DXN káva je druhá veľmi obľúbená a chutná kávička. Je vyrobená podľa ojedinelej receptúry z najkvalitnejšej instantnej kávy a extraktu z Ganodermy. Káva DXN Cream Coffee neobsahuje cukor a odporúča sa tým, ktorí potrebujú znížiť príjem cukrov.

Obsahuje rastlinné mlieko, čo jej dodáva lahodnú, hodvábnu chuť a je vhodná aj pre ľudí s intoleranciou na mlieko.

Dobrá káva vraj vonia ako čerstvo pomleté nebo

DXN Cocozhi (horúca čokoláda)

DXN Cocozhi

DXN Čokoláda je vyrobená z najkvalitnejšieho kakaa, s pridaním rastlinnej náhrady smotany v prášku a trstinového cukru, s pridaním extraktu z Ganodermy. Kakao je bohaté na flavonoidy, má dobrý vplyv na srdcovo-žilový systém, pôsobí ako antioxidant. O účinkoch Ganodermy sa tu už popísalo dosť.

Je to chutný nápoj pre deti aj celú rodinu. Stačí porciu (alebo pol vrecúška) nasypať do šálky s horúcou vodou a premiešať. Ja ju používam aj do palaciniek, ktoré môj vnuk miluje najviac práve s týmto čokoládovým práškom. 

Záver

Ranná káva je jeden z najsilnejších denných rituálov, naštartuje nový deň, dodá Energiu, Inšpiráciu aj pocit Radosti. DXN káva pridáva aj kúsok Zdravia, tak prečo nie? 

S láskou Annka

 
 
Tags: ,