NÁDEJ, ktorá trvá

NÁDEJ, ktorá trvá

Hovorí sa, že za všetkým hľadaj ŽENU. Má to niečo do seba a niekdy je to príbeh plný otázok, bolesti, ale aj odhodlania a nesmiernej chuti žiť a bojovať ďalej.

Keď Jaroslava Valčeková (54) ochorela, mala štyridsaťdva rokov… Predstavte si, že trpíte celoživotným veľmi vážnym ochorením a štát vám povie, že vás bude liečiť len do veku štyridsaťpäť rokov. Potom vás nechá napospas osudu, ktorý máte aj tak ťažký.

Hovoríme o skleróze multiplex, ktorá postihuje centrálnu nervovú sústavu.

Energická žena si povedala, že to tak nenechá. Je príkladom toho, že ak sa ľudia ozvú, môžu dosiahnuť svoje. Vytvorila skupinu ľudí, ktorí jej pomohli vypísať veľkú petíciu, a pol roka od jej vyhlásenia sa vekový limit na liečbu zrušil. Dodalo jej to energiu a založila združenie Nádej, ktoré spája ľudí s týmto ťažkým ochorením.

Treba však povedať, že aj bývalá trénerka džuda je len človek, a preto kým našla silu na boj s úradníkmi, často rozhodujúcimi od stola o živote a smrti plebsu, padla na kolená.

Vo chvíli, keď mi povedali, čo mi je, sa mi skončil život

Netají, že prešli roky, kým  sa spamätala. Okolie akosi vždy od nej očakávalo, že bude plná energie. Veď je predsa hnacím motorom združenia Nádej aj organizátorkou už štvrtého ročníka známej akcie Od Tatier k Dunaju, na ktorej bicyklujú chorí so zdravými podporovateľmi.

Dnes Jarka Valčeková úspešne vedie združenie NÁDEJ a zároveň  je organizátorkou už štvrtého ročníka projektu  Od Tatier k Dunaju, na ktorej bicyklujú pacienti spoločne so zdravými podporovateľmi.

NIKTO a NIČ ju NEZASTAVÍ... ani CHOROBA  

Obdivujem túto ženu, ktorá napriek chorobe, nehodila flintu do žita. Naopak ťažká situácia jej dala silu, NÁDEJ, odhodlanie bojovať a POMÁHAŤ sebe aj DRUHÝM. 

V týchto dňoch sa združenie uchádza o Cenu Nadácie Orange - prestížne ocenenie, ktoré mimovládnym organizáciám udeľuje ORANGE od roku 2009. O Cenu sa môžu uchádzať výnimočné mimovládne organizácie dlhodobo pôsobiace v jednej zo strategických oblastí Nadácie Orange, v ktorej dosahujú významné výsledky a pozitívne zmeny.

HLASUJTE aj vy za Združenie sclerosis multiplex Nádej. Pomôžme NÁDEJI získať HLASY. 

HLASUJTE TU

Vďaka všetkým.

 
 

Date

25. marec 2018

Tags

Príbehy

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu, športové oblečenie pre ženy.  

 

 

©2018 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať