Bolesť krížov. Rýchla a účinná pomoc bez liekov

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Bolesti pohybového aparátu, kĺbov, kostí a svalov sú dnes bežným a častým problémom, ktorý postihuje mnoho ľudí. Sú zvyčajne spôsobené úrazom, zlým držaním tela, opotrebovaním, zápalom alebo nedostatkom pohybu. Dôvodom býva aj dlhá pracovná doba, stres a zlé držanie tela.

Bolesť krížov je jedným z najčastejších problémov s pohybovým aparátom. Medzi nami je asi málo takých, ktorí ešte nezažili túto bolesť, ktorá prichádza často náhle napr. pri športe, pri prechladnutí alebo nás trápi aj častejšie. 

Samozrejme aj ja mám s týmto druhom bolesti osobnú skúsenosť a s tou poslednou sa chcem podeliť aj s vami. Našťastie mňa chytia kríže raz za rok za dva a dokážem si ich sama pomerne rýchlo vyliečiť. Vždy mi pomohol krátky oddych, suché teplo na oblasť krížov, akupresúra na bodoch na chodidle alebo kedysi aj návšteva v Relax centre a použitie nástroja Seragem ( centrum už u nás nefunguje). Ak máte túto možnosť vo vašom meste, určite ju využite.

Pred pár dňami som sa opäť zobudila s bolesťou krížov, čo ma vzhľadom na to, čo som predtým riešila, ma ani neprekvapilo. Nalepila som si náplaste Energy Enhanser a bolesť sa znížila z 10 na 3. Naordinovala som si kľudový režim a verila , že ráno budem fit. Na noc som si dala ešte na krk na GV14 náplasť X39, suché teplo na kríže a cítila som sa celkom v pohode. Pekná osobná skúsenosť s náplasťami Lifewave a neriešiteľným problémom s krčnou chrbticou v tomto VIDEU

Večer som si preto dohodla túru do Súľova, nakoľko konečne malo byť pekne a slnečno. Ráno som však vstala s prenikavou bolesťou v krížoch , ktorá mi išla vľavo do nohy aj do brušnej oblasti. Každý pohyb ma bolel a pichal. Pri pohľade do okna, kde som videla modrú oblohu a slnko, som si povedala, že to nevzdám. Jeden deň liečenia je napokon málo, takže som ostala v pokoji. Opäť som nalepila náplasť Energy od Lifewave , aby som znížila bolesť na minimum. Potom som zapla YouTube a dala vyhľadať " bolesť krížov cviky". Zo skúseností viem, že to treba podporiť okrem minerálov a vitamínov aj rovnako aj cvičením.

Ukázalo sa mi pár videí, klikla som hneď na prvé s názvom Rýchla úľava bolesti v krížoch. Už po prvých pohyboch podľa videa sa stavce pekne uvoľnili a ostali celkom pružné. Akoby mi zmizla nejaká hrča nahromadeného stresu.

Pokračovala som ďalším videom Cvičenie na akútnu bolesť krížov . S každým cvikom som sa cítila lepšie a uvoľnenejšie. Nakoniec som skúsila aj tretie video Cvičenie na zdravý chrbát , ktoré som ukončila skôr, nakoľko čas bežal a ja som sa musela ponáhľať na autobus. V behu som sa obliekla, nachystala a o chvíľu som už zatvárala dvere na byte. Na zastávke sa kríže opäť trochu ozvali. Urobila som totiž chybu. Po cvičení sa treba trochu skľudniť a nie s chvatom behať po byte a uháňať na autobus. 

Po príchode do Súľova sme sa vybrali náučným chodníkom lesom hore na skaly. Prvé kroky po skalách boli opatrné, dávala som pozor aby som neurobila prudký pohyb alebo zle nestúpila. Potom som už na kríže úplne zabudla.

Nakoniec sme išli pešo až domov, prešli sme cez 20 km a ja som bola šťastná za krásnu túru a vďačná za náplaste, videá s cvikmi, ktoré ma tak rýchlo postavili bez liekov na nohy. 

Tu nájdete Zoznam videí Cvičenia na chrbát , v ktorých vám fyzioterapeut Peter Ondris ukáže a vysvetlí ako si pomôcť v prípade bolesti chrbta a krížov, správnym cvičením a dýchaním.

Večer som bola v pohode, ale ráno som si opäť zacvičila pár cvikov a tak pokračujem zatiaľ každý deň, aby som telu poskytla komfort zo zdravého pohybu. Pohybu mám síce dostatok, ale kosti a kĺby treba precvičovať pravidelne, aby sa posilnili nielen kosti, ale aj svaly, ktoré ich držia. To je tiež odkaz, ktorý mi táto bolesť priniesla. 

Na druhý deň, v sobotu, som bola v pohode na Veľkom Maníne a v nedeľu na Chate pri Zelenom plese vo Vysokých Tatrách. Nechválim sa, ale chcem vás inšpirovať, aby ste nepodľahli bolesti, ale radšej skúšali a testovali cviky a iné nechemické metódy. Určite neobanujete...a nielen kríže, ale aj celé telo sa vám poďakujú. Liek je to naozaj posledné, čo si môžete zobrať. 

S láskou

Annka

ZDROJ: Skúsenosť-Bolesť-Krčná-Chrbtica

Zoznam cvičení na chrbát

Ochorenia pohybového aparátu z pohľadu Germánskej medicíny

 
 
Tags: , ,