Ochorenia pohybového aparátu z pohľadu Germánskej medicíny

Vytlačiť

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Ochorenia pohybového aparátu sú častou príčinou nielen bolesti, ale aj zníženej pohyblivosti, zníženej schopnosti pracovať a predčasného odchodu do dôchodku. Aby sme zistili príčiny týchto ochorení je dobré pozrieť sa na ne z pohľadu Germánskej medicíny.

Veľa ľudí sa v dnešnej dobe sťažuje na bolesti kĺbov, kostí a s nimi súvisiace zápalové procesy. Mnohokrát sa jedná o dlhodobé problémy, ktoré sa im nedarí vyliečiť liekmi, fyzioterapiou, masážami, či inými dostupnými spôsobmi liečby. Úporná bolesť vie riadne potrápiť chrbát, bedrá, kolená... Človek sa vyhýba pohybu a tým sa situácia ešte zhoršuje. 

Čo na to hovorí klasická medicína tušíme asi všetci, alebo si to na internete ľahko nájdeme, prípadne nám to lekár vysvetlí. 

Mňa zaujala možnosť zistiť z pohľadu celostnej medicíny psychosomatické príčiny týchto ochorení. 

Keďže Germánska nová medicína (GNM) je najprepracovanejší vedecký, psychosomatický model vzniku a vývoja ochorení, pozrela som sa bližšie na to, čo na to hovorí. O tejto možnosti a celostnom spôsobe liečby sa moc nehovorí , ale niektoré informácie sú predsa len na internete dostupné. Súkromní lekári po celom svete úspešne využívajú jej poznatky, v štátnych nemocniciach je , ako inak, táto liečba zakázaná. 

Germánska nová medicína 

GNM objavil v roku 1979 MUDr. Ryke Geerd Hamer /1935-2017/, vtedy internista na klinike pre liečbu rakoviny pri Mníchovskej univerzite v Nemecku.  

GNM je vedecký systém vytvorený na základe prírodovedných kritérií. GNM nie je terapia, ale medicínsky systém založený na 5 prírodných zákonoch. Jej základom je prepojenosť psyché, orgánu a mozgu človeka, čo sa zároveň vkladá do evolučnej biológie.

V roku 1998 lekárska fakulta Trnavskej univerzity testovala  pacientov s 20 špecifickými zdravotnými problémami na Onkologickom ústave Svätej Alžbety v Bratislave a na onkologickej jednotke Trnavskej nemocnice. Ako sa uvádza v úradnej certifikácii: „Cieľom bolo zistiť, či systém medicíny Dr. Hamera možno overiť vedeckou metódou, aby sa preukázalo, že jeho výsledky sú opakovateľné.“ Platnosť GNM bola dostatočne preukázaná s vysokou pravdepodobnosťou o čom vystavila Trnavská Univerzita aj doklad

Ak človek má ochotu naučiť sa princípy GNM, môže si to jednoducho overiť na zdravotnom prípade z minulosti u seba, známeho atď.... Je to jednoduché a absolútne bez rizika. 

Doktor Hamer vo svojej vede odstraňuje záhadu choroby a logicky vysvetľuje, prečo sa choroby prejavujú tak, ako sa prejavujú. S takouto informáciou sa človek zbaví strachu, pochopí prečo sa mu to deje, aj kedy to skončí. Naučíte sa, že bolesť prichádza po emocionálnom konflikte a uteší vás informácia, že je to prirodzená reakcia tela a istá forma „liečenia“. 

"V školskej medicíne, ktorá u nás prevažuje, sa choroba všeobecne považuje za „chybu“ prírody, ako zlyhanie tzv. „imunitného systému“, ako niečo zhubné, čo sa snaží o zničenie organizmu, a preto by sa s ňou malo všetkými možnými a dostupnými prostriedky lekársko- vojenskej stratégie bojovať a odstrániť ju."  Ryke Geerd Hamer

Bolesť a choroba nie sú nikdy zábavné, ale sú oveľa znesiteľnejšie a oveľa menej desivé, keď viete, prečo sa objavili, čo môžete očakávať od choroby a liečebného procesu a ako sa najlepšie zosúladiť pre optimálne uzdravenie. 

Choroby kostí a kĺbov z pohľadu GNM 

Z pohľadu GNM vidíme, že ochorenia kostí, kĺbov a šliach súvisia s prežívaním  „konfliktu straty sebaúcty“, ktorý sme mohli zažiť až niekoľko mesiacov pred vznikom choroby.

Konflikt straty sebaúcty je konflikt, pri ktorom dôjde k neočakávanému narušeniu sebaúcty alebo vlastnej hodnoty. 

Kosti  sa  nachádzajú  v  tele  takmer  všade,  preto  práve  presná  emocionálna  náplň určuje  miesto  dopadu  ochorenia. 

Emocionálna  náplň  konfliktu:  už za nič nestojím, som do starého železa , nie  som  dosť  dobrý..,  nie  som  dosť  dobrý  kvôli…, nedokážem  správne  chodiť,  nie  som  dostatočne zručný,  nedokážem  dvíhať,  bežať,  pohybovať  sa,  nie  som  dosť  dobrá,  aby  som uspokojila manžela, už som po menopauze menejcenná, nemôžem mať už deti…som málo  výkonná..,  nie  som  dosť  zručný,  neviem  si  to  udržať  v  rukách…,  neviem  sa udržať  u  kormidla…nemám  dosť  rozumu  (lebka),  som  odpísaný (chrbtica, kríže) 

Silný konflikt straty sebaúcty ovplyvní kosti a kĺby, konflikt strednej úrovne ovplyvní chrupavku a lymfatické uzliny a konflikt nižšej úrovne ovplyvní krvné cievy a spojivové tkanivo. 

Konflikt môže byť všeobecný, ktorý môže ovplyvniť tkaniva v celom tele, alebo konflikt viac špecifický súvisiaci s postihnutou časťou tela, napr. problém s kolenom u športovca, ktorý zažili stratu sebaúcty v dôsledku slabého športového výkonu počas nejakej súťaže.

 

LOKALIZÁCIA

Každá časť kostrového systému má svoj špecifický obsah konfliktu.

Lebka a krčná chrbtica: konflikt intelektuálneho sebahodnotenia. Konflikt môže byť vyvolaný neúspechom v intelektuálnej úlohe (v škole, v práci), tým, že človek urobil chybu, alebo povýšeneckými poznámkami učiteľov, zamestnávateľov, trénerov, kolegov, rodičov alebo partnera, vďaka ktorým sa človek cíti "pomalý" alebo "hlúpy".

Ľudia, ktorých povolanie je intelektuálne náročné (vedci, akademici, spisovatelia a iní), ktorých sebaúcta je postavená na ich intelektuálnych úspechoch alebo sú akademicky príliš ambiciózni, sú náchylnejší na prežívanie konfliktu.

Myšlienky akoSom idiot!", "Nie som dosť múdry!" môžu tiež vyvolať stratu sebaúcty. Konflikt môže aktivovať strach zo zlyhania. Neočakávaná nespravodlivosť "To nie je spravodlivé!",  tiež ovplyvňuje lebku a krčnú chrbticu.

Tvárové kosti: sebahodnotenie týkajúce sa vlastného vzhľadu alebo reputácie. 

Očná jamka: sebahodnotenie týkajúce sa očí, napríklad po operácii "Vyzeráš ako príšera!". 

Čeľustné kosti: neschopnosť hrýzť, doslova alebo obrazne , keď sa nevieme niečím prehrýzť, zahryznúť sa do niečoho. 

Ramenné kosti, ramenná kosť (rameno) a kľúčna kosť: konflikt straty sebaúcty vo vzťahu, zlyhanie ako partner, rodič, syn, dcéry, kolega, priateľ alebo spoluhráč. Často je to v spojení s pocitom viny a obviňovaním seba samého; tiež neschopnosť alebo nemožnosť niekoho pohladiť alebo objať. Zlý výkon povedzme v športe (bejzbal, hádzaná, golf, hokej) tiež ovplyvňuje rameno ako "akčný kĺb". 

Lakte: sebahodnotenie týkajúce sa lakťa, napríklad pri športe (tenis, squash), hre na hudobný nástroj (husle, violončelo) alebo pri pracovných činnostiach. Tiež neschopnosť objať alebo držať osobu alebo domáce zviera. 

Zápästie, ruky a prsty: konflikt zručnosti spôsobený zlyhaním pri manuálnej úlohe alebo zlým manuálnym výkonom. Ľudia, ktorých sebavedomie závisí prevažne od ich manuálnych výkonov, ktorých povolanie si vyžaduje jemnú motoriku (chirurgovia, dentálna hygienička, klenotníci) a obratnosť prstov (písanie na stroji, vyšívanie, hra na hudobný nástroj, ako je gitara alebo klavír), častejšie trpia týmto typom konfliktu sebahodnotenia. 

Rebrá a hrudná kosť: konflikt sebaúcty vyvolaný napríklad diagnózou rakoviny prsníka, mastektómiou alebo ochorením srdca. 

Hrudná a bedrová chrbtica: centrálny konflikt sebahodnotenia, ktorý rozbíja jadro vlastného ja, ponižujúce a degradujúce zaobchádzanie. Dolná časť chrbtice súvisí aj s pocitom „nepodpory“  zo strany člena rodiny, partnera, priateľa, učiteľa, kolegu alebo zamestnávateľa.

Diagnóza rakoviny súvisiaca s oblasťou hrudníka (rakovina pľúc) alebo bedrovej chrbtice (rakovina prostaty, rakovina obličiek, rakovina hrubého čreva) alebo neustále bolesti (bolesti brucha, menštruačné bolesti) ovplyvňujú najbližšie stavce. 

Panva a lonová kosť: konflikt sexuálneho sebahodnotenia. Konflikt môže vyvolať sexuálne zneužívanie, erektilná dysfunkcia, "nevykonávanie" sexu podľa očakávaní, zistenie, že partner má pomer, sexuálne odmietnutie, pocit znehodnotenia, niečo ako rana pod pás, potraty, hysterektómia, diagnóza rakoviny prostaty, operácia prostaty alebo inkontinencia moču. 

Kostrč a krížová kosť: sebahodnotenie spojené so zadkom; sex vnímaný ako ponižujúci, bolesť pri pohlavnom styku, lokálne symptómy (hemoroidy, chronická hnačka, vaginálna suchosť). 

Sedacia kosť: neschopnosť niečo vlastniť (obrazne povedané "sedíme" na tom, čo nám patrí, aby sme si to zabezpečili), neschopnosť niečo vysedieť, neschopnosť sedieť na svojom mieste (stôl, auto, bicykel, motocykel, kôň). Konflikt sa môže týkať aj osoby, ktorú chceme "vlastniť" alebo sa jej "zmocniť". 

Bedrový a stehenný kĺb: neschopnosť vydržať situáciu kvôli neočakávaným alebo neustálym požiadavkám ("To je príliš veľa na to, aby som to uniesol!", "To nezvládnem!", "Nedokážem to zvládnuť!"). Stehenná kosť je spojená s konfliktom fyzického výkonu. 

Kolená a dolné končatiny: konflikt fyzickej výkonnosti, napríklad ťažkosti s chôdzou alebo so stúpaním do schodov, neschopnosť udržať sa na nohách, slabý výkon v športe (prehrali sme zápas, posadili sme sa na lavičku náhradníkov, ponižujúce poznámky inštruktora, nepodávame výkony podľa našich noriem alebo očakávaní trénera, rodiča alebo manžela), pocit menšej pohyblivosti počas tehotenstva alebo z dôvodu priberania 

Chodidlá, členky, päty a prsty na nohách: neschopnosť chodiť, behať, skákať, tancovať alebo udržať rovnováhu; tiež neschopnosť odkopnúť niekoho v obrane. Spodná časť päty súvisí s tým, že nie ste schopný "rozdrviť" človeka alebo situáciu. 

Germánska Nová Medicína je empirickou prírodnou vedou – založenou na 5 biologických prírodných zákonoch – ktoré síce už vždy existovali a tiež vždy budú existovať – a ja ich len znovu objavil. Platí o človeku, zvierati a rastline, dokonca aj o jednobunkovom živočíchovi - o celom živom kozme - a platí prirodzene pre všetky tzv. choroby - Ryke Geerd Hamer

Podľa GNM je osteoporóza teda vedľajším produktom „seba degradácie“ alebo konfliktu straty sebaúcty . Technicky je napr. osteoporóza definovaná ako „ochorenie“, pri ktorom sa kosti stávajú pórovitými a slabými, čo sa vyskytuje (ako sa dozvedáme) prevažne u žien po menopauze.  

Ale...prečo sú napr. ženy po menopauze vystavené väčšiemu riziku? Prečo sa osteoporóza nevyvinie u každej ženy po menopauze? Prečo niektorí trpia stratou kostnej hmoty viac ako iní? Prečo je v jednom prípade postihnutá chrbtica a v druhom bedrový kĺb alebo rameno? 

Analýzou CT skenov mozgu pacientov s osteoporózou GNM zistila, že kostné tkanivo je ovplyvnené vždy , keď človek zažije náhle porušenie sebaúcty, pocit poníženia alebo „konflikt sebahodnotenia“ – často vyvolaný neférovou poznámkou, keď sa cítime na dne, zažívame neúspech v práci, športe alebo v škole, alebo keď sa cítime bez podpory.  

Choroba, starnutie alebo prechod do dôchodku poskytujú nekonečné situácie, ktoré môžu spustiť stratu sebahodnoty a tým aj vznik ochorení kĺbov a kostí. Deje sa to však aj u ľudí iných  vekových kategóriách. 

Keď úplne zmeníme životný štýl a začneme si vážiť samých seba, cítime sa vo svojom tele živšie a zdravšie

Ako si môžeme pomôcť ? 

Pomôcť sa dá rôznym spôsobom, najskôr nájsť príčinu, chyby v životospráve, riešenie, prípadne sa poradiť aj s lekárom, ktorému dôverujem.

Skúsiť môžeme aj tieto kroky:

  1. Emocionálna očista

Uvedomiť si situáciu v minulosti a s ňou súvisiaci konflikt, ktorý sme prežívali pred chorobou. Keď psychika človeka pocíti vyriešenie konfliktu – ako napríklad, uvedomíme si konflikty vlastnej sebaúcty, ktoré vedú k našej osteoporóze – telo sa začne samo liečiť. Dôležité je sebaprijatie a uvedomenie si vlastnej hodnoty ako aj to, že nikomu nemusíte nič dokazovať, ste dobrý taký aký ste.

Niektoré situácie sa nám môžu opakovať, preto ich treba vyriešiť aj v reálnom živote. Napr. ak nás neustále niekto ponižuje, doma alebo na pracovisku, treba radšej odisť z takéhoto vzťahu, či zamestnania.

Neostávať v roli obete, ale vziať zodpovednosť za to, ako sa cítime, kde, s kým a ako žijeme. Presne toto sa nám snaží telo a mozog chorobou povedať .

Takto to funguje s GNM a presne takto som si vyriešila v roku 2010 chronický zápal priedušiek ( a nielen ten), ktorý ma sužoval dlhé roky, a ktorý mi lekári nevedeli vyliečiť.

  1. Detox očista čriev od toxínov. Črevo je bránou k zdraviu – vrátane osteoporózy.

Ak naše črevá nie sú zdravé, nebudeme zdraví ani my, prinajmenšom naše zdravie nebude ideálne. Naše črevo je mechanizmus číslo 1, vďaka ktorému sa metabolizuje a vstrebáva každá jedna živina a minerál, ktoré konzumujeme. Črevo tiež kontroluje náš imunitný systém a zápal.

Naše telo aj črevá sa dokážu čistiť samé, ale je nutné vyhýbať sa permanentnému prísunu toxínov z vonkajšieho prostredia, dodávať telu správne živiny, vitamíny, tráviace enzýmy, primeraný pohyb apod. Nesmieme zabudnúť na režim pri detoxe a na to, že v určitom čase, nie všetci sme vhodní adepti na detoxikáciu.

Maximálne šetrný je pomalý 30 dňový Detox s náplasťami Lifewave, potom si dať prestávku a znovu ho zopakovať. Podmienkou je byť dobre hydratovaný, piť  kvalitnú, čistú vodu. Odporúča sa  na 10 kg váhy 0,3 l vody.

  1. Náplaste Lifewave na „reštart“ samoliečebných procesov

Lifewave non-transdermálne fototerapeutické akupunktúrne náplaste predstavujú skutočne výnimočný, úplne neinvazívny, bezpečný a nákladovo efektívny spôsob aktivácie samoregeneračných mechanizmov tela.

Energy Enhancer na rozprúdenie energie v bolestivých kĺboch a IceWave na akútnu bolesť a rýchle zmiernenie bolesti podľa protokolu Lifewave.

Náplasť AEON ako súčasť pri každom lepení, nakoľko znižuje zápal.

Náplasť X39 na chronickú bolesť a obnovu kmeňových buniek. Odporúča sa lepiť po Detoxe minimálne 6 mesiacov.

Náplasť X49 na svaly a kosti, pôsobí na zvýšenie kostnej hmoty pri osteoporóze, na vnútornú výstelku ciev , znižuje bolesť svalov a podporuje regeneráciu po cvičení, podporuje výkon a vytrvalosť.

Existujú špeciálne náplaste a viaceré protokoly na problémy s kosťami a kĺbmi podľa konkrétnej diagnózy a problému, ktorý chceme riešiť.

  1. Homeopatiká

Heklá láva / najskôr 9, potom 30 a neskär 200), Schuslerove soli, Osteocynesine  homeopatický liek, ktorý sa používa ako podporný prostriedok na úpravu metabolizmu vápnika: pri dekalcifikácii, osteoporóze a rastových problémoch u detí, pri hojení zlomenín, v rekonvalescencii. 

  1. Doplnky stravy

Bór od firmy Solgar – využívať dve balenia, potom pauza. Lecitín, kvalitný Horčík - Magnesium L-Treonate  , Selén, Zinok,  Meď, obe v chelátovej forme , ktorú organizmus dokáže ľahko vstrebať a využiť. Dobrá je aj tmavá čokoláda s vysokým obsahom kakaa - aspoň 80 %) apod.

Rozhodne treba doplniť aj vitamín C vo vyšších dávkach denne, zúčastňuje na všetkých zápalových a metabolických procesoch.

MUDr. K. Formánková odporúča prírodný vitamín Lipo C askor, , ktoré obsahujú aj testovacie prúžky na stanovenie hladiny vitamínu C v moči a podľa toho sa dávkuje. Naviac je v lipozomálnej forme, takže všetko sa vstrebáva a postupne uvoľňuje do organizmu. 

Vitamín D3 + K2 sú skutočnými hrdinami pevnosti kostí (nie vápnika). Rovnako ako esenciálne mastné kyseliny a minerály na vstrebávanie živín, aj tieto vitamíny pomáhajú absorbovať a transportovať vápnik do našich kostí.

  1. Humínové a fulvové minerály, ktoré sú pre telo ako „zapaľovacie sviečky“, pomáhajú pri vstrebávaní živín a optimalizujú každý jeden proces, aby ste boli zdraví, od trávenia cez detoxikáciu až po energiu. 

Minerály zaisťujú, že vaše kosti sú skutočne vyživované živinami, ktoré užívate, a že sa tieto živiny dostanú do vašich kostí, buniek.

Štúdie ukazujú, že tieto minerály spolu s ďalšími minerálmi (ako je horčík, meď, nikel, vápnik, draslík, mangán, kremík, stroncium , sodík, síra, jód) spolu posilňujú bunky tvoriace kosti (osteoblasty), ktoré môžu pomôcť zlepšiť celkovú kostnú hmotu.

  1. Prírodné protizápalové flavonoidy

Kurkumín, quercetín a resveratrol , tieto tri živiny boli intenzívne skúmané pre ich pozitívne účinky a adjuvantnú ( zaisťovaciu) liečbu osteoporózy, kostných nádorov a paradentózy. Tieto zlúčeniny potláčajú rozpad kostí a zvyšujú metabolickú aktivitu kostí na zachovanie kostí.

  1. Pohyb a Cvičenie

Cvičenia s vlastnou váhou, s elastickým pásom, vzpieranie s voľnými činkami, vzpieranie pomocou posilňovacích strojov, pilates... pomôžu pri zvýšení hustoty kostí. Chôdza je tiež vynikajúca pre všetkých ľudí - bez ohľadu na stav. Poraďte sa  fyzioterapeutom, ktorý vám určite pomôže a naučí vás ako a s čím cvičiť.

Výborná je Kĺbová gymnastika akademika Norbekova, ktorá uzdravuje, odstraňuje stres, mnohé poruchy a deštrukčné procesy v kostnom tkanive, čím prispieva k rovnováhe nášho organizmu. Úspech tejto metódy spočíva 99% v radostnom naladení počas cvičenia a iba 1% v technike jednotlivých cvikov. Norbekov doslova zakazuje cvičiť v smutnej, nudnej alebo depresívnej nálade.

  1. Úprava stravy

Dobre jesť je znakom vlastnej hodnoty. Ak sa teda cítime znehodnotení a pociťujeme chronickú fyzickú bolesť a zápal kĺbov, začať s diétnym režimom, ktorý zahŕňa nezápalové potraviny a vedie k zníženiu zápalu, môže byť pozitívnym krokom k oceneniu seba a svojho zdravia.

Dôležitá je kvalitná strava, pri chronických problémoch doslova nevyhnutná, kvalitné proteíny ( ryba, mäso, tuniak, avokádo, ovsené vločky, ...), ktoré sú nevyhnutné pre dobré fungovanie biochemických procesov.

Nezabudnúť tiež na odpočinok a kvalitný spánok.

Dalo by sa tých podporných pomôcok vymenovať viac, ale podstatné pri každej chorobe je, otvoriť sa novým riešeniam a možnostiam. A hlavne skúšať, žiaľ bez toho niekedy nejde, aj overené postupy nie sú dobré všetkých.

Záver:

Čo nám z toho všetkého vyplýva? Začať treba od seba. Chce to zodpovedný a otvorený prístup k informáciám, k sebe samému aj prípadnému ochoreniu. Keď príde choroba, nepanikáriť, ale hľadať, čo sa v našom tele deje a prečo. Choroba nás nechce zabiť, len nám chce ukázať, že robíme niečo nesprávne.

Musíš to byť ty, kto sa začne učiť a pýtať: „Ako funguje moje telo? Prečo sa mi to deje?" Čím sme zvedavejší, tým rýchlejšie pochopíme, ako GNM funguje.

Naučme sa porozumieť svojmu telu na hlbšej úrovni a tomu, čím si prechádza počas liečebného procesu. Ľudské telo je úžasné a dáva veľký zmysel tomu, ako sme boli stvorení.

 

S láskou Annka

Zdroj : German New MedicineIntegrálna zdravovedaVideo 

 

 
 
Tags: , , ,