Blog

Očista tela a Režim počas detoxikácie

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Detoxikácia je v dnešnej dobe zvlášť potrebná a pri chorobách často nevyhnutná ako prvý krok k uzdraveniu a k naštartovaniu samoliečebných procesov nášho organizmu. Je to spôsob očisty a ochrany tela pred zanesením odpadovými a zhubnými látkami.

Detoxikácia 

K tomu, aby sa človek cítil zdravý a vitálny po telesnej aj duševnej stránke, stačí udržiavať energiu prúdiacu v organizme vo vyváženej rovine. Znie to síce jednoducho, ale v skutočnosti je to proces a sústavná starostlivosť o udržanie rovnováhy.

Postarajte sa o svoje telo. Je to jediné miesto, kde musíte žiť.– Jim Rohn

Ak sú naše orgány vo vzájomnej harmónii, cítime sa po fyzickej aj duševnej stránke v pohode. V dnešnej dobe má však čisté orgány len málokto. Vzduch, ktorý dýchame, potraviny, ktoré denne konzumujeme, správy, ktoré denne počúvame, stres, zhon a vysoké nároky – to všetko predstavuje pre organizmus veľkú záťaž v podobe toxínov. Ak je niektorý orgán v určitom ročnom období príliš dominantný alebo oslabený, nastáva nesúlad a následkom je často choroba. 

Kedy detoxikovať 

  • po medikamentóznej liečbe (kortikoidy, lieky proti astme, hormonálna liečba, hormonálna antikoncepcia/tabletky, chemoterapia, či ožarovanie)
  • pre ľudí, ktorí mali pozitívny vedľajší účinok na lieky, alebo ich neznášajú a majú alergie
  • pre tých, ktorí majú alergiu na potraviny
  • po vystavení škodlivým látkam z prostredia, alebo prekonaní otravy ťažkými kovmi
  • pre ľudí s ochorením pečene a obličiek, pretože sa za tú dobu mohlo nazhromaždiť veľa toxínov v tele.
  • pre ľudí po operácii, pretože narkóza zanecháva v tele stopy a rovnako aj toxíny po resorbcii (spätné vstrebávanie) mŕtvych buniek
  • pre tých, ktorí chcú byť štíhlejší, zdravší, mladší a plní vitality.

 

Ideálny čas na detox je v čase prechodu medzi dvomi ročnými obdobiami. Takýchto časových intervalov je počas kalendárneho roka dohromady štyri : 17.01. - 03.02. , 18.04. - 05.05., 20.07. - 07.08., 20.10. - 06.11. Viac sa o týchto obdobiach dočítate v tomto článku

POZOR!

Detox sa neodporúča u tehotných a dojčiacich žien, pri poruche príjmu potravy a inom závažnom ochorení, u ľudí, čo berú chemoterapiu a úplne vysilených ľudí. 

Možné negatívne prejavy detoxikácie

Bohužiaľ, ak sa príliš veľa toxínov dostane do krvného obehu priveľmi rýchlo, môžu sa prechodne vyskytnúť rôzne príznaky toxicity, ktoré sa môžu pohybovať od miernej až ťažkej únavy, bolesti hlavy, ospalosti, hnačky, po kvapkách z nosa, bolesti hrdla, drobné kožné výpadky, bolesti kĺbov, svalov, hmlisté myslenie ústa a dokonca aj potenie. 

Detoxikácia je nevyhnutná a zdravá súčasť procesov nášho tela  

Tieto príznaky budú zvyčajne krátkodobé, technológia Lifewave nemá žiadne známe vedľajšie účinky, ale môžu byť intenzívne a vyskytnúť sa v priebehu niekoľkých minút po aplikácii náplasti LifeWave, najmä náplaste Glutathion.   

Ak sa kedykoľvek začnete cítiť zle počas nosenia náplastí, dajte si ich dole aspoň na 4 hodiny alebo zvyšok dňa. Pite veľa vody a jedzte potraviny bohaté na minerály alebo doplnky stravy. 

 

Detox s náplasťami LIFEWAVE

Terapia biofotónovými náplasťami LifeWave spája výhody tradičnej akupunktúry a modernej svetelnej terapie. Zlaté Trio anti-aging náplastí je dobrý štart a jednoduchý spôsob ako si zlepšiť celkové zdravie, detoxikovať telo, odbúrať stres a zápaly, zvýšiť výkonnosť a znížiť vrásky. 

 

Používanie náplastí LifeWave je účinné a veľmi jednoduché. Využívaním akupunktúrnych bodov možno dosiahnuť terapeutické výsledky rýchlejšie, ako pri iných doplnkoch, ale čo je dôležité, ľahko si ich dokážete aplikovať sami doma.  Bezprostredne pred nalepením náplaste Lifewave treba vypiť 3dcl pohár čistej vody. 

Pri každej detoxikácii, rovnako aj pri náplastiach Lifewave, platia však určité pravidlá a režim, ktorý by sme mali dodržať, aby bol detox účinný a splnil to, čo od neho očakávame. 

Pitný režim

Nesmieme zabúdať na čistú vodu a nielen v dobe lepenia náplastí. Pomocou čistej vody dokáže organizmus úspešne vylučovať toxické látky. Najlepšia je neochutená a nesýtená pitná voda. Sýtené minerálky len zbytočne zaťažujú žalúdok. Vhodné sú aj nesladené bylinné čaje, zelený čaj.

Množstvo tekutín a celý proces detoxikácie možno kontrolovať podľa farby moču – moč by mal byť svetlý, nie číry ani tmavý. 

Voda prečistí systém, zasýti, zníži kalorickú záťaž a zlepší funkciu všetkých tkanív

Odporúča sa na každých 15 kg hmotnosti vypiť 0,7 litra čistej vody medzi dvoma jedlami, nie tesne pred jedlom ani pri jedle. Ráno je ideálne vypiť na lačno ½ l čistej vlažnej vody. Vlažná alebo teplá voda ľahšie odbúrava toxíny z tela.

Strava počas detoxu

Na správne stravovanie je veľa zaručených rád a diét, ale v poslednej dobe sa čoraz viac ľudí prikláňa k prerušovanému pôstu.

Čo to je?

Prerušovaný pôst znamená dodržiavať dlhý časový úsek hladovania medzi večerou a následnými raňajkami, resp. obedom v prípade, ak raňajky vynecháme. Spravidla sa jedná o 16-18 hodinový rozostup. Ide o to, aby sme jedli dve alebo maximálne tri denné jedlá do fázy jedenia, ktorá je dlhá buď 8 alebo 10 hodín, čím je potom logicky fáza každodenného pôstu a oddychu buď 14 alebo 16 hodín.

Nech je jedlo našim liekom a liek našim jedlom

Prerušovaný pôst má pre organizmus mnohé výhody:

  • vyššia produkcia testosterónu
  • u niektorých jedincov lepšie sústredenie
  • šetrenie času - netreba neustále "riešiť" stravu
  • klesá a ustaľuje sa hladina inzulínu
  • obnova buniek, lepšia regenerácia
  • anti-aging účinky
  • protizápalový účinok
  • dostatok času pre organizmus, aby vykonal prirodzenú seba očistu

 

Ak vám nevyhovuje prerušovaný pôst, skúste dodržať aspoň niektoré hlavné zásady správneho stravovania:

  • nejesť medzi jedlami, dodržať pauzu aspoň 3, ideálne 4 hodiny
  • jesť pomaly, nie za behu a v strese
  • strava by mala byť nutrične vyvážená - dostatok bielkovín, zelenina, ovocie, strukoviny, sezónne potraviny
  • minerálová a vitamínová výživa
  • obmedziť živočíšne a mliečne produkty
  • vhodné sú bio produkty

Spánok

Spánok, spánok a ešte raz spánok! Na to netreba zabúdať. Všetci dobre vieme, čo to s nami robí, ak sme nevyspaní a chýba nám tento druh odpočinku.  Snažme sa preto vytvoriť si režim spánku (hodinu o koľkej pôjdeme večer spať a o koľkej budeme ráno vstávať ), ktorý nám vyhovuje a ktorý budeme dodržiavať. Prespať by sme mali  aspoň 7 , ideálne 8 hodín.

Ako si zabezpečiť lepší spánok

  • poslednú hodinu pred spaním sa nevystavujme intenzívnemu svetlu
  • doprajme si príjemný kúpeľ alebo teplú sprchu
  • používajme levanduľovú vôňu alebo levanduľový olej
  • minimalizujme vplyv okolitého hluku a svetla (tmavé závesy)
  • prejdime si deň ako film, poďakujme zaň 
  • pustime z hlavy, čo treba urobiť na budúci deň, napíšme si to radšej
  • zaraďme do denného režimu fyzickú aktivitu

Počas spánku organizmus detoxikuje rovnako ako počas dňa.  Kvalitu spánku môžeme ovplyvniť rôznymi „pomôckami“ ako je ľahká večera minimálne 3 hodiny pred spaním, večernou prechádzkou, kvalitnou posteľou, spaním vo vyvetranej miestnosti, odpojením sa od elektromagnetického smogu, dôkladným zatemnením miestnosti, v ktorej spíme apod. 

Spánok je ako zlatá reťaz, ktorá spája Zdravie s naším telom

Spánok je veľmi dôležitý pre regeneráciu organizmu, imunitný systém, detoxikáciu, chudnutie, hormonálnu rovnováhu, ale aj pre tvorbu hormónu melatonínu, ktorý prispieva k rýchlemu zaspávaniu a kvalitnému spánku. Zároveň podporuje reguláciu cirkadiánneho rytmu, biorytmu bdenia a spánku.

 

Telesný pohyb

Nech sme kdekoľvek, nezabúdajme na pohyb a hlboké dýchanie. Pomáha to roztiahnuť cievy a tým uvoľniť napätie v tele a tiež to pomôže v rýchlejšom spaľovaní kyselín, ktoré sa v tele hromadia.

Pohyb svalov významne pomáha aj vylučovať z tela toxické látky.

Pohyb je dôležitý a najlepšie je ak sa hýbeme pravidelne každý deň aspoň 30 minút. Ideálna je denná prechádzka – chôdza, ako najprirodzenejší pohyb, príjemná je  ranná rutina na rozhýbanie Energie v našom tele,  turistika, plávanie, tanec, joga...

Niet času nazvyš. Každý deň žiada od nás nejaký pohyb

Je veľa aktivít, ktoré sú príjemné, a ktoré nám spríjemnia deň a upevnia naše zdravie. Preto neseďme doma, hýbme sa a tešme sa z pobytu každý deň.

Telo sa dokáže zlepšiť vo všetkom, čo robíme, ale aj v tom , čo nerobíme. S pohybom budeme pohyblivejší, bez neho strnulejší. 

Záver: 

Hodnotu zdravia väčšinou zistíme až, keď máme vážny zdravotný problém. Vždy je však možnosť zmeniť svoj príbeh alebo zlepšiť kvalitu svojho života.

Detoxikácia je skvelý spôsob ako naštartovať a podporiť samoliečebné procesy nášho organizmu, odstrániť toxíny, posilniť imunitu, zharmonizovať organizmus, zvýšiť energiu, prečistiť myseľ a začať žiť život naplnený zdravím a radosťou.

S láskou Annka

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať

Zdieľať < /a>
(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sk_SK/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));