zdravie

Tajomstvo ZDRAVIA

Žijeme v dobe, keď moderná medicína nás síce neustále ohromuje svojimi možnosťami a schopnosťami, ale súčasne sme svedkami, toho, že mnohé veci nefungujú, lieky nezaberajú a počet pacientov odkázaných na dlhodobé užívanie liekov enormne narastá.

Niečo nie je v poriadku a celosvetové zdravotníctvo sa stalo súčasťou veľkého biznisu. Chýba individuálny prístup zo strany mnohých lekárov a osobná zodpovednosť pacientov.

„Vaše ZDRAVIE si berieme na starosť“ znie nezmyselný slogan jednej reklamy. 

Akoby sme boli totálne neschopní a nevedomí. A možno aj sme, pretože drvivá väčšina z nás sa spolieha výlučne na lekárov, či systém a o zdravie sa začne zaujímať, až keď je príliš neskoro a choroba mu doslova prevráti život na ruby.

Len vlastná zodpovednosť a prevencia nás dokážu ochrániť pred zásahmi lekárov

Problém zdravia, príčiny chorôb a cesta k uzdraveniu je široký pojem, nedá sa jednoducho vysvetliť , popísať,  ani pochopiť a nie je ani jednoduché vybrať si najsprávnejšiu cestu vlastného uzdravenia.

Čo však môžeme a dokážeme urobiť všetci, je všímať si nové metódy a prístupy, vzdelávať sa , skúmať alternatívne spôsoby, hľadať psychické príčiny chorôb a hlavne starať sa o svoje duševné aj telesné zdravie. Ak pochopíme, čo a prečo sa v našom tele práve teraz odohráva, máme napoly vyhraté.

Čo nás ohrozuje najviac ?

Stravovanie

Nedostatok spánku

Nedostatok vitamínov

Stres a negatívne emócie

Toxicita prostredia

Zápaly a slabá imunita

Nedostatok pohybu

Depresie

To sú naše hrozby, ktorým treba venovať pozornosť. 

Tajomstvo ZDRAVIA je v našich rukách

Neexistuje žiaden univerzálny liek alebo bylinka, ktorá je vhodná pre každého z nás. Je to len o nás, ako sme ochotný poznať sami seba, či dokážeme zmeniť svoj životný štýl, myslenie a či sme ochotní prijať nové poznatky.

„Ľudské telo je chrám. Choroba je trhlina v harmónii. Zdravie je súzvuk.“ Hipokrates

Našťastie sa čoraz viac ozývajú hlasy, z radov terapeutov aj lekárov, ktorí sa nespoliehajú výlučne na modernú medicínu, vyhľadávajú iné možnosti liečby a začínajú pristupovať k zdraviu komplexnejšie a zodpovednejšie. Vidíme u nich snahu po novom poznaní a chápaní uzdravenia, snahu vnímať človeka ako celok.

Vo svojom blogu  ZDRAVIE prinášam články z oblasti celostnej medicíny a integrálnej zdravovedy, ako aj informácie, o ktorých média mlčia alebo informujú len sporadicky či zaujate, ale stoja určite aspoň za zamyslenie.

Zdravo Hravo je Blog venovaný článkom a receptom Ľudmile Hoffmanovej, ktorá tvorí SRDCOM a ponúka svet radosti zdravých domácich a prírodných produktov. 

Princíp vzniku chorôb a stav súčasnej medicíny

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu, športové oblečenie pre ženy.  

 

 

©2018 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať