Blog

Akupresúrou na Bolesť. Bod Hegu alebo Spojené údolie.

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Je to jeden z najznámejších akupresúrnych bodov a hovorí sa o ňom, že lieči 100 chorôb. Nájdeme ho zhruba v strede kožnej vrásy medzi palcom a ukazovákom na chrbtovej časti ruky. Leží na dráhe tlstého čreva. 

Je mimoriadne účinný pri zmierňovaní mnohých bolesti a môžeme ho použiť aj na podporu svojej mysle, tela aj ducha, aby sme umožnili zmenu a pustili veci, ktoré už náš systém nepotrebuje. 

Účinok tohto bodu si môžeme rozdeliť na pôsobenie telesné a psychické:

Telesná oblasť

Je to proti-bolestivý bod, ktorý oslobodzuje a spriechodňuje dráhy, pomáha pri bolestiach očí, bolestiach zubov, ďasien, dutín.

Okrem toho je veľmi účinný pri detoxikácii, pomáha pri zápche, hnačke, zvracaní, otrave jedlom a dokonca aj „po opici“ ! Je to tiež úžasný bod na stimuláciu čriev, ktorý pomáha zmierňovať a regulovať črevné pohyby, takže môže byť súčasťou vašej každodennej rutiny, kedykoľvek ste na „tróne“! 

Je účinný aj pri bolestiach a stuhnutosti všetkých častí ruky a ramena, pri otupenosti a mŕtvení prstov.

Posilňuje obranyschopnosť a zvyšuje imunitu, pôsobí preventívne proti nachladnutiu. Pomáha pri  ochrnutí, nepravidelnej menštruácii, oneskorenom pôrode, nedostatočnej laktácii, bolestiach v prsiach, bolestiach pri srdci, ďalej pri depresii, mánii, epilepsii, kŕčoch, opuchoch.

Pomáha pri obezite. 

3-minútová masáž v oblasti tesne pod palcom (ktorá sa tiež nazýva „ Venušin kopec “) stimuluje štítnu žľazu a urýchľuje metabolizmus. 

Nárast hladiny cukru v krvi spôsobuje pocit silného hladu a túžby po sladkých potravinách bohatých na cukor. Aby sa tomu zabránilo, po 3 minútach začnite pomaly pohybovať rovnakými masážnymi pohybmi smerom k zápästiu. To stimuluje pankreas, pomáha regulovať produkciu inzulínu a udržiava stabilnú hladinu cukru v krvi.

Psychika

Jeho základnou úlohou je podporiť asertívne správanie – naučiť sa odmietnuť a povedať Nie. Jasne definovať, za akých okolností sme ochotní spolupracovať, čo je pre nás únosné a čo už nie je.

Tento bod nám môže ponúknuť pokojný most medzi tým, čo bolo a čo je teraz. 

Keď sme plní úzkosti, strachu a zmätku, masážou tohto bodu môžeme vyčistiť náš systém a oživiť Qi čerstvou čistou energiou a priviesť myšlienky späť do srdca.

Záver

Akupresúra je cielená tlaková masáž pomocou prstov, vychádza zo skúseností starých čínskych lekárov, ktorí ju s úspechom používali na utišovanie pri rozličných chorobách a liečebných zákrokoch. Je overená praxou trvajúcou vyše 5 000 rokov.

Nemusíme ju podrobne študovať, stačí si osvojiť pár dôležitých bodov, ktoré nám zmiernia bolesti, pomôžu ľahko a bez liekov úspešne čeliť častým ochoreniam, zlepšia našu fyzickú výkonnosť, psychiku a prinesú dobrú náladu a sebavedomie.

Annka

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2022 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať