Blog

Prebuď svojho spiaceho leva

Individualita alebo Osobnosť. Prebuď svojho Leva

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Individualita alebo Osobnosť. Nasledujúci príbeh z knihy Osha o levovi má pre nás dôležitú správu, ktorá nám pomôže nájsť a prebudiť svojho „vnútorného leva“. 

Zenový Príbeh o Levovi, ktorý vyrástol medzi ovcami 

 

Príbeh rozpráva o Levovi, ktorý nešťastnou náhodou vyrastal od malička medzi stádom oviec, takže si sám o sebe myslel, že je jednou z nich. 

Všade okolo neho boli iba ovce . Nikdy nereval ako lev; veď ovca nereve. Nikdy nebol sám ako lev; ovca nikdy nie je sama. Vždy je v dave - dav je útulný, bezpečný a chráni. Ak vidíme ovce v stáde, kráčajú tak blízko seba, až o seba dotýkajú, lebo sa boja byť samé.

Lev časom vyrástol a stal sa z neho krásny mladý lev. Bol to zvláštny jav. Bol mentálne stotožnený s tým, že je ovca, ale jeho telo aj farba boli iné. Ale vôbec ho nenapadlo, že by mohol byť niekým iným.

Jedného dňa prechádzal okolo starý lev a uvidel tohto mladého leva stáť vysoko nad davom oviec. Neveril vlastným očiam! Nikdy nič podobné nevidel ani nepočul, aby žil lev uprostred stáda oviec. Žiadna ovca sa ho nebála, lev chodil presne ako ovce a pásol sa s nimi na tráve!

Starý lev neveril vlastným očiam. Zabudol, že si prišiel ulapiť ovcu k obedu . Bolo to niečo také nezvyčajné, že sa rozhodol chytiť mladého leva a zistiť, čo sa deje. Ale bol starý a mladý lev bol plný sily, tak mu utiekol.  Hoci veril, že je ovca, bežal ako mladý lev a starý lev mal problém ho dobehnúť. Nakoniec ho však chytil. Mladý lev plakal a prosil: „Odpusť mi, som úbohá ovca. Prosím nechaj ma ísť.'

Starý lev povedal: „Ty idiot!  Musíš zastaviť tento nezmysel, pôjdeš so mnou k rybníku. “   A už ho ťahal so sebou k rybníku. Mladý lev nešiel dobrovoľne, zdráhavo kráčal, ale čo môžete urobiť proti levovi, ak ste iba ovca? Môže vás zabiť, ak ho nebudeš nasledovať, tak išiel. Rybník bol tichý, hladina bola takmer ako zrkadlo.

Starý lev povedal mladému: „Len sa pozeraj. Dobre sa pozri na moju aj na svoju tvár. Pozri sa na moje telo a pozri sa na svoje telo vo vode. “

Mladý lev sa prizrel obrazu na hladine. O sekundu zahrmel strašný rev! Všetky vrchy odrážali jeho ozvenu. Ovca zmizla a na hladine sa zjavila úplne iná bytosť - lev sa spoznal. Už sa neidentifikoval s ovcami, uvidel skutočnú realitu. 

Starý lev povedal: „Teraz už nemusím  nič viac hovoriť . Pochopil si, kým v skutočnosti si. "

Mladý lev cítil zvláštnu energiu, ktorú nikdy predtým nepocítil. Vnímal obrovskú moc, hoci vždy bol slabou a pokornou ovcou. Celá tá pokora, všetka tá slabosť sa jednoducho vyparila.

My sme tiež niekedy ako tento Lev. Predstava, ktorú o sebe máme, nepatrí nám. Pochádza z názoru druhých a nie od nás. 

 

Individualita verzus Osobnosť.

Individualita je daná existenciou, Osobnosť je vynútená spoločnosťou a spoločnosť nemá rád Individualitu pretože individualita za ňou nepôjde ako ovca..

Osobnosť je sociálna pohodlnosť. Spoločnosť nemá rád Individualitu pretože individualita za ňou nepôjde ako ovca. Individualita má kvalitu Leva  má vnútornú silu a nebojí sa kráčať sám.

Je lepšie byť osamelým Vlkom, ako obľúbenou Ovcou 

Ovce sú vždy v stáde, je to tak oveľa pohodlnejšie, nemusia ničomu čeliť, prispôsobujú sa vonkajším podmienkam. Spoločnosť programuje ich myseľ a dáva im veľmi pohodlnú a poslušnú Osobnosť lebo záujmy spoločnosti, vyžadujú poslušnosť. Stádo zas dáva ovciam zdanlivý pocit bezpečia a ochrany.

Pritom každý z nás sa narodil ako Lev, každý z nás je jedinečný, je Individualita.

Možno je čas pozrieť sa hladinu vody a zistiť kým sme, aby sme sa tak oslobodili od všetkých domnienok a názorov, ktorými druhí ovplyvňujú naše myslenie.

Lepšie žiť jeden deň ako Lev, než 100 dní ako ovca 

Nie sme aj my slabým levom obklopeným bandou oviec, ktoré nás vedú k viere, že sme niekým oveľa menším, ako sme v skutočnosti ? 

Preto plač, krič, tancuj alebo skáč, rob čokoľvek, čo prebudí tvojho spiaceho Leva. Nastal čas na Prebudenie spiaceho Leva.

Annka

Zdroj : Osho

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať