Blog

rituál na dobitie vašej baterky

5-minútový rituál dobije vaše baterky

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Niekedy sa cítime totálne vyčerpaní, naše baterky svietia na červeno alebo doslova blikajú, aby nás upozornili, že je čas na krátky relax. Keby sa jednalo o batériu nášho mobilu, určite by sme sa rozbehli, aby sme ho rýchlo nabili a zostali v spojení so svetom. 

Podobne je to aj s nami, v stave stresu a vyčerpanosti strácame spojenie sami so sebou a svojím zdrojom. Možno únavu zaregistrujeme, ale ponáhľame sa ďalej, veď ešte toľko toho musíme ...

 

Stop, na chvíľu sa zastavme

Po prvé, vypustíme slovo MUSÍM zo svojho slovníku. Navodzuje pocit niečoho núteného a vytvára prirodzený odpor. Keď už, tak používajme radšej CHCEMAk si povieme, že chceme umyť riad, máme z toho lepší pocit a práca nám ide od ruky. Trik je v tom, že všetko, čo robíme, pretože chceme má pre nás úplne iný význam. 

Po druhé,  aj napriek tomu, že slová vymeníme môžeme zistiť, že nechceme : triediť prádlo, chystať večeru či umývať riad. 

Prečo ? Lebo potrebujeme vypnúť a CHCEME relaxovať. Možno neveríte, ale skutočne stačí pár minút, aby sme sa cítili opäť fit a dobili si baterky. Každá práca počká, nič nie je dôležitejšie než naše zdravie a vnútorná pohoda.

Odrazí sa to aj na našich vzťahoch, odpočinutí sme vďačnejší, láskavejší a ohľaduplnejší k druhým. Naša rodina to isto ocení.

 

Ako sa teda dobiť ? 

1. Ak ste v časovej tiesni, nastavte si časovač alebo budík na potrebné minúty.  Nájdite si príjemné a pohodlné miesto, najlepšie obľúbenú pohovku, kde sa dokonale vystriete a uvoľníte. Zapáľte si sviečku, jej svetlo a príjemná vôňa vás dokonale naladia. 

2. Prečítajte si krátky odsek z inšpiratívnej knihy, pomôže sa vám sústrediť a zamerať myseľ

3. Zavrite oči a nalaďte sa na svoje pocity. Prijmite prichádzajúce myšlienky a pocity bez úsudku a potom ich prepustite.

4. Začnite plynule a zhlboka dýchať, vdychujte na štyri doby, zadržte dych na dve a vydýchnite opäť na štyri doby. Opakujte      toľkokrát, koľko je vám to príjemné.

5. Predstavte si niečo príjemné a uklľudňujúce: morskú pláž, les, obľúbené miesto, ktoré navštevujete a pokojne relaxujte. Ak ste naozaj uvoľnení, pocit radosti sa určite dostaví a nová energia zaplaví vaše telo aj dušu.

Tento jednoduchý a krátky rituál robí doslova divy. Osobne ho často využívam, pozitívne ma naštartuje, dodá mi energiu a pocit radosti. 

AnKa

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať