Blog

Muži nás stresujú viac ako deti! Vedeli ste to ?

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Skvelá manželka, skvelá kuchárka a starostlivá matka sú len niektoré z mnohých ďalších prívlastkov, ktoré môže žena dostať počas manželstva. So všetkým rozruchom, ktorý prináša do manželstva príchod detí, nie je žiadnym prekvapením, že ženy žijú v neustálom strese.

Ale čo manžel? Je možné, že je to manžel, ktorý vyvoláva najviac stresu v živote svojej ženy? V dnešnej dobe čoraz viac žien naozaj cíti, akoby nemali na výber, a v partnerovi majú skôr druhé dieťa a nie manžela, na ktorého sa môžu spoľahnúť.

Prečo? Čítajte s nami.

Mnohé ženy sú odkázané hrať rolu šéfkuchára, učiteľa, lekára, upratovaciu a iné služby, dokonca zastávajú aj funkciu akéhosi plánovača udalostí a sviatkov vo vzťahu a v rodine. Hráme sa na super-ženy, ale v skutočnosti sme kvôli tomu vyčerpané, vystresované a často unavené na ultimum.

Spravodajská spoločnosť TODAY.com si dala za cieľ preskúmať túto situáciu a vykonala prieskum, do ktorého bolo zapojených viac ako 7000 žien-matiek.

Výsledky ukázali, že priemerná žena a matka dosahuje úroveň stresu 8,5 z 10. Okrem toho až 46% opýtaných žien uviedlo, že manželia im spôsobujú viac stresu ako ich deti.

Z výskumu, ktorí výskumníci získali , sa zistilo, že tri zo štyroch mamičiek žijúcich so svojimi partnermi vykonávajú väčšinu rodičovských a domácich povinností.

Jedna z piatich matiek tiež uviedla, že nedostatočná pomoc manžela bola obrovským zdrojom každodenného stresu. Takisto si sťažovali, že nestíhajú a nemajú dostatok času na to, aby robili všetko, čo je potrebné urobiť.

Čo je znepokojujúce, je to, že výskumníci nedávno zistili, že to ovplyvňuje zdravie oboch partnerov. Takisto štúdia Univerzity v Padove zistila, že po odchode ženy zo vzťahu sa zdravie muža evidentne zhorší. Ale.... ak zo vzťahu odíde manžel, žena sa stane zdravšou.

Riešenie situácie

Prvým krokom k vyriešeniu tohto problému je komunikácia s manželom či partnerom o tomto probléme. Pomôcť by mohlo aj vytvorenie zoznamu nevyhnutných prác a následné rozdelenie povinností medzi partnermi. Treba mužovi tiež vysvetliť , že takáto deľba domácich povinností, pomôže žene znížiť stres, ktorý je jej denným spoločníkom. Určite sa to potom pozitívne odzrkadlí aj na spoločnom živote a vzájomných vzťahoch.

Niekedy sa naopak stáva, že hoci muž má snahu a ochotu pomáhať svojej partnerke v domácnosti aj s výchovou detí, stretáva sa však s obavami a nedôverou. Partnerka mu jednoducho nedovolí , aby jej pomohol.

Ak je to váš prípad, skúste začať dôverovať manželovi, nebojte sa mu zveriť domácnosť a deti, možno nebude všetko dokonalé a podľa vašich predstáv, ale určite to dokáže. S partnerom tvoríte team, žijete spolu a bez vzájomnej dôvery to nejde.

Záver:

Rozdelenie povinností dá žene a matke šancu načerpať energiu a získať nejaký čas aj sama pre seba. Aj , v tom prípade, že nechá otca s deťmi hrať sa v blate.

AnKa

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať