Blog

Oxygenoterapia predlžuje Život. Zdravotné účinky kyslíkovej Terapie

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Kyslíková terapia zlepšuje fyzickú a psychickú kondíciu, posilňuje Imunitu, zvyšuje kvalitu života a predlžuje život. Oxygenoterapia môže byť užívaná aj ako prevencia chorôb. Jedná sa o regeneračnú kyslíkovú kúru.

Kyslík je zdrojom nášho života, je to dar Prírody , ktorý nám dodáva nevyhnutnú energiu, odstraňuje toxíny z nášho tela a umožňuje žiť.

Kyslík je biogénny prvok, tvorí takmer 65 % hmotnosti živých organizmov. V tele dospelého človeka je 45,5 kg kyslíka viazaného v rôznych zlúčeninách anorganického a organického pôvodu. Kyslík sa do organizmu dostáva dýchacou sústavou.

Normálna hladina kyslíka v krvi sa pohybuje medzi 75 a 100 milimetrov ortuti (mm Hg) . Keď je hladina kyslíka v krvi príliš nízka v porovnaní s priemernou hladinou zdravého človeka, môže to byť známkou stavu hypoxémie. To znamená, že telo má problémy s dodaním kyslíka do všetkých buniek, tkanív a orgánov.

Vzduch v pľúcnych alveolách, z ktorých sa dostáva do krvného riečišťa, má nižšiu koncentráciu kyslíka a vyššiu koncentráciu oxidu uhličitého ako vdychovaný vzduch.

Pri silnej ventilácii pľúc sa zloženie plynu v alveolách blíži zloženiu atmosférického vzduchu. Pri nízkej ventilácii výraznejšie klesá koncentrácia kyslíka a vzrastá koncentrácia oxidu uhličitého. Zásoba kyslíka v organizme je veľmi malá. Zásoby kyslíka zabezpečujú výživu mozgových buniek asi 6 – 8 minút.

Zúčastňuje sa na látkovej premene a biochemickej prestavbe organizmu. Dospelý človek normálne spotrebuje asi 20 – 25 litrov kyslíka za hodinu. Kyslík je jediný prvok, ktorý môžu mikroorganizmy, ale aj vyššie rastliny a živočíchy prijímať v elementárnej forme.

Každá bunka v ľudskom tele spotrebúva energiu, aby mohla optimálne plniť svoju funkciu. Nedostatok kyslíka (a tým aj energie) je príčinou mnohých chorôb a vedie ku vzniku zdravotných problémov. 

Vlastnosti kyslíka

spomaľuje starnutie ľudských buniek

pomáha pri bolestiach hlavy

pomáha pri únave

posilňuje imunitu

zlepšuje dýchanie u pacientov trpiacich astmou či alergiami

zdokonaľuje psychologický stav osôb trpiacich depresiami

zvyšuje fyzickú kondíciu až o 25 % 

Pri každom vážnom ochorení sme našli stav nedostatku kyslíka. Nedostatok kyslíka vo väzivách naznačuje niektoré choroby… Nedostatok kyslíka je hlavnou príčinou degeneratívnych ochorení vo väzivách.  Dr. Stephen Levine, molekulárny biológ

OXYGENOTERAPIA alebo liečba kyslíkom

Problémom našej doby je vysoké životné tempo, pracovná zaťaženosť, nedostatok času a s tým súvisiaca menšia možnosť denného pobytu v prírode. Mestský smog, znečistené prostredie, zvýšené koncentrácia ozónu, slabo vetrané miestnosti a nedostatok pohybu spôsobujú nášmu organizmu kyslíkový deficit.

Výsledkom sú rôzne psychické a fyzické zdravotné problémy, ako nesústredenosť, únava, alergie, bolesti hlavy, depresie, znížená imunita a pod.

Jednou z možností, ako predchádzať týmto problémom, je dodávať organizmu kyslík v koncentrovanej forme. Liečba kyslíkom – oxygenoterapia je liečebná a regeneračná metóda založená na inhalácií zvýšenej koncentrácie kyslíka.

Oxygenoterapia môže byť užívaná aj ako prevencia chorôb. Jedná sa o regeneračnú kyslíkovú kúru. Kyslík tak pozitívne pôsobí na celý organizmus. Regeneruje, vyživuje a zvyšuje fyzickú aj psychickú kondíciu.

Význam Oxygenoterapie

 • pomáha pri problémoch s Astmou a alergiami
 • pomáha pri liečbe hrudných, srdcových a pľúcnych ochoreniach
 • zlepšuje pamäť a koncentráciu
 • zmierňuje starnutie, udržuje mladistvú pleť
 • posilňuje obranyschopnosť organizmu
 • kompenzuje negatívny dopadu fajčenia
 • priaznivo pôsobí pri poruchách spánku, bolestiach hlavy, nechutenstve, únave, vysokom krvnom tlaku
 • udržuje hmotnosť a pomáha pri cukrovke, nechutenstve
 • má silné antibakteriálne a protizápalové účinky
 • znižuje stres
 • napomáha vstrebávaniu a využívaniu vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín
 • zlepšuje telesnú kondíciu a duševnú výkonnosť, posilňuje organizmus, vitalitu a zbavuje únavy

Nedostatok kyslíka vedie k ochoreniu tela a pri dlhšom pôsobení vedie k smrti. Je zbytočné o tom debatovať. Dr. John Muntz, odborník na stravovanie

Kyslíková terapia zvyčajne trvá 30 až 40 minút. Za ten čas vdýchneme približne 30 až 60 litrov čistého kyslíka. Ak chceme dosiahnuť, aby sa jej účinky pozitívne prejavili na našom zdraví a mali trvalejší účinok, je potrebná niekoľkodňová terapia.

Ideálne je absolvovať 8 – 10 terapií v dňoch po sebe. Klienti, síce uvádzajú, že prvé zlepšenie pocítili už po 2 – 3 terapii, ale len pravidelný viacdenný príjem kyslíka vám dlhodobo upraví zdravotné problémy a celkové prostredie v organizme.

Záver

Pomocou Oxygenoterapie dochádza ku zvýšeniu dodávky kyslíka do tkanív a orgánov, čo zlepšuje účinok obranných mechanizmov, urýchľuje regeneráciu a spomaľuje proces starnutia.

Kyslíková terapia je komplexnou liečbou, pretože nepôsobí len na chorý orgán, ale na celý organizmus. Nie je riziková a je univerzálne použiteľná.

Nezabudnite, že

každá bunka v ľudskom tele spotrebováva energiu, aby mohla optimálne plniť svoju funkciu. Nedostatok kyslíka, a tým aj energie, je príčinou mnohých chorobných stavov a vedie ku vzniku zdravotných problémov a ochorení. Preto je O2 terapia skvelým riešením.

AnKa


Oxygenoterapia je súčasťou relaxačných procedúr Relax Centra Plus v Považskej Bystrici. Ak si chcete vyskúšať túto alebo inú liečebno-relaxačnú terapiu, ochotný personál vám rád vysvetlí ich princíp a poskytne alternatívnu pomoc vašim zdravotným problémom.

Relaxačné centrum nájdete v Považskej Bystrici na ulici Slov. partizánov 14, otvorené je v pracovné dni od 10.00 do 16.00 hod. Volajte na mobil +421 911 350 800 a dohodnite si stretnutie. Prípadne píšte na email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať