Blog

ste-stastni

Ste šťastní? Vyskúšajte tieto jednoduché kroky

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Jedným z často vyhľadávaných slovných spojení na  Google je "Ako byť šťastný", čo naznačuje, že tento pocit je nám cudzí alebo nám chýba. A niet divu. Žijeme v konzumnom svete, v ktorom prevláda túžba po okamžitom uspokojení a pohodlí. 

To spôsobuje, že sa točíme v pocitoch neustálej nespokojnosti. A šťastie nám niekam uniká. Konzumujeme viac potravín, viac zábavy a informácií než ktorákoľvek iná generácia v dejinách sveta, ale stále nie sme dosť šťastní.

Nikdy nemáme dosť:

  • oblečenia
  • peňazí
  • času
  • majetku
  • lásky

Ak ste sa aj vy ocitli v hľadaní toho, ako byť šťastní v našej " večne nespokojnej" kultúre, potom nie ste sami. Skutočné šťastie je vnútorný stav a môže byť pociťované nezávisle na tom, či je človek bohatý, alebo chudobný, či má partnera, alebo nemá, či sneží alebo svieti slnko,...

Možno je šťastie skutočne nepolapiteľné, ale môžeme sa mu aspoň priblížiť a vyskúšať pár jednoduchých krokov, ktoré z nás urobia šťastnejšiu osobu.

Neporovnávajme sa s druhými

V dnešnom svete FaceBooku, či Instagramu sa porovnávanie stáva nekontrolovateľné a akoby nikdy nekončiace.  V tomto kontexte sa môžeme potom ľahko cítiť , akoby sme boli jediní na svete, ktorým niečo chýba.  A nie sme sami!

Nezabudnime, že ľudia zachytávajú a „postujú“ veci, na ktoré si chcú uchovať spomienku ... a málokto sa chce chváliť, tým že neuspel v práci alebo mal včera hádku so svojím partnerom.

Porovnávanie je zlodejom šťastia

Napriek tomu, čo nám ukazujú úžasné fotografie, nikto nemá perfektný život a každý prežíva situácie a problémy bežného života

BUĎ sama SEBOU, lebo jediná osoba, s ktorou by sme sa mali porovnávať, je tá ktorou sme boli včera.

Neposudzujme

Od detstva sme programovaní na vyhľadávanie chýb, celý náš systém funguje na posudzovaní a kritike. Nehľadáme, to čo je dobré , ale čo je chybné alebo prinajmenšom iné.

Túžime byť dokonalí, aby sme lepšie zapadli do kruhu dokonalosti a boli uznávaní. Beda tomu, kto je mimo!

Je to vyčerpávajúce. Je vyčerpávajúce sledovať nedokonalosti svoje či druhých a hľadať ideál. Zjednodušme si život, zbavme sa negativity a budeme šťastnejší.

Nikdy neposudzuj ľudí podľa obalu, nevieš aké je ich vnútro

Mnohí ľudia majú často potrebu vyjadrovať sa ku všetkému negatívne. Stretávame sa s tým denne v našich vzťahoch, v práci, na sociálnych sieťach...

Prečo nedokážeme úplne jednoduchú vec : pozrieť sa na to, s čím nesúhlasíme, neposudzovať a povedať si: „ OK, toto nie je pre mňa, mám to inak“ a ideme ďalej...


Obklopme sa ľuďmi, ktorí nás motivujú a podporujú

Ruku na srdce, zamysleli ste sa niekedy nad tým, s kým trávite najviac času?

Jim Rohn raz povedal, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času. Ako je to u vás? S ktorými ľuďmi sa stretávate ? Inšpirujú vás? Robia vás lepšími ?

Alebo ste obklopení ľuďmi, ktorí vás neustále vyčerpávajú ?

Zvážte, s kým sa stretávate a komu dovolíte pohybovať sa vo vašom kruhu. Je dôležité s kým trávime svoj čas a kto vplýva na spôsob života, ktorý vedieme.

Pomáhajme

Určite ste niekedy ochotne poskytli svoj čas, pohodlie alebo prostriedky, aby ste niekomu pomohli. Robiť niečo pre niekoho iného je zaručený spôsob, ako znásobiť svoje vlastné šťastie.

Keď budete nabudúce hľadať šťastie, urobte jednoduchý čin láskavosti: kúpte si niečiu kávu, napíšte ďakujem, pridržte otvorené dvere alebo podajte niekomu pohár vody .

Potrebujete viac inšpirácie? Tu je skvelé video ako funguje bumerang láskavosti.

Nájsť vlastnú radosť v radosti druhého, to je tajomstvo šťastia

A pamätajte: Ak  ste stratili úsmev, pomôžte niekomu nájsť ten jeho a znova nájdete svoju cestu. 

Odpojme sa z internetu a mobilu a pripojme sa k sebe

Sú chvíle, kedy som kvôli svojej práci a tomu, čo ma baví prilepená k svojmu mobilu, notebooku, že mi chýbajú obyčajné no neuveriteľné chvíle.

Ale keď vypnem internet , stane sa niečo čarovné, je to čas na to, aby som bola 100% prítomná so sebou, s rodinou, s priateľmi, s prírodou.

Byť v tichosti, byť sám so sebou, bez pokušenia kontrolovať správy v emailoch alebo na FaceBooku, naša myseľ začne slobodne vytvárať spojenia na oveľa hlbšej úrovni. Neskutočne nás to uvoľní, objavíme neuveriteľné veci, zažijeme zábavu aj obyčajné chvíle vlastného ticha. Páči sa mi tento citát od Arianny Huffingtonovej: 

Nezabudnite na to, čo potrebujete.

Choďte von, vyberte si hodinku,  10 minút ... odpojte sa. 

 Vzdelávajme sa

Pocit "uviaznutia" môže byť extrémnou prekážkou pri hľadaní šťastia. Jeden z najlepších spôsobov, ako prekonať tento pocit, je podnietiť svoju myseľ a nikdy neprestať rásť. 

Prejavme vďačnosť

Praktizujme vďačnosť, pretože vďačnosť je prax .

Ak chcete zvýšiť svoju úroveň šťastia, potom skúste vyjadriť vďačnosť za každodennú činnosť a situáciu vo svojom živote.

Môžeme to urobiť niekoľkými spôsobmi, začnite napr. so zošitom vďačnosti. Určite máte doma obyčajný notes, alebo si ho kúpte a položte ho tak, aby ste ho mali na očiach, možno na nočný stolík.  

Všetko, čo je potrebné  vám zaberie  pár minút na začiatku vášho dňa (alebo na konci), aby ste si zapísali niekoľko vecí, za ktoré ste vďační. 

Praktizovanie vďačnosti má mnoho preukázateľných výhod, vrátane zlepšenia fyzického a psychického zdravia, lepšieho spánku a vyššej sebavedomosti. Viac o týchto výhodách si môžete prečítať tu .

 

 

Prajem šťastný deň.

AnKa

 

 

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať