Blog

Tao cviky na chudnutie

Tao pre Zdravie. Vnútorné cviky na brucho

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Tao vnútorné cviky pre Zdravie je systém ozdravujúcich cvikov ktoré posilňujú a uzdravujú vnútorné orgány tela, čím chránia organizmus pred starobou a chorobami. 

Taoistické vnútorné cviky , vychádzajúce z pôvodného taoistického cvičenia, zvyšujú úroveň našej mimovoľnej schopnosti uzdraviť sa, a to tým, že posiľňujú žľazy s vnútorným vylučovaním a vnútorné orgány. 

To všetko stimuluje organizmus, vyrovnáva hladinu energie a zlepšuje funkciu samotných vnútorných orgánov s cieľom uzdravovať sa a predchádzať chorobám, pričom hlavným cieľom  TAO cvikov je predĺženie ľudského života

Tao pre Zdravie je vlastne sústava mentálnych a fyzických cvikov, ktoré uzdravujú, dodávajú energiu, harmóniu aj mladosť. Pár z nich som si vyskúšala (všetko testujem najskôr na sebe) a postupne vás s tými najzaujímavejšími  oboznámim. 

Ako prvé som vybrala cviky zamerané na chudnutie, aby sme do leta boli v dobrej kondičke a bez bruška. Bonusom týchto cvikov je o.i. aj spevnenie chrbtice, čo tiež mnohé z nás poteší.

Popis jednotlivých cvikov je prevzatý z knihy: Dr. Stephen T Cang: Vnútorné cviky pre Zdravie , sem-tam doplnený mojimi myšlienkami alebo komentármi. 

CVIKY NA CHUDNUTIE

Všetci vieme, že Obezita je pre Zdravie nebezpečná a či už to uznávame alebo nie, je v rozpore s prirodzenými zákonmi Uzdravenia. Krv, ktorá by celkom prirodzene cirkulovala predovšetkým v hlave a v mozgu, zostáva v brušnej dutine, kde musí zaisťovať funkciu preťaženej tráviacej sústavy.  

Takisto Srdce musí usilovnejšie pracovať, v dôsledku čoho slabne a je náchylnejšie k chorobám. Prácu mu sťažuje aj tukové tkanivo, ktoré bráni prietoku krvi cievami a žilami. Tuky a lipidy obsiahnuté v krvi zvyšujú krvný tlak.

Nadmerná váha unavuje organizmus a telo aj duch postupne zlenivie. Pocit únavy je často sprevádzaný bolesťami v oblasti drieku, čo je dôsledkom preťaženia chrbtice.

Keď začne byť brucho objemnejšie než hrudník, je čas pripraviť sa na vlastný pohreb

Možno je to trochu pritiahnuté za vlasy, ale isté je, že obezita je zdrojom mnohých ďalších ochorení, bolestí, únavy, stresu a zhoršenej psychiky.

Nasledujúci cvik pomáha redukovať nadváhu a udržovať váhu na prijateľnej úrovni, a zároveň posilňovať chrbtové svaly. 

 

                                                                                                 

Prvá fáza:

  1. Postavte sa ku stene tak, aby ste sa jej dotýkali pätami, zadkom, lopatkami a hlavou.
  2. Nadýchnite sa a vyťahujte trup smerom hore. Zároveň zaťahujte čo najviac brucho a čo najviac vypínajte hruď. Ruky sú pripažené a uvoľnené. Pri nádychu sa budú lopatky stále silnejšie opierať o stenu.
  3. Vydýchnite otvorenými ústami, najrýchlejšie ako viete. Úplné si vyprázdnite pľúca tým, že rukami zatlačíte na žalúdok. Pokiaľ budete robiť cvik správne , svaly v celom tele sa vám zmrštia.
  4. Urobte cyklus „nádych-výdych" sedemkrát až dvanásťkrát.

Pri pravidelnom cvičení brušné svaly zosilnia a ožijú. Zmizne nadbytočný tuk aj brucho zmenší svoj objem.

Druhá fáza:

  1. Odstúpte od steny, postavte sa na špičky a zdvihnite päty, ako najviac dokážete
  2. Mierne pokrčte kolená, ako by ste si chceli sadnúť na stoličku, ale chrbticu držte kolmo k podlahe a chrbát majte pevný a rovný. Ruky dejte do polovičného predpaženia.
  3. Pravidelne dýchajte a vydržte v tejto pozícii desať, dvadsať sekúnd alebo viac, pokiaľ to pôjde.

 

                                                                              

 

POZNÁMKA: Spočiatku sa vám bude zdať ťažké držať chrbát vzpriamene a zároveň stáť na špičkách s pätami čo najviac zdvihnutými. Ak v cvičení vytrváte, nakoniec sa dokážete udržať na špičkách v takej polohe, že chodidlá budú kolmo k podlahe, chrbát zostane vzpriamený, takže sa nebudete ani trochu predkláňať a stehná budú vo vodorovnej polohe.

Dôležité je, aby sme vždy cvičili obe fázy, vzájomne sa dopĺňajú a harmonizujú svoje pôsobenie. 

Tento cvik posilňuje a oživuje stehenné a lýtkové svaly, členky a brušné svaly. Okrem toho aktivizuje krvný obeh v nohách a v celom tele, posilňuje chrbtové svalstvo a nervy. Táto pozícia stimuluje meridiány močového mechúra, žlčníka a žalúdka. Pomáha znižovať zadržovanie vody, nadváhu a krvný tlak.

Veľkou výhodou je, že tieto cviky môže cvičiť ktokoľvek, bez ohľadu veku, zdravotného stavu a môžu sa cvičiť kdekoľvek, a kedykoľvek. Je to len na nás. 

Záver 

Jedným z najdôležitejších vecí, ktoré môžeme urobiť pre svoje Zdravie je Prevencia a poznanie psychosomatických príčin našich chorôb,. Ak nedovolíme, aby vznikli malé zdravotné problémy, nedostavia sa ani tie veľké a organizmus nebude predčasne chátrať. Udržíme si energiu a tým aj mladosť. 

Anka

Zdroj: Vnútorné cviky pre Zdravie od Dr. Stephen T Cang

 

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať