Blog

Zázrak zvaný Voda. Terapie , ktoré liečia

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Jedna z prvých vecí, ktoré urobím hneď po prebudení, je ísť do kuchyne a napiť sa teplej vody, do ktorej si pridávam pár kvapiek citrónu. Aj keď nie som smädná, každé ráno vypijem dva takéto poháre, niečo ako ranný reštart. 

O význame vody pre život nikto nepochybuje. Voda znamená život, zdravie, imunitu, energiu, mladosť. Voda je životne dôležitá nielen pre naše telo, je aj zdrojom, ktorý využívame každý deň  v domácnostiach, vo výrobe, doprave...

Voda tvorí 60-75% hmotnosti ľudského tela. Strata iba 4% celkovej telesnej vody vedie k dehydratácii a strata 15% môže byť smrteľná. Táto zásadná závislosť od vody vo všeobecnosti riadi všetky formy života. Môžeme prežiť mesiac bez jedla, ale neprežili by sme 3 dni bez vody.  

Zdravotné výhody pitia čistej vody

výrazne ovplyvňuje hladinu energie a funkciu mozgu

pomáha maximalizovať fyzický výkon

pomáha predchádzať a liečiť bolesti hlavy

zmierňuje zápchu

vyplavuje z tela všetky zlé toxíny a prečisťuje náš organizmus

pomáha liečiť mnohé zdravotné problémy

posilňuje imunitu a chráni srdce, znižuje riziko chorôb ako vysoký krvný tlak, infarkt či rakovina atď.

pravidelný prísun tekutín stimuluje metabolizmus

hydratácia pokožky, udržuje pleť zdravú a žiarivú a jemná

Existujú niektoré osvedčené terapie s vodou, pričom každá má vynikajúce výsledky na naše zdravie. Treba skúsiť a vybrať si tú, ktorá vás najviac osloví.

Očistná kúra horúcou vodou podľa Ajurvédy

Kúra sa odporúča na cca 10 dní, ale pri väčších nečistotách v tele ju možno popíjať aj dlhšie. V tomto období v rámci jarnej očisty je naozaj ideálna!

Vodu dáme variť najlepšie na sporák (oheň) a necháme prevariť 20 – 30 min., aby prešla dlhším varom sa rozložia väčšie zhluky molekúl na menšie, ktoré následne jednoduchšie preniknú do medzi bunečných priestorov, odkiaľ vyplavujú škodliviny.

Horúcu vodu nalejeme do termosky a po malých dúškoch pijeme každú pol hodinu počas celého dňa. Krásne to prehrieva, prečisťuje organizmus, rozpúšťa nánosy, tuky, hlieny a iné toxíny.

 Všetko, čo potrebujeme, aby sme boli zdraví, pochádza z prírody

Pravidelné pitie horúcej vody je veľmi účinná očistná kúra, ktorá utišuje nepravé pocity hladu medzi jedlami, pitie po dúškoch pôsobí ukľudňujúcim a psychologicky stabilizujúcim spôsobom, miznú črevné problémy ako nadúvanie, grganie, pocit plnosti a zápchy. Pokožka sa stáva jasnejšou a znižuje sa pocit svrbenia. Zmierňujú sa bolesti kĺbov, chrbta i šije."

Horúca voda je vhodná aj na zápchu. Vtedy pijeme veľmi horúcu prevarenú vodu po celý deň v malých dúškach. Voda musí byť tak horúca ako najviac strávime a pitie musí byť čo najčastejšia. Veľkosť dúšku nehrá rolu. Ak používame túto metódu, je ideálne hladovať.

Tak, ako človek poškodzuje svoje zdravie porušovaním správneho životného štýlu, tak sa môže skutočne uzdraviť iba vtedy, ak svoj životný štýl zmení  (S. Kneipp. 

Medová voda s citrónom

Na čistenie organizmu je vhodné ráno vypiť teplú medovú vodu s citrónom. Jedná sa o pomerne jednoduchou, ale účinnú metódu.

Potrebujeme :

polka citrónu alebo lepšie limetky

lyžička medu

prípadne trochu zázvoru

Doba prípravy: 15-20 minút

Postup:

Desať minút varíme vodu bez pokrievky a následne necháme vychladnúť. Vodu varíme najlepšie na ohni. Jej štruktúra sa stane jemnejšia a telo ju bude lepšie prijímať. Mikrovlnka  a varná kanvica nie je vhodná.

Necháme vychladnúť na teplotu tela, môžeme overiť položením prsta do vody. Ak je správna teplota, prst nás nepáli.

Prelejeme do hrnčeka, vytlačíme polovicu citróna alebo limetky. Citrón môžeme nahradiť občas i jablčným octom alebo iným kvalitným octom.

Osladíme medom. Med nesmie prísť do vody teplejšej než 40 stupňov. V horúcej vode sa med stáva ťažko stráviteľný. Ajurvédske pramene hovoria priamo o jeho jedovatosti. Pijeme na lačno.

Pre posilnenie trávenia je možné občas túto vodu nahradiť sušenými figami alebo datľami. Sušené ovocie cez noc namočíme do vody. Ráno vodu vypijeme a ovocie použijeme alebo použijeme do iného receptu, napríklad do vločkovej kaše.

V zime a pri slabom trávení alebo blížiacej sa chorobe je možné pridať do varenia vody čerstvý zázvor.

Tento recept nepoužívať dlhodobo. Vhodné je urobiť si napríklad 6 týždňovú kúru.

Ak je na tejto planéte nejaká mágia, je obsiahnutá vo vode — Loren Eiseley 

Prečo piť prevarenú vodu

Prevarením sa mení jej kvalita z ťažkej na jemnú a oveľa ľahšie preniká do hlbších tkanív nášho tela a vyživuje všetky bunky. Jednoducho povedané, má silnejšie liečivé schopnosti.

Pri pití bežnej vody trvá celý tento proces obnovy tkanív a prečistenia organizmu približne 6 hodín. Pri prevarenej a ochladenej vode 3 hodiny a prevarenej teplej vode jeden a pol hodiny. Za takýto krátky čas dokáže telu pomôcť pri vylučovaní nepotrebných látok z tela.

 

 

Japonská liečba vodou

Táto metóda je zadarmo a nemá žiadne vedľajšie účinky. Akurát budete zo začiatku chodiť častejšie na záchod. Opatrní by však mali byť ľudia s artritídou. Tí by uvedený postup mali dodržiavať v prvom týždni len tri dni po sebe a od nasledujúceho týždňa môžu pokračovať denne.

Liečba vodou pomôže pri týchto problémoch

Tráviace problémy

Migréna

Problémy so srdcom

Cukrovka

Artritída

Epilepsia

Tuberkulóza

Problémy s menštruáciou

Očné problémy

Rakovina a mnohé ďalšie

Postup

Ihneď po prebudení ešte pred umytím zubov vypite 4 x 160 ml čistej nebublinkovej vody.

Po umytí zubov 45 minút nič nejedzte a nepite.

Po 45 minútach sa môžete pomaly s kľudom naraňajkovať.

Po raňajkách, obede a večeri nepite a nejedzte najbližšie 2 hodiny. Po dvoch hodinách dodržiavajte normálny režim. Pite najmä čistú vodu a vyhýbajte sa všetkým sladeným nápojom. Spolu by ste mali za deň vypiť aspoň 2,5 litra čistej vody.

Starší a chorí ľudia, ktorí nezvládnu vypiť 4 poháre vody za sebou, môžu začať najskôr s nižším množstvom a postupne zvyšovať. Telo si postupne na príjem vody zvykne.

Je prospešné, ak v tomto pitnom režime zotrváte aj po zmiernení príznakov choroby, alebo po úplnom vyliečení. Chorým aj zdravým takáto kúra prospeje ako bežný stravovací návyk.

Kedy môžete očakávať pozitívne výsledky?

Vysoký krvný tlak – 30 dní

Cukrovka – 30 dní

Žalúdočné problémy – 10 dní

Tuberkulóza – 90 dní

Rakovina – 180 dní

A ešte jedna rada :

Pime vodu 30 minút až 1 hodinu pred a po jedle. Väčšie množstvo tekutín riedi tráviaci enzým, čo zhoršuje proces zažívania. Počas jedla pime len po malých dúškoch teplú vodu, príp. s citrónom, teplým čajom alebo pramenitou vodou o izbovej teplote, do množstva 2 dl, ktorá pomáha pri trávení.

Záver:

Voda je vzácny DAR. Je nositeľkou vibrácií, reaguje na informácie, myšlienky, i slová. Čistá pramenistá alebo prevarená voda je pre náš organizmus nenahraditeľná, čistí, detoxikuje a dodáva nám energiu. 

Napime sa do Zdravia.

Annka

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať

Zdieľať < /a>
(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sk_SK/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));