Blog

3 dôvody prečo byť SÁM SEBOU. Poznáte ich?

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Často sa prispôsobujeme svojmu okoliu, snažíme sa niekam "zapadnúť, tvárime sa podľa očakávaní druhých a nakoniec strácame sami seba. Pritom byť sám sebou je najkrajší dar. 

Dovoľme si byť iní a spoznajme dôvody prečo sa oplatí byť sám sebou. 

 

 

Pravdivosť 

Byť sama sebou je najjednoduchší spôsob sebadôvery. Hľadaním vlastných hodnôt, záľub, silných a slabých stránok môžeme objaviť svoje skutočné JA. Keď sa ukážeme svetu takí, akí sme , so všetkými svojimi jedinečnými darmi aj nedostatkami, vlastná sebadôvera sa stane  realitou.

Nemusíme si skúšať ani vymýšľať žiadne stratégie, ani si nacvičovať nejakú konverzáciu s priateľmi , kolegami, či zaoberať sa dookola tými istými myšlienkami.

Jednoducho, ak prijmeme sami seba , hodíme všetky pochybnosti za hlavu. Dovolíme si byť pravdiví a zároveň šťastní.

Byť sama sebou je dar prebúdzať sa každé ráno v súlade s tým, kým sme bez strachu a bez posudzovania. Je to dokonalá sloboda prinášajúca pocit úľavy a dôvery, oveľa väčšej, ako čokoľvek, čo vyplýva z nejakej falošnej prestíže a prispôsobovania sa druhým.

 

 

Sloboda

Sloboda, ako prirodzený vedľajší produkt pravdivosti, nám ponúkne možnosť pozrieť sa na seba v oveľa širšom svetle. Žiť každý deň podľa seba a po svojom nám dá príležitosť veriť v svoje schopnosti a dary.

Presahuje to akékoľvek obmedzenia, ktoré nám okolie alebo aj my sami predpisujeme. Prestávame hrať hru druhých, lebo už nemusíme za každú cenu niekam patriť a byť niekým iným.

Postupne začneme rozvíjať svoje zručnosti a schopnosti, naša kreativita vzrastie a čoraz viac začneme dôverovať svojim schopnostiam. Budeme skúšať nové veci, radovať sa z dobrodružstva a z neznáma.  

A bez ohľadu na to, či budeme mať úspech alebo nie, sebadôvera sa nestratí, naopak budem skúšať stále viac a viac.

 

 

Sebadôvera

Seba-poznaním objavíme v sebe skutočnú silu,  pochopíme kým sme a ako sa môžeme pripojiť k svetu. Nebudeme ničím viazaní, žiadnymi názormi a požiadavkami druhých ľudí.

Staneme sa svojím vlastným a jedinečným príbehom, ktorý bude zrozumiteľný aj druhým. Budeme mať jasno v tom, čo je pre nás dôležité a čo nie je, čo nás motivuje a čo nám prináša vnútornú radosť.

Sebapoznanie nám dá dôveru, s ktorou sa naučíme odpúšťať najskôr sebe a následne aj druhým. Budeme schopní ísť vlastnou cestou, prekonávať prekážky a situácie každodenného života s ľahkosťou, porozumením a v súlade so svojimi cieľmi.

A hoci aj zablúdime a odbočíme z cesty, naša istota a sebadôvera zostane, pretože budeme vedieť kým sme a kam ideme.

 

V podstate je to všetko o neuveriteľnej slobode, dôvere v život a v seba samého. 

Verte v seba samého a raz príde deň, keď ostatní nebudú mať inú možnosť, len veriť s vami.

AnKa

 

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať