Blog

Pravda o prosperite. 7 mýtov o peniazoch

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Poznáte rozdiel medzi bohatstvom a prosperitou? Mnohí túžime po bohatstve a väčšinu svojho času venujeme tomu, aby sme ho dosiahli. Pritom nechápeme alebo zabúdame na skutočný dôvod a zmysel života.

Zjednodušme si svoj život a spoznajme Pravdu o Prosperite.

Po čom naozaj všetci túžime, nie je bohatstvo, ale prosperita. Kým bohatstvo spôsobuje stagnáciu na všetkých úrovniach a môže priamo viesť k chorobe a nešťastiu, prosperita je stav kapitulácie – je to večný tok a hlboký pocit dôvery v život.

 

 

Rozdiel medzi bohatstvom a prosperitou.

To ako si predstavujeme bohatstvo, je vlastne len hromadenie peňazí a majetku z hlbokého strachu a neistoty v živote. Pod bohatstvom si predstavujeme, niečo ako „ Keď budem mať dosť, potom môžem robiť to, čo naozaj chcem." Je to spôsob myslenia, ktoré odsúva naše šťastie niekam do budúcnosti, miesto toho by sa prejavilo Tu a Teraz.

Prosperita na druhej strane, je prúd, ktorý je založený na večných zákonoch dávania a prijímania. Prosperovať, znamená potrebu neustáleho dávania, a z toho vyplývajúceho neustáleho prijímania. Príroda sa desí prázdnoty. Preto čím viac dávame, tým viac budeme prijímať. Z tohto pohľadu neexistuje nič prirodzenejšie ako HOJNOSŤ.

Prosperita sa pozerá na život ako na pretkané kvantové pole, kde je všetko prepojené a kde je nemožné oddeliť jedno do druhého.

To znamená, že ak sú naše financie zdravé, ale naše vzťahy nie sú, nie sme prosperujúci. Prosperita sa musí dotknúť každej úrovni nášho života – musí sa dotýkať nášho milostného života, našich priateľov, rodičov aj našich deti. 

7 mýtov o peniazoch

1. Prosperita vedie k jednoduchosti, bohatstvo vedie k zložitosti


Krása prosperity spočíva v tom, že robí náš život oveľa ľahší. Vyzýva nás, aby sme sa zbavili  zbytočnej „batožiny“ – starých stanovísk, nízkeho sebavedomia, dôležitosti, ťažoby všetkých ďalších vecí v našom živote, ktoré nám zaberajú podstatnú časť nášho drahocenného času.

Kultivovať prosperitu , znamená zjednodušiť si život. Je to vlastne opak bohatstva, ktoré zvyšuje váhu „batohu“ povinností, starostí a množstva času, ktorý musíme stráviť, tým aby sme udržali všetky veci v pohybe. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, bohatstvo robí náš život oveľa zložitejším na všetkých úrovniach.

 

2. Prosperita je čistota. Bohatstvo je úzkosť.

Ako používame našu myseľ ? Tempo moderného života nás drží vo svojom zajatí, tým ako sa ponáhľame strmhlav z jednej zodpovednosti k druhej - ako mimovoľná obeť rozsiahleho chaotického a úzkostného myslenia.

Keď pochopíme krásu skutočnej prosperity , začneme vidieť život s novou krištáľovou jasnosťou. Život sa náhle stane jednoduchým. Pohybujúc sa prirodzeným tempom,  sústredene a v bezstarostnom rytme, naša myseľ začne fungovať v harmónii  - bez neporiadku a s jasnosťou.

 

 

3. Prosperita plynie z lásky


Prosperita prichádza hneď potom ako sa naučíme liečiť vlastné srdce. V skutočnosti, prosperita je vedľajším produktom otvoreného srdca. Opäť platí, že hlad po bohatstve je odvádzanie pozornosti, vyrušenie  z cesty srdca. Ako môžeme liečiť svoje srdce, ktoré potrebuje jemnosť a trpezlivosť, keď nás poháňa netrpezlivý "fantóm", ktorý ovláda našu myseľ väčšinu času nášho dňa? Prosperita plynie z lásky.

 

 

4. Prosperita je celé bytie. Bohatstvo zahŕňa iba hmotnú rovinu.


Prosperita musí plne zahŕňať všetky časti nášho života. Ako môžeme prosperovať, ak nie sme zdravý? Ako môžeme prosperovať, ak sú naše vzťahy nenaplnené? Ako môžeme prosperovať, ak nie sme hlboko vo svojom vnútri a nechápeme zmysel nášho života ? Keď otvoríme svoje srdce , uvedomíme si, že naše vlastné šťastie vyplýva z poznania tajomstva života, ktorým je LÁSKA.  


5. Prosperita je filantropia

 

Veľká múdrosť prosperity spočíva v  - univerzálnom zákone, ktorý hovorí : „ Aby sme dostávali skutočné bohatstvo z prírody a života, musíme ho vrátiť životu späť“. Filantropický prístup by mal byť jadrom nášho obchodného podnikania, či cieľa , nielen jeho  „doplnkom“. Podnikanie so srdcom je prístup tak revolučný a zároveň rebelský na dnešnom trhu, že nemôže zlyhať , naopak priláka nám do života a práce spojencov a zdroje potrebné k tomu, aby sa náš sen stal skutočnosťou.

 

 

6. Prosperita je relatívna

 

Pre každého znamená hojnosť niečo iné.  Pre niekoho je hojnosť mať čo najmenej, aby žil jednoduchý a čistý život , zatiaľ čo iný človek možno sníva sen o službe a pomoci druhým, čo vyžaduje značné finančné prostriedky. Ďalšia osoba potrebuje peniaze len k tomu , aby sa podelila o radosť a šťastie s ostatnými. Existuje mnoho foriem prosperity a to určuje spôsob nášho šťastia. Prosperita je jedinečná vzhľadom ku každému z nás.

 

7. Prosperita je poznanie toho najzákladnejšieho  v živote.


Musíme vedieť, na čom v živote záleží a žiť v súlade s touto skutočnosťou. Ak nás naša snaha mať viac odvádza od jedinej veci, na ktorej naozaj záleží, na čo je nám to dobré ? Na smrteľnej posteli, väčšina ľudí rozmýšľa iba o dvoch veciach  -o hodnote života, ktorý žili a o blízkych ľuďoch.  A tieto dve veci sú základom prosperity.

 

 

Hlboký zmysel života  a hodnota našich vzťahov . To je skutočná podstata nášho života.

Buďme úprímní , spýtajme sa sami seba a odpovedzme si na tieto otázky:


Akým spôsobom a čomu venujem najviac svojho drahocenného času? Čo je zmyslom môjho života? Pri ktorej činnosti zabúdam na čas?

 

Spracované podľa Richard Rudd

 

 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

BLOG pre všetky aktívne ženy, zameraný na osobný rozvoj, zdravie, krásu a aktivitu.

Produkty pre zdravie a krásu, športové oblečenie pre ženy. Trend, ktorý sa žije.

 

 

 

©2018 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať