Blog

Jablkové sušienky od Soničky

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Jablká sú nielen našim sezónnym ovocím, ale obsahujú aj vitamíny a minerálne látky prospešné nášmu zdraviu a spomaľujúce proces starnutia nášho organizmu. Vraj stačí jedno jablko denne a budeme sa cítiť aj vyzerať lepšie. 

 
Či to tak skutočne funguje, neviem. Ale, za mňa sú jablká, najmä domáce, ideálne na konzumáciu hocikedy počas dňa a na rôzny spôsob: či už do rannej kaše, koláčov, šalátov, pečené alebo surové. 
 
Preto ich mám vždy po ruke a ďakujem všetkým priateľom, ktorí mi ich sem - tam donesú. Inak nakupujem jablká len na trhoch. Vyleštené z reťazcov naozaj nemusím.
 
Tieto jablkové sušienky mi doniesla ochutnať moja suseda Sonička a hneď mi zachutili. Nie sú moc sladké a kúsky jabĺčok z nich robia svieže a chutné koláčiky na každú príležitosť, do hory, ku káve aj pre hostí.
 
 
Konečne som ich aj sama upiekla, boli skvelé a behom pár hodín z nich neostal ani kúsok.   
 
Čo na to:
 
500 g hladká špaldová múka
120 g kokosový (kryštálový) cukor , môže byť aj menej
200 g maslo
1 ks vanilkový cukor
4 ks vajce
4 ks jablko
1 PDP s vínnym kameňom bezfosfátový
 
 
 
Ako na to 

Do nádoby rozbijeme vajcia,  vyšľaháme s cukrami, pridáme roztopené maslo, prešľaháme a potom postupne pridávame múku a nakoniec prášok do pečiva zmiešaný v troche múky. Cesto vyberieme a na doske ho domiesime.

Do vzniknutej hmoty pridáme na kocky nakrájané jabĺčka a vypracujeme cesto. Z cesta tvarujeme placky alebo vykrajujeme kolieska a kladieme ich na plech. Z cesta vyjde 40 kúskov, po 20ks na plech.

Pečieme cca 25-30 pri teplote 180 stupňov do chrumkava. Posypeme práškovým cukrom a uložíme do dózy, ak ich nezjeme ešte teplé. 

Dobrú chuť.

S láskou Annka

 

 
 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať