Blog

 Ruky hore! Ako  a čím táto pozícia prospieva nášmu telu?

Hodnotenie používateľov: 0 / 5

Hviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívneHviezdy sú neaktívne
 

Existujú krátke, ale jednoduché a účinné cviky, ktoré môžeme cvičiť kdekoľvek. Napriek tomu, že sú časovo krátke, dokážu prispieť k správnemu držaniu tela, alebo k upevneniu nášho zdravia. Nasledujúci je jeden z nich.

Takéto cvičenie, som našla na stránke Xana Bati, ktorá sa zaoberá koncepciou fyziologického modelovania a omladzovania tváre aj tela. Niektoré jej techniky ma zaujali a cvičím ich už asi tretí mesiac.

Ako  a čím pozícia Ruky hore prospieva nášmu telu

Prirodzenou pozíciou horných končatín človeka sú ruky spustené dolu. Zo zákonov fyziológie však vyplýva, že by bolo veľmi užitočné, aby sme ruky počas dňa niekoľkokrát zdvihli a to na 2 až 5 minút.

1.

Keď sú ramená zdvihnuté, zakrivenie tráviaceho traktu sa narovnávajú, čo prispieva k rýchlemu priechodu jedla. Teda, je to prevencia nežiadúcich procesov rozpadu a fermentácie v črevách a povzbudenie činnosti potrebných mikroorganizmov.

2.

Ak zdvihnete ruky hore, tak zabránite permanentnému deformačnému vplyvu gravitačného poľa. Ovisnuté ramená deformujú chrbticu, čo vedie k osteochondróze a ďalším kĺbovým ochoreniam. Zdvihnete ruky, necháte chrbticu, aby sa pretiahla, a tiež získate flexibilitu všetkých štruktúr horných častí tela.

3.

S vekom sa orgány hrudnej a brušnej dutiny zo svojho prirodzeného miesta akoby premiestňujú, "padajú" dolu, tlačí jeden na druhý, zmenšujú svoj tzv. Životný priestor. Napríklad, existuje taký termín ako "ležiace" srdce, to je tvar srdca, ktorý sa charakterizuje priblížením anatomické osi k horizontálnej polohe. To platí aj pre iné orgány.

Ak Zdvihnete ruky hore, potom zdvíhate aj vnútorné orgány. Okrem toho, keď sú orgány opustené, brucho visí dolu, tonus brušných svalov sa znižuje. Pri zdvihnutí paží tak jednoducho posilňujete aj brušné svaly.

4.

Je dobré dvíhať ruky nielen po jedle, ale aj po pití. V tomto prípade voda nie je zadržiavaná v tele. Rýchlo prechádza črevom a umyje všetky trosky priliehajúce k jeho vnútorným stenám. 20-30 minút pred jedlom vypite 1-1,5 pohára čistej vody a zdvihnite ruky. Je to obzvlášť užitočné pre tých, ktorí trpia zápchou. Alebo pre tých, ktorí chcú rýchlo schudnúť bez obmedzenia v jedle.

Záver:

Možno to vyzerá, že to nemôže fungovať. No predtým, ako niečo zavrhneme, mali by sme to skúsiť. Naučíme sa veľa vecí a sme stále v pohybe - mentálnom aj fyzickom.

S láskou Annka

Zdroj: Xana Bati

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať