Blog

Kozí Kameň

Zážitková terapia alebo Tatry ako na dlani

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Kozí Kameň - najvyšší vrchol pohoria Kozie chrbty, svojou polohou ponúka nádherné výhľady na Vysoké a Nízke Tatry. Za dobrej viditeľnosti ich máte pred sebou, naozaj ako na dlani.

Nikdy som o Kozom Kameni nepočula, ale som neskutočne vďačná za návštevu tohto krásneho miesta. Bol to, ako inak, Táničkin nápad.

Kozí kameň (1255 m n. m.) je najvyšší vrch pohoria Kozie chrbty, krajinného celku Fatransko-tatranskej oblasti. Nachádza sa približne 8 km juhozápadne od Popradu a južne od mesta Svit.

Z celého hrebeňa sú jedinečné výhľady na Vysoké Tatry aj Nízke Tatry. Samotný vrchol umožňuje pozorovať okolité vrchy Kozích chrbtov, no pri ideálnych podmienkach sú pozorovateľné tiež Levočské vrchy, Branisko, Volovské vrchy či Veľký Choč.

Trasa

Svit – Veľká Lopušná dolina – lyžiarske stredisko Lopušná dolina – lúka Holá – sedlo Tabličky – Kozí kameň– lyžiarske stredisko Lopušná dolina – Svit

Mapa

My sme sa za dnešným zážitkom vybrali ranným vlakom do Popradu a odtiaľ do Svitu. Tu sme sa chceli dostať na zastávku k mäsokombinátu, ale šofér autobusu nás upozornil, že tam autobus nestojí.

Po chvíli nám povedal, nech nevystupujeme, vraj má obednú prestávku, tak odstaví bus a odvezie nás tam autom. Tak sa aj stalo. Bol to veľký sympaťák a my sme boli vďačné, že nám ušetril cez 2 km chôdze po asfaltke.

Je nádherný zimný deň, celkom chladno, ale mesto aj okolie bolo zaliate slnkom. A tak sme sa v pohode vydali po zelenej značke smerom do Lopušnej doliny. Ideme popri ceste a podchvíľou otáčame hlavy, obdivujeme a fotografujeme naše krásne Tatry.

Automaticky zrýchľujeme krok, tešiac sa na sľubované výhľady z Kozieho Kameňa.

V Lopušnej doline sme prešli popod lyžiarsky vlek a pokračovali po zľadovatenej lesnej ceste. Navliekame si „mačky“, aby sme mali istejší aj rýchlejší krok. 

V sedle Tabličky opúšťame žltú značku a vchádzame vľavo na lesnícky chodník. Sme vo výške 850 m a pred nami je 400 metrov stúpania. Stále sa obzeráme...je na čo pozerať.  

Nádherné stúpanie mrazivou krajinou...pred nami aj okolo nás zasnežené stromy, nad nami nádherne modrá obloha a za chrbtom Vysoké Tatry, Nízke Tatry .

Cestou hore neustále obdivujeme okolitú krajinu, Tatry, výhľady a ďakujeme, že sme sa vybrali navštíviť toto úchvatné miesto. Tatry zblízka sú krásne , sú nádherné keď stojíte na niektorom štíte, ale takto z diaľky, a predsa akoby na dlani, je to úchvatný zážitok.

Na Kozom vrchu fotíme z jednej aj z druhej strany, každá si hľadá vhodné miesto pre svoje zábery. Nakoniec s rukami skrehnutými od zimy, skladáme „zbrane“ a dávame si teplé rukavice.

 Je čas vrátiť sa späť, máme, čo robiť, aby sme stihli rýchlik z Popradu po 17 hodine. Posledný pohľad.

V rýchliku triedime fotografie a nadchýname sa zábermi, ktoré si nesieme ako stálu spomienku na krásne miesto. Možno sa sem vrátime zas na jar alebo v lete.

Vďaka Kozí Kameň.

Annka

 

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať