Blog

Gymnastika tváre. Zmena, ktorú ocení aj naše okolie.

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Gymnastika tváre je podľa mnohých blogeriek, kozmetičiek aj lekárov, jednoducho stále najlepšia a najlacnejšia metóda na opätovné získanie pružnosti kože a spomalenie starnutia

Tieto cielené pohyby tvárových svalov určite zvládne každá z nás.  Či už v spolupráci s "kamoškou" , odbroníčkou,  alebo si ich jednoducho osvojíme sami a začneme ich praktizovať.

Gymnastika tváre a 2. svetová vojna 

Najväčší vojnový konflikt v histórii ľudstva spôsobil obrovské utrpenie stámiliónom ľudí po celom svete. Toto utrpenie poznačilo aj tvár 20 ročnej dievčiny, Senta Mária Rungé, ktorá vtedy  žila v Európe. Útrapy vojny , strach o život a desivé zážitky zanechali na nej viditeľné stopy najmä v oblasti jej tváre a krku. S.M. Rungé si však uvedomovala, že na takéto rýchle starnutie je príliš mladá. Preto sa rozhodla, že nájde spôsob, ako tento proces čo najviac spomaliť.

 

 

Už v mierových časoch táto mladá žena uskutočnila rozsiahle výskumy a štúdie, samozrejme súčasne s experimentovaním na svojej tvári aj tvári svojich priateliek.  Z výsledkov, ktoré na sebe pozorovali, boli nadšení! A veľká kariéra S.M. Rungé ako priekopníčky tvárovej gymnastiky sa začala. Jej program dodnes pomáha mnohým ženám po celom svete.

S.M. Rungé rozdelila tvár do 11 svalových skupín:

 • krk
 • sánka
 • dolné líca
 • vačok
 • horné líca
 • horná pera
 • horizontálne línie na čele
 • zvislé čiary na čele
 • horné viečka
 • dolné viečka
 • očné vejáriky

V roku 1959 svoju metódu oficiálne predstavila v časopise Vogue a v televíznom programe, ktorý jej otvoril cestu vo vysnívanom Hollywoode. Bol to vstup medzi filmové hviezdy, ktoré hľadali a dodnes hľadajú tajomstvo mladosti .

Dôležitý je prvý KROK

Starnutie je výsledok mnohých rôznych faktorov a za to, ako vyzeráme, môže dedičná predispozíciaživotný štýl, a určite aj naše zlozvyky. Bežne využívame len niekoľko z približne tridsiatich svalov. Nečinné svaly strácajú svoju pružnosť a tie, ktoré používame najviac vytvárajú náš typický výraz.

Kvalitu svalov a kože na tvári a krku môžeme, našťastie, do veľkej miery ovplyvniť jednoduchými cvičeniami. Lenže – mimické svaly sa musia precvičovať rovnako, ako všetky ostatné svaly. Najdôležitejšia je teda pri tvárovej gymnastike vytrvalosť a dôslednosť – inak veľa nedosiahneme.

Vybrať si môžeme cviky, ktoré pôsobia len na miesta, kde nás vrásky trápia najviac, alebo sa rozhodneme pre celotvárovú gymnastiku, čo je lepšia voľba. Cvičiť môžeme ráno aj večer, pred spaním.

Aspoň jedno cvičenie denne a každý deň

Poďme si spolu "zatrendovať" a dajme si prvú lekciu tvárovej gymnastiky. Možno si ju obľúbime a stane sa našou súčasťou a zvykom, podobne ako osobná hygiena. 

Najlepšie ak začneme cvičiť pred zrkadlom. Pohľadom  do zrkadla ľahko zistíme, či správne svaly zapájame. Pri tvárovej gymnastike ide o sťahovanie a uvoľňovanie tvárových svalov, ktoré prekrvuje celú tvár, zvyšuje príjem kyslíka v bunkách, zrýchľuje metabolizmus a odbúrava odpadové látky.

Tvárové svaly sa nedajú posilniť, napríklad žmurkaní, mračením či smiatím – toto sú len krátke, náhodné udalosti. Aby sme predišli zakrpateným, alebo naopak predĺženým svalom, potrebujeme špeciálne, cielené cvičenia.

Ústa

Našpúľme pery, akoby sme niekomu posielali bozk. V krajnej polohe by sme mali okolo úst pociťovať mierne napätie. Vydržme 5 sekúnd, pery uvoľnime. Opakujme aspoň 5-krát. Položme ukazováky na kútiky úst. Potom ich ťahajme nahor, v polohe vydržte sekúnd. Pery uvoľnite. Opakujte 5-krát.

Brada

Prirodzene zdvihnime hlavu, pod bradu si podložme dlaň. Aspoň 10 sekúnd jemne klopkajme prstami po brade, akoby sme si aplikovali krém. Cvičením prekrvíme danú oblasť. Vystrime sa a bradu ťahajme vpred nahor. V spodnej časti brady a krku by sme mali cítiť napätie. Zvyšok tela držme počas cviku pevne na mieste, nedvíhajme ani plecia. V polohe vydržme sekúnd, a potom uvoľnite. Opakujme 5-krát.

 

Čelo

Položme dlaň na vrch hlavy, prsty priložme na čelo. Jemne pritlačme. Kožu ťahajme v smere rastu vlasov. Vydržme sekúnd, uvoľnime. Opakujme 5-krát. Spodnú časť dlaní priložme k spánkom. Potom ťahajme kožu dozadu a nahor. A opäť... vydržme sekúnd, uvoľnime. Opakujme 5-krát.

Líca

Priložme si dlane na líca a nafúknime ich. Prsty pritlačme na líca, no vzduch sa pritom snažme udržať vnútri. Potom vyfúknime. Cvičte 5-krát. Pozrime sa do zrkadla, ukazováky priložme na nosovo-ústne ryhy. Usmejme sa a zatlačme na vrásky. Zároveň ich ťahajme zľahka do vonkajšej strany. V pozícii zostaňme sekúnd, uvoľnite. Opakujme 5-krát.

Oči

Poriadne otvorme oči. Krúžte nimi z pravej strany na ľavú. Všetko zopakujme so zatvorenými očami. Cvičte 5-krát. Ukazováky položme pod obočie, prostredníky pod oči. Obočie jemne ťahajme nahor. Potom tlak povoľme, zavrime oči, a zase ich otvorme. Opakujme 10-krát. Zatvorme oči. Palce položme na horné viečko, zatlačme na koreň nosa. Vydržme 5 sekúnd, potom tlak uvoľnime.

Toto podporí našu snahu po krajšej tvári:

Hladkajme sa

Každé ráno si 2 – 3 minúty ukazovákom, prostredníkom a prstenníkom prechádzajme od koreňa nosa, cez lícne kosti až k ušiam. Robme tak obidvoma rukami súčasne. Prekrvíme posilníme si pokožku, čím oddialime tvorbu vrások.

Pozor na vankúš

Počas noci sa môžu na vašej tvári vytvoriť hlboké vrásky, čím sa vytvára základ dvojitej brady – najmä, ak spávate na vysokom podhlavníku. Používajte valcovitý vankúš, alebo spite na rovnom lôžku.

Priložme si teplý obklad

Zohrejte si trochu olivového alebo argánového oleja. Primiešajte do neho 2 – 3 lyžičky medu. Zmes natrite štetcom na hrdlo, prikryte vlhkým bavlneným uterákom a fóliou, zabaľte do suchého šálu. Nechajte pôsobiť aspoň 1 hodinu (alebo celú noc). Pozor dajme aj na suchý vzduch v našom prostredí, vysúša našu pleť a podporuje vrásky. 

Masírujme sa správne

Rozmaznávajme sa. Väčšina žien si vmasírováva krém do pokožky príliš silno a rýchlo. Myslia si, že tak je to správne. Nie je. Pri správnom krémovaní sa musí pleť aj jemne masírovať, dopriať si čas, čím sa správne stimuluje cievny systém.

Prečo nezačať už dnes?

S tvárovou gymnastikou nečakajme na dôchodok. Začnime skôr, kľudne pred tridsiatkou, keď je pleť pružná a svieža. Cieleným tréningom spomalíme prehlbovanie vrások, a hoci celkom nezastavíme starnutie, vrásky nebudú také „tragické“, naša pleť bude mať zdravšiu farbu, a nebude nás trápiť dvojitá brada. 

Začať môžeme už dnes.

AnKa

 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať