Blog

Vek je len číslo. Uhádnete koľko má Ernestine rokov?

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Má telo, za ktoré by sa nehanbila ani tridsiatka, jej tvár vyzerá senzačne a jej vek je len číslo. Uhádnete koľko má rokov?

Najstaršia kulturistka sveta, Ernestine Shepherd.

Ak si myslíte, že jej telo je celoživotným výsledkom, mýlite sa. Ernestine sa priznala, že do 56 rokov sa od ostatných žien nelíšila ničím a často posedávala pri televízore.

Rozhodla sa však svoj život zmeniť a vďaka tvrdej drine zabehla už dvadsať maratónov a vyhrala rôzne turnaje v kulturistike.

Je zapísaná v Guinessovej knihe rekordov z roku 2012 ako najstaršia kulturistka sveta.

Celý jej denný program začína každý deň o 3:00 hod., kedy si chodí zabehať. O 8:00 hod. začína svoj osobný tréning.

vek-je-len-cislo

Pre inšpiráciu – jedálny lístok Ernestine spočíva vo vaječných bielkoch na raňajky, dostatku zeleniny počas celého dňa a obedu z kuraťa a hnedej ryže. Takýto jedálniček jej vraj pomohol znížiť krvný tlak a zbavil ju depresie a záchvatov paniky – teda všetkých zdravotných problémov, ktoré ju trápili v päťdesiatke.

Ako sa to celé začalo?

Ernestine /nar. 16.júna 1936/ svoj život radikálne zmenila po tom, ako jej zomrela sestra, s ktorou chceli začať žiť zdravšie. „Po smrti mojej sestry som začala mať vysoký krvný tlak, cholesterol a záchvaty paniky.

Toto bola dostatočná motivácia, aby som sa zmobilizovala a dokončila to, čo sme spolu začali,“ spomína si na spoločné rozhodnutie začať žiť zdravšie.

Je živým dôkazom toho, že na cvičenie nie je nikdy neskoro a že život máme vo svojich rukách. Táto ukážková žena dokonca vedie hodiny fitnesu v miestnom komunitnom centre a motivuje svojim príkladom mnohých.

Keď jej povedia ľudia, že sa udrie k smrti, len odvetí: „Všetci nakoniec umrieme, ale kým som živá, chcem žiť kvalitne.“

Uhádli ste, že má 81 rokov?

Zdroj 

 

 

 
 

Trend Pre Ženy

RADOSŤ je naším TRENDOM.

Osobný rozvoj, zdravie, informácie a vzájomná pomoc pre chvíle radosti aj nepohody.

Produkty pre zdravie a krásu ženy 

 

 

©2024 Trend pre ženy. Všetky práva vyhradené. Dizajn od AnKa

Hľadať

Zdieľať < /a>
(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) {return;} js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/sk_SK/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));